Kupovina preko Ebay-a

BikerHR said:
Mala je vjerojatnost da tako nešto dobiješ bez carine, osim ako ne izgleda krajnje neugledno, pohabano, masno i korišteno, i još da te ne pitaju za račune. U protivnom, moglo bi te koštati više nego kod nas!

Pa OK, to je lutrija. Ako prođe bez carine, na dobitku sam.
Ako ne prođe, sa normalnom carinom košta kao i kod nas, tako da mi je svejedno gdje kupio.....

Ali i ja mislim da bi me carina koštala 1426 puta više od realne cijene proizvoda, tak da ću to ipak uzeti kod nas.
Damn.
 
Worf said:
Da,imam još jednu nejasnoču,ako može netko da me prosvijetli,šta je s međunarodnim ugovorima naše zemlje o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja :misli:  mislim da su ti ugovori potpisani sa svim zemljama Europe :misli:  ili ti ugovori su ništavni za nas obične smrtnike ili su carinici iznad tih ugovora :misli:

to je stvar koju moras rijesit sa prodavacem, odn da ti ne naplati njihov pdv. Kod nas Moras/trebas sve platiti.

ja sam kupovao prednje diskove iz engleske, i uredno su mi pri narudzbi cijenu umanjili za iznos vat-a -15%
 
DeXtEr_5 said:
ja sam kupovao prednje diskove iz engleske, i uredno su mi pri narudzbi cijenu umanjili za iznos vat-a -15%

To je jedna od najčešćih caka na eBay-u, mnogi prodavači u opisu artikla čak i navode takvu mogućnost (ako artikl bude prodan u inozmemstvo), ali u večini slučajeva ne dođe do umanjivanja cijene. Vjerojatno je za prodavača to čisti profit. Ja sam više puta porukama kontaktirao sa prodavačima kod stvari koje nisu bile na dražbi, nego je cijena bila "Buy now". Nijedan od njih u svojoj ponudi cijenu nije spustio za iznos VAT-a.
 
BikerHR said:
To je jedna od najčešćih caka na eBay-u, mnogi prodavači u opisu artikla čak i navode takvu mogućnost (ako artikl bude prodan u inozmemstvo), ali u večini slučajeva ne dođe do umanjivanja cijene. Vjerojatno je za prodavača to čisti profit. Ja sam više puta porukama kontaktirao sa prodavačima kod stvari koje nisu bile na dražbi, nego je cijena bila "Buy now". Nijedan od njih u svojoj ponudi cijenu nije spustio za iznos VAT-a.

ne govorim za ebay, nego kupovinu u online shopovima.

na ebayu nisam vidio opciju da ti neko ponudi cjenu bez poreza.
 
evo ovako
3 stranice teksta i odgovora radi neceg najjednostavnijeg


sto se tice teme tema je kupovina sa ebaya tako da ne mjesajte kupovinu iz online shopova i nepotrebnim povratom poreza VAT i ostalim pizdarijama.

sto se tice ebaya mislim da sam kompetentan napisati jer sam do sada napravio transakcije za cirka 3000 4000 eura po komadicima od po 5 pa do 500 dolara.

Ovako to ide
cjena proizvoda je recimo 80 dolara
shiping ili ti postarina je 20 dolara
to je ukupno 100 dolara
na to ide pdv i carina(iako mi nema logike na postarinu pdv i carinu lupati)  od oko 35 posto si racunajte(to je maximalni iznos)
znaci ti ces robu koja je 80 dolara kosta platiti 135

e sada ima caka
na racunuu ti stoji pdv tolko carina tolko ali i posta uzme nesto sitno za svoju uslugu (fiksni iznos nekih 50 ak kuna ) i tu dolazimo do onog kad se netko zali da je platio stvar koja mu je kostala 100 kuna(vrijednost robe) 200 kuna na kraju .
jer 50 kuna je posta uzela za ta neka davanja(carinska) plus pdv i carina 35 posto od 100 ( vrijednosti) paketa je 35 kuna
185 kuna je na kraju.


ovo je sve pisano za najlegalniji moguci nacin.Postoje i druge sheme i branse ali posto je ovo javni forum nebi o tome u raspravi.Ako nekog detaljnije zanima nek posalje pm vrlo rado razjasnim jos nepoznanice.
 
kubik said:
Ja sam planirao uzeti stvar koja košta 3000 kuna (kod nas preko 4500 kn), pa sam mislio da ako me ne carine sretan kao malo dijete. Ako opale carinu da je to taman kao i kod nas.

