Kupovina preko Ebay-a

na žalost nije jednako za sve...
 
Tommee said:
Ovo je isto jedna od vecih idiotarija koje ocito ljudi, odnosno mi radimo, a oni zahtijevaju..

Ne bi vjerovao ,ja kod Jadranke isto se isao logat sa njenog compa  :LOL:  :LOL:...Veli ne vjerujem dok mi ne pokazes item number :LOL:...
 
Choky-Zg said:
Ne bi vjerovao ,ja kod Jadranke isto se isao logat sa njenog compa  :LOL:  :LOL:...Veli ne vjerujem dok mi ne pokazes item number :LOL:...

Pa to je i mene Jadranka (ovdje bi te mogo) trazila...  :mrgreen:
 
AndreyA said:
jel može neko pojašnjenje glede tih on line shopova,da ne otvaram još jednu temu

stvar košta 69.30 eura na sniženju(u zg je nema te boje,i cjena sličnoj je 890 kn cca i može na rate)
šiping je     19.50 eura
dolazimo do cifre od 88.80 eura=661.56 kn
ak uzmem još legalni trošak od 35% to ispada 231.5 kn i sve skupa je 893.06 cca
ak nebu legalnog troška ok
na kaj ja mogu tražit povrat poreza i dal mogu
jer po ovom ispada da mi je jednostavnije i skoro jeftinije kupit tu stvar u zg  :misli:
vrlo lako moguće. no mislim da se ove pristojbe računaju samo na cijenu bez šipinga.
i neki dućani omogućuju da ti prodaju bez poreza, ako ide van EU. ti automatski imaš povrat.
 
Jezichava said:
vrlo lako moguće. no mislim da se ove pristojbe računaju samo na cijenu bez šipinga.
i neki dućani omogućuju da ti prodaju bez poreza, ako ide van EU. ti automatski imaš povrat.

A nije da vec pet puta u temi ne spomenusmo.. I jos jednom  :?

Daljnje trosarine se racunaju na cjelokupan iznos...

 
A buduci se svima pretpostavlja, a nikom se neda citati ja cu pejstati do iznemoglosti ako treba  :mrgreen:









- Sva roba unesena u carinsko područje Republike Hrvatske podliježe mjerama carinskog nadzora i provjere od trenutka njezina ulaska.



POSTUPAK CARINJENJA POŠTANSKIH POŠILJAKA: (c/p samo najbitnije)

- Sve poštanske pošiljke koje su predmetom međunarodnog poštanskog prometa, kao i svaka radnja koja se vrši sa poštanskim pošiljkama u međunarodnome poštanskom prometu, podliježu mjerama carinskog nadzora i postupku carinske provjere, na način kako to propisuju navedeni carinski i poštanski propisi.

Poštanske pošiljke koje se ne podnose carinarnici su:

    * razglednice i pisma isključivo s osobnim porukama,
    * poruke ispisane braillovim pismom,
    * tiskovine i televizijske, filmske ili na drugi način snimljene vrpce ili slike za izravnu emisiju preko sredstava javnog priopćavanja koje ne podliježu plaćanju carine, te
    * sve druge poštanske pošiljke (pismovne i paketne pošiljke) za koje sukladno stavku 4. članku 50. Carinskom zakonu, ne postoji obveza podnošenja carinarnici.

Poštanske pošiljke (pismovne i paketne pošiljke) za koje sukladno stavku 4. članku 50. Carinskom zakonu, ne postoji obveza podnošenja carinarnici, su:

    * blablabla, ima tog nama nebitnog....
    * koja je u poštanskom prometu oslobođena od plaćanja carine. Sukladno članku blablabla... Zakona o PDV-u od plaćanja carine i PDV-a oslobođene su pošiljke koje fizička osoba iz inozemstva besplatno šalje fizičkoj osobi u Republici Hrvatskoj pod uvjetom da pošiljke nisu komercijalne naravi, te da ne prelaze ukupnu vrijednost od 300,00 kuna.

Pod nekomercijalne naravi podrazumijevaju se pošiljke:

    * koje su povremene naravi,
    * koje sadrže robu isključivo namijenjenu osobnoj uporabi primatelja ili njegove obitelji, a koja po svojoj vrsti i količini ukazuje da se ne radi o komercijalnom uvozu,
    * koje pošiljatelj šalje primatelju bez plaćanja.



