Kupujem corsu sa grobnika.

oomba

New member
Ovako....trebam dvije gume....120/70 i 190/50.

Zapeo sam za pirellia sa grobnika(rabljeni), pa me zanima vaše mišljenje za voziti ju po cesti.

I gdje ih mogu nabaviti i koliko kunića????

Hvala!
 
Nemam Pirellija ali imam rabljenog Dunlopa koliko te volja.

Sto se opcenito tice voznje trkacih guma po cesti, stvar je vrlo jednostavna. Rok trajanja joj je nesto kraci i guma se prije svega mora zagrijat. Ako je vozite hladnu, mislit cete da ste na ledu a ako je zagrijete prvo par kilometara, mislit cete da ste na grobniku.
 
ja san kupija te gume sa grobnika 120/70 i 180/55 platija san ih 800kn.
nemogu ih usporedit sa drugima jer san jos novi u tim vodama, al ja san zadovoljan sa njima. samo neznam kakve su po mokrome.
i drze skoro od samog poctka i lako se griju, al se zato i trose.
 
Sasa MK Motori said:
to i je cijena. uvijek je bilo 100 Eura po setu.
Tako je  (y) meni upravo danas stižu corse s grobnika i cijena je od 800 do 1200kn ovisi u kakvom je stanju
 
oomba said:
Ovako....trebam dvije gume....120/70 i 190/50.
Zapeo sam za pirellia sa grobnika(rabljeni), pa me zanima vaše mišljenje za voziti ju po cesti.
I gdje ih mogu nabaviti i koliko kunića????
Hvala!

Po mom skromnom sudu pirelice su nesto najbolje sto se moze staviti na motor. Kod ovog mislim na super corsu pro. Gotovo ne zahtjeva grijanje, fantasticna.
Kod guma sa Grobnika vidim najveci problem u vozacu, ako ti vozis polako i ako imas sa svake strane 2 cm lufta to nisu gume za tebe. Ako ih teras i vozis po grubom asfaltu onda su super. Samo da spomenem osim ako nije jako vruc dan po obicnom asfaltu se ne mogu zagrijati :?
 
OK....a kakve Dunlopice imas??? GP? ili RR?

Nemam lufta do ruba....ide i malo po rubu...

Ali nekad imam suvozača....pa recimo tura od 200-km sa suvozačem... hoće biti prolema??
 
Ja imam samo GP-jke.

Sad ne kuzim ovo sa rubom i ne kuzim ovo sa 200 Km. Ima gume za barem 2000 km  a na cesti je sigurno mozes naginjat i vozit vise od obicne cestovne samo kad se zagrije.
 
Sasa MK Motori said:
Ja imam samo GP-jke.

Sad ne kuzim ovo sa rubom i ne kuzim ovo sa 200 Km. Ima gume za barem 2000 km  a na cesti je sigurno mozes naginjat i vozit vise od obicne cestovne samo kad se zagrije.

Sad ti znaš više od jednog kRRntijaša???  :LOL:
 
Sasa MK Motori said:
Ja imam samo GP-jke.
Sad ne kuzim ovo sa rubom i ne kuzim ovo sa 200 Km. Ima gume za barem 2000 km  a na cesti je sigurno mozes naginjat i vozit vise od obicne cestovne samo kad se zagrije.

Probam ja pojasniti; vidio decke koji voze na gumam sa stazu, obicno u tvrdoj smjesi i ako se voze polako guma im se nikad ne zagrije te su cak vrlo opasne. Sa druge strane manijaci koji voze od ruba do ruba obicno na dobroj cesti takvih problema nemaju. Pa se ovo o rubu treba tako i gledati.
Bojazan oko 200km mislim da dolazi od prijasnjih iskustava, jer i ja vozim na malo nizem tlaku pri cemu mi se guma brze grije, ali kad se stavi suvozacica i vozi velikom brzinom jednolicno po autoputu guma po sredini jednostavno izgori :?
Ako vas zanima nabavim slike kako to izgleda u praksi :?
Inace ako se prilagodi tlak polovna guma je super, jer obicno nije potrosena po sredini (y)
 