A kolika ti je poštarina na tu stvar od 3000 kuna?

kubik said:
Informativno, koliki je taj maksimalni legalni trošak.
Kad platim vrijednost proizvoda i poštarinu, i stvar dođe na našu carinu koliko maksimalno vrijednosti iznosa mogu očekivati ? Neki vele 30% neki vele 45%  :misli:

Maksimalan legalan trošak (pa svi su legalni!) ovisi i o stvari koju naručuješ, jer o vrsti robe ovisi i carinska tarifa, kao i o zemlji podrijetla, cijeni, itd itd...
 
..preko e-bay-a kupujem redovito,zadnja dva mjeseca desetak artikala,najskuplje su bile tenisice lacosta(u Zagrebu u city centru cijena 1200kn),preko e-bay-a 740 kn sa poštarinom.Jakna Moto guzzi (štikano) 350 kn sa poštarinom itd...
Bitno je prije kupovine dobro pogledati artikl.Plačanje preko Pay pala...american karticom.PBZ ne uzima nikakve dodatne troškove(jedini trošak je aktivacija kartice cca 1dolar).A carina???...niko me ništa nije pital.
 
breva750 said:
Bitno je prije kupovine dobro pogledati artikl.Plačanje preko Pay pala...american karticom.PBZ ne uzima nikakve dodatne troškove(jedini trošak je aktivacija kartice cca 1dolar).A carina???...niko me ništa nije pital.

pa kaj nije na početku rečeno da naša država nije podržana u registraciji paypal-a.... :misli:
 
_mala_ said:
Probas pitati prodavatelja da ti paket označi kao "gift "  :mrgreen: njmu ni iz dzepa ni u dzep a ne ide na carinu...  :mrgreen:

Opet netocno, ne pisite gluposti ako niste probali...
 
kubik said:
Informativno, koliki je taj maksimalni legalni trošak.
Kad platim vrijednost proizvoda i poštarinu, i stvar dođe na našu carinu koliko maksimalno vrijednosti iznosa mogu očekivati ? Neki vele 30% neki vele 45%  :misli:

Zasto slusati frenda od frenda...

www.carina.hr pa citaj
 
Iz USA sam dobio naočale u vrijednosti 750kn sa poštarinom (kod nas 1500kn) kao "gift" i nisam platio ništa. Iz Hong Konga redovito kolega i ja kupujemo neke pizdarije (uglavnom paketi koji stanu u malo veće koverte) i nikada ništa.
Iz UK dosta toga već naručili (većinom sa ebay shopova) i nekada došlo sa računom, a nekada ne i nikad ništa platili.

Dok drugi kolega (iz Rijeke al radi u Zd, a poštu usmjeri na Rijeku), što god je kupio preko ebaya je morao donijeti (šalje faksom) ispis uplate sa pay pala.

Čitajući sve da se zaključiti da to sve ovisi od mjesta do mjesta.
 
goc said:
pa kaj nije na početku rečeno da naša država nije podržana u registraciji paypal-a.... :misli:

???

WTF? Pa jel bitno sto je receno :LOL: Tema je pokrenuta 2006.  :mrgreen:

Opet nagadanja... www.paypal.com

Sve pise...
 
breva750 said:
..preko e-bay-a kupujem redovito,zadnja dva mjeseca desetak artikala,najskuplje su bile tenisice lacosta(u Zagrebu u city centru cijena 1200kn),preko e-bay-a 740 kn sa poštarinom.Jakna Moto guzzi (štikano) 350 kn sa poštarinom itd...
Bitno je prije kupovine dobro pogledati artikl.Plačanje preko Pay pala...american karticom.PBZ ne uzima nikakve dodatne troškove(jedini trošak je aktivacija kartice cca 1dolar).A carina???...niko me ništa nije pital.

Zasto bi pobogu uzimao pbz ista dodatno.. Pa to je ko da provlacis karticu u ducanu, tak svejedno jel provucena kroz slip il je potegnuto nesto sa nje online...

Koja aktivacija kartice, ako mislis na paypal, onaj iznos je samo privremenog karaktera i slizi za registraciju racuna...
 