Poštanske pošiljke koje se podnose carinarnici:


Kada poštansku pošiljku prima fizička osoba, a ne radi se o robi koja se ne podnosi carinarnici, podnosi se jedna od sljedećih isprava:

  1. Poštansko-carinska deklaracija u sljedećim slučajevima:
          * kada je moguće primjeniti jedinstvenu carinsku stopu od 10%, Jedinstvena carinska stopa može se primjeniti samo u slučaju uvoza robe koju fizička osoba u Republici Hrvatskoj prima od fizičke osobe iz inozemstva, a pošiljka sadrži robu nekomercijalne naravi pod uvjetom da vrijednost robe ne prelazi 5.000,00 kuna.
          * kada se pošiljka djelomično oslobađa od plaćanja carine, odnosno kada se za robu do vrijednosti 300 kuna primjenjuje oslobođenje od plaćanja carine, a na ostali dio pošiljke se obračunava carina i porez sukladno članku 8. Uredbe o uvjetima i postupcima za ostvarivanje oslobođenja od plaćanja carine („Narodne novine“, br. 05/07),
          * kada fizičke osobe uvoze sljedeću robu: CD, video i audio kazete, DVD i gramofonske ploče, uz primjenu propisane stope carine.
          * te pri primanju pošiljaka manje vrijednosti, neovisno o vrsti robe, pod uvjetom da su namijenjene isključivo za osobne potrebe primatelja, da se radi o jednostavnim robama koje je moguće tarifirati od strane carinskog djelatnika bez dodatnih isprava.

      Poštansko-carinska deklaracija za robu iz točaka 1) do 4) može se podnijeti samo u slučaju kada je uz istu priložen račun, na kojem je navedena vrijednost robe, te također ako se pošiljka sastoji samo od gore navedenih roba. Ukoliko se radi o kombiniranoj pošiljci, odnosno da se ista sastoji od gore navedenih roba i roba za koju nije određeno podnošenje poštansko-carinske deklaracije, tada se za cjelokupnu pošiljku mora podnijeti jedinstvena carinska deklaracija
  2. Jedinstvena carinska deklaracija podnosi se u svim ostalim slučajevima. Jedinstvenu carinsku deklaraciju može popuniti i podnijeti svaka osoba koja nastupa u svoje ime i za svoj račun. Carinska deklaracija popunjava se sukladno pravilima propisanima Pravilnikom o uporabi obrazaca pri provedbi Carinskog zakona (Narodne novine br. 176/03) i naputcima Carinske uprave.



 
Tommee said:
A buduci se svima pretpostavlja, a nikom se neda citati ja cu pejstati do iznemoglosti ako treba  :mrgreen:
ja sam žensko. ja smijem samo pretpostavljati. uvijek mi muško na kraju kaže jel nešto crno ili bijelo.  :mrgreen:
hvala za izvadak iz zakona.  (y) a sad još dio u kojem se specificira da se obračunava na ukupan iznos, a ne na vrijednost robe.  8)
 
Tommee said:
ž

Jel to sigurno, naime meni to tako nemre proci nikako.. Kako si to uspio da mi je znati.. Ja sam tamo dosao osobno i ne, oni to ne toleriraju hoce racun, njima izlist sa transakcije (paypal) ne znaci nista.. barem ne Jadranki Posavec  :mrgreen:

Da  :mrgreen: , kad sam lep ko greh  :LOL: . Leatt brace je kupljen mimo ebay-a i placen paypal-om, faxirao sam isplatu sredstava i oni su na osnovu toga poslali robu sa uplatnicom u lokalni postanski ured gdje sam ju pokupio. Odrali me jesu jer je cifra carinjenja bila preko moje racunice kolko max moze biti(33 %) ali nema veze, ostalo je proslo lišo, a i dosle su sve velicine koje sam trazio i sve paše kao da sam probavao prije kupnje  :wink: .
 