Ne, ja sam mislio ovako..ja rijetko, jako rijetko idem autoputem, draže su mi krivine  (y)
Pa me zanima ako sa suvozačem, vozim sporije(ne znaju svi biti dobri suvozači) hoće li mi se zagrijati bez max nagiba i forsiranja.
To me muči, recimo 200 km lagane vožnje, bilo bi bezveze na hladnoj gumi.
 
oomba said:
Ne, ja sam mislio ovako..ja rijetko, jako rijetko idem autoputem, draže su mi krivine  (y)
Pa me zanima ako sa suvozačem, vozim sporije(ne znaju svi biti dobri suvozači) hoće li mi se zagrijati bez max nagiba i forsiranja.
To me muči, recimo 200 km lagane vožnje, bilo bi bezveze na hladnoj gumi.

Ajde budi ozbiljan, pa da ju hladis nakon 200 km ne moze biti ne zagrijana (y)
 
Ali onda kad tako sporije vozim puno više treba da se zagrije???

Sasa???Kako bi ja došao do para GP-jki??
Trebao bi doći u ZG???To mi baš i nije opcija, radim pa nemam vremena.
Imaš nekoga tko ovdje bliže to radi??
I u kakvom su uopće stanju gume??

Unaprijed hvala!  (y)
 
ja sam uzeo od frenda d209 gp s grobnika i mogu  samo reči da kad  se  guma  zagrije mogu otvarat gas kad god želim i guma drži strašno ali opet nemam amort. volana pa zna i trest ko blesava :mrgreen:

kad je hladna nisam osjetio da ništ više kliže nego što mi je klizao qualifer ali kad se zagrije guma je stvarno do jaja (y)
 
oomba said:
Ne, ja sam mislio ovako..ja rijetko, jako rijetko idem autoputem, draže su mi krivine  (y)
Pa me zanima ako sa suvozačem, vozim sporije(ne znaju svi biti dobri suvozači) hoće li mi se zagrijati bez max nagiba i forsiranja.
To me muči, recimo 200 km lagane vožnje, bilo bi bezveze na hladnoj gumi.

ak uzmeš pirellija mogu ti iz iskustva reči da se da zagrijat i laganiom vožnjom (jer je i dok je hladna dosta mekša od d209gp naravno isto hladne)

uglavnom ja ne neznam nikoga ko je jednom probao
 
Sasa MK Motori said:
to i je cijena. uvijek je bilo 100 Eura po setu.

jučer sam bio kod Vrbančića pitati za Pirelli
u svakom slučaju isplati se kupiti rabljene jer su nove:

dragon corsa:
120/70 ZR17 - 1.279 kn
190/55 ZR17 - 1.727 kn

diablo corsa:
120/70 ZR17 - 1.466 kn
190/55 ZR17 - 1980 kn

to su cijene sa 20% popusta

 
Berti said:
jučer sam bio kod Vrbančića pitati za Pirelli
u svakom slučaju isplati se kupiti rabljene jer su nove:

dragon corsa:
120/70 ZR17 - 1.279 kn
190/55 ZR17 - 1.727 kn

diablo corsa:
120/70 ZR17 - 1.466 kn
190/55 ZR17 - 1980 kn

to su cijene sa 20% popusta

Ma nek okaci popust macku o rep, sta je prvise previse je :?

Metzeler kod Padjena svi setovi oko 2100.

Ja pak cekam da mi frend javi pirelice set za 200 eura  (samo tu postoji velika vjerojatnost da je poznata prica; daj dva seta, joj sad bas nema i tako)
 
ako si u prilici uzmi si metzeler racetech k2,iako je supercorsa super trkaća guma i dobro se ponaša i po cesti ja sam osobno bio još zadovoljniji sa racetechom,pogotovo za po cesti.Skoro da se i ne primjeti razlika,osim šta mi je racetech više trajao po cesti a i po Grobniku!