Medo said:
Iz USA sam dobio naočale u vrijednosti 750kn sa poštarinom (kod nas 1500kn) kao "gift" i nisam platio ništa. Iz Hong Konga redovito kolega i ja kupujemo neke pizdarije (uglavnom paketi koji stanu u malo veće koverte) i nikada ništa.
Iz UK dosta toga već naručili (većinom sa ebay shopova) i nekada došlo sa računom, a nekada ne i nikad ništa platili.

Dok drugi kolega (iz Rijeke al radi u Zd, a poštu usmjeri na Rijeku), što god je kupio preko ebaya je morao donijeti (šalje faksom) ispis uplate sa pay pala.

Čitajući sve da se zaključiti da to sve ovisi od mjesta do mjesta.

E ja sam skuzio da njima nepoznatije (i manje stvari prolaze bez dodatnih troskova). Dakle za sitnice za motor (nekad i skupe) ne placah nista.. Ali brate mili za tenisice (vide stro je i velika je kutija), obavezno pa  makar kostale dolar... Za odjeu i te pizdarije redovito sibaju carinu i pdv...



Sta nitko nije imao problem kao i ja, da je nesto narucio izvan ebaya (nikakav online shop), pa nije imao racuna. Pa su ga ko mone isli prijaviti za carinski prekrsaj jer kao muljam???
 
breva750 said:
..preko e-bay-a kupujem redovito,zadnja dva mjeseca desetak artikala,najskuplje su bile tenisice lacosta(u Zagrebu u city centru cijena 1200kn),preko e-bay-a 740 kn sa poštarinom.Jakna Moto guzzi (štikano) 350 kn sa poštarinom itd...
Bitno je prije kupovine dobro pogledati artikl.Plačanje preko Pay pala...american karticom.PBZ ne uzima nikakve dodatne troškove(jedini trošak je aktivacija kartice cca 1dolar).A carina???...niko me ništa nije pital.

Ti dva mjeseca,čak,a ja samo preko dvi godine,pa imam puno nejasnoča :LOL: :LOL: :LOL:
 
BikerHR said:
I to je bilo prikazano u onoj emisiji - svi paketi otvaraju se sa donje strane, vadi se i provjerava sadržaj. Paket s gornje strane izgleda kao da nije niti taknut, pa sam tako i ja bio uvjeren da nitko ništa nije otvarao i gledao!  :mrgreen:

Btw, najbolji su mi oni pokušaji švercanja živih životinja u paketima.  :LOL:

Nisam emisiju gledala, ali ne budi lijena, pogledala sam sinoc kutiju i ak su je oni otvarali s bilo koje strane, veliki su profesionalci.. :mrgreen:
 
breva750 said:
..preko e-bay-a kupujem redovito,zadnja dva mjeseca desetak artikala,najskuplje su bile tenisice lacosta(u Zagrebu u city centru cijena 1200kn),preko e-bay-a 740 kn sa poštarinom.Jakna Moto guzzi (štikano) 350 kn sa poštarinom itd...
Bitno je prije kupovine dobro pogledati artikl.Plačanje preko Pay pala...american karticom.PBZ ne uzima nikakve dodatne troškove(jedini trošak je aktivacija kartice cca 1dolar).A carina???...niko me ništa nije pital.

Vrlo vjerovatno sve spada pod predmete za osobnu upotrebu... za nešto sam imala raspravu na carini  pa mi žena tak rekla  :mrgreen:
 
Tommee said:
Opet netocno, ne pisite gluposti ako niste probali...


Jedno je kad ti netko šalje "gift" u kojem je npr. ručno izrađen remen u vijednosti 150$ i kad ti netko šalje dio za motor u istoj vijednosti...

Tomme, da budem pristojna, kakaš  :mrgreen: ..PROBALA, zato i velim  :jesus:
 
Medo said:
Iz USA sam dobio naočale u vrijednosti 750kn sa poštarinom (kod nas 1500kn) kao "gift" i nisam platio ništa. Iz Hong Konga redovito kolega i ja kupujemo neke pizdarije (uglavnom paketi koji stanu u malo veće koverte) i nikada ništa.
Iz UK dosta toga već naručili (većinom sa ebay shopova) i nekada došlo sa računom, a nekada ne i nikad ništa platili.

Dok drugi kolega (iz Rijeke al radi u Zd, a poštu usmjeri na Rijeku), što god je kupio preko ebaya je morao donijeti (šalje faksom) ispis uplate sa pay pala.

Čitajući sve da se zaključiti da to sve ovisi od mjesta do mjesta.

Za cvike iz USA i Hong Konga isto tako 0 kn carine, zagreb, gift...