Jezichava said:
ja sam žensko. ja smijem samo pretpostavljati. uvijek mi muško na kraju kaže jel nešto crno ili bijelo.  :mrgreen:
hvala za izvadak iz zakona.  (y) a sad još dio u kojem se specificira da se obračunava na ukupan iznos, a ne na vrijednost robe.  8)

A cek ima, cak i kad te pozovu da im dostavis racun to ti isto u kuverti posalju, izvadak iz zakona  :mrgreen:
 
Frgich said:
Da  :mrgreen: , kad sam lep ko greh  :LOL: . Leatt brace je kupljen mimo ebay-a i placen paypal-om, faxirao sam isplatu sredstava i oni su na osnovu toga poslali robu sa uplatnicom u lokalni postanski ured gdje sam ju pokupio. Odrali me jesu jer je cifra carinjenja bila preko moje racunice kolko max moze biti(33 %) ali nema veze, ostalo je proslo lišo, a i dosle su sve velicine koje sam trazio i sve paše kao da sam probavao prije kupnje  :wink: .

I ja sam lep, ali sam bio ljut i derao sam se tamo i zavrsio na raspravi sa sefom carine, ugl njima je bilo nemoguce da se transakcija vrsi van ebay-a i baba oce trensaction ID  :LOL: :LOL: :LOL:
 
AndreyA said:
jel može neko pojašnjenje glede tih on line shopova,da ne otvaram još jednu temu

stvar košta 69.30 eura na sniženju(u zg je nema te boje,i cjena sličnoj je 890 kn cca i može na rate)
šiping je     19.50 eura
dolazimo do cifre od 88.80 eura=661.56 kn
ak uzmem još legalni trošak od 35% to ispada 231.5 kn i sve skupa je 893.06 cca
ak nebu legalnog troška ok
na kaj ja mogu tražit povrat poreza i dal mogu
jer po ovom ispada da mi je jednostavnije i skoro jeftinije kupit tu stvar u zg  :misli:
ako je iole kvalitetna tvrtka(do sad sam sa vise njih imao pozitivna iskustva) prilikom logina(odnosno registracije i kucanja hrvatske kao maticne zemlje) ce ti se cjena u online katalogu automatski smanjiti za stopu njihovog poreza.
najcesce to mozes prepoznati kada ides na checkout prilikom checkiranja odnosno finisiranja kupovine da ti na total amount ili ti kompletna cjena pise price without VAT ili price with VAT
ako imas tako napisano u katalogu ili cjeniku i prilikom zavrsavanja narudzbe onda postoji opcija i sigurno ti smanje iznos robe za iznos poreza te drzave.

konkretno bi mi pomoglo kad bi rekla o kojem shopu se radi.
 
Casual said:
Još jednu stvar treba uzeti u obzir a to je da se prodaje hrpa falševa i kopija.

Pa ne kupujem Dolće Bagana čehla i jaknu pobogu  :LOL:
 
Tommee said:
I ja sam lep, ali sam bio ljut i derao sam se tamo i zavrsio na raspravi sa sefom carine, ugl njima je bilo nemoguce da se transakcija vrsi van ebay-a i baba oce trensaction ID  :LOL: :LOL: :LOL:

Tvrdis ili znas  :jesus: , a daj joj svoj OIB mozda prodje  :mrgreen:
 
J.U.R.C.A said:
ako je iole kvalitetna tvrtka(do sad sam sa vise njih imao pozitivna iskustva) prilikom logina(odnosno registracije i kucanja hrvatske kao maticne zemlje) ce ti se cjena u online katalogu automatski smanjiti za stopu njihovog poreza.
najcesce to mozes prepoznati kada ides na checkout prilikom checkiranja odnosno finisiranja kupovine da ti na total amount ili ti kompletna cjena pise price without VAT ili price with VAT
ako imas tako napisano u katalogu ili cjeniku i prilikom zavrsavanja narudzbe onda postoji opcija i sigurno ti smanje iznos robe za iznos poreza te drzave.

konkretno bi mi pomoglo kad bi rekla o kojem shopu se radi.
ovo

http://www.shop.gasjeans.com/index.php/eshop/product/GAS-Honda-CHINA-REPSOL.html?a=/1/pid/696/frmCatID/346/
 
AndreyA said:
ovo

http://www.shop.gasjeans.com/index.php/eshop/product/GAS-Honda-CHINA-REPSOL.html?a=/1/pid/696/frmCatID/346/
ne vidim nigdje da navode da je cjena sa VATOM tako da najvjerojatnije i je to konacna cjena.Nece ti se smanjiti prilikom kupovine.dakle osnovica za racunanje pdva i carine ce biti ta cijena prikazana plus postarina.
eventualno da im posaljes upit na contact da budes sto posto sigurna
(y)
 
Frgich said:
Tvrdis ili znas  :jesus: , a daj joj svoj OIB mozda prodje  :mrgreen:

Tvrde curice  :mrgreen:

Ja samo potvrdujem njihove izjave  :LOL:
 
da siđemo malo s carine i vratimo se na ebay, ja prvi put (od 25 uspješno napravljenih kupnji i transakcija) nisam dobila ono što sam kupila. Naručeno je iz Amerike. Što je najinteresantnije, to je valjda najjeftinija stvar koju sam do sad kupila.  :? Prodavač tvrdi da je poslao, no prošlo je mjesec dana od kako je plaćeno i čak mi je jedna stvar (koja kod nas ima vrijednost od oko 1200kn) naručena 5 dana poslije toga, stigla prije nekih 10 dana.
 
Jezichava said:
da siđemo malo s carine i vratimo se na ebay, ja prvi put (od 25 uspješno napravljenih kupnji i transakcija) nisam dobila ono što sam kupila. Naručeno je iz Amerike. Što je najinteresantnije, to je valjda najjeftinija stvar koju sam do sad kupila.  :? Prodavač tvrdi da je poslao, no prošlo je mjesec dana od kako je plaćeno i čak mi je jedna stvar (koja kod nas ima vrijednost od oko 1200kn) naručena 5 dana poslije toga, stigla prije nekih 10 dana.

A te male pizdarije se valjda rjeđe zagube.

A koliko $ je to koštalo i šta je to ako se smije znati ?
 
Jezichava said:
da siđemo malo s carine i vratimo se na ebay, ja prvi put (od 25 uspješno napravljenih kupnji i transakcija) nisam dobila ono što sam kupila. Naručeno je iz Amerike. Što je najinteresantnije, to je valjda najjeftinija stvar koju sam do sad kupila.  :? Prodavač tvrdi da je poslao, no prošlo je mjesec dana od kako je plaćeno i čak mi je jedna stvar (koja kod nas ima vrijednost od oko 1200kn) naručena 5 dana poslije toga, stigla prije nekih 10 dana.

Ajmo ovako ima velike sanse da ce stici, strpi se jos malo, ali pazi da ne propustis rok za paypal claim, 45 dana ak se dobro sjecam.. Na zalost i ja sam imao taj slucaj..

Sto se dogodilo, meni je umjesto itema od 100 dolara greskom prodavac poslao stvar, neki mikrofon, smece od 10$

Covjek ima 10 000 transakcija i feedback od 99.8% Reko oke vjerojatno laka zamjena. Javljam mu se i covjek nakon tjedan dana (predugo) pita sto sam dobio kao koji item number. Ja ono WTF sada ja znam koji je item number za to smece... Oke mi se dogovorimo, odnosno on skuzi u cemu je kvaka i kada ga pitam kako da to rijesimo on ne odgovara... Tako ja ponovno i opet pita isto i nakon toga nista. Dignem paypal dispute i prek paypala ista stvar covjek se javi pita sto je, je kazem i dalje nista. Nakon toga dignem dispute u claim i tuzim ga, umjesa se i paypal ja dobijem claim i zahtjev!!!!!!!!!!!  :shock: :shock: :shock: da krivo dostavljeni item vratim u roku 10 dana sa TRACKING NUMBEROM nazad prodavacu  :shock: :shock: :shock: Kvaka je u tome da mi za to recimo treba DHL i to slanje bi me kostalo koliko i item. Naravno klasicno slanje nema tracking number i meni paypal javlja da sam izgubio claim iako sam ga bio dobio i da je ponisten jer nisam dostavio tracking number. Nakon toga me pitaju u onoj anketi kak sam zadovoljan sa rijesenim slucajem. E bokte tam sam i m nadrobio da imaju abnormalne zahtjeve...  :x  :LOL:

Poanta, ne znam moze zavrsiti i lose, lijepo nemoj biti predobra i odmah digni dispute na paypalu tvoje su pare i to si trebala dobiti.. Ionak da dode mozes povuci dispute...