Kupujem corsu sa grobnika.

Nisam ja misalio da se ona svih 200 km ne zagrije....nego kad sporije vozim, treba joj dosta duze da se zagrije...kuziš???
 
oomba said:
Nisam ja misalio da se ona svih 200 km ne zagrije....nego kad sporije vozim, treba joj dosta duze da se zagrije...kuziš???

Samo kupi corsu 800 kn ni puno za set, pa ces tako znat iz prve ruke kakve su  (y)
ja san zadovoljan sa njima
 
king said:
Ko ju nemre zagrijat nek si kupi tacke 8)

Ili prozirni vizir  :jesus:
 
oomba said:
Ovako....trebam dvije gume....120/70 i 190/50.

Zapeo sam za pirellia sa grobnika(rabljeni), pa me zanima vaše mišljenje za voziti ju po cesti.

I gdje ih mogu nabaviti i koliko kunića????

Hvala!
Šta će ti gume sa grobnika, ako sam dobro shvatio - za cestu?
Što se tiće Dunlopa GP - vrhunska guma. No Saša ti je zaboravil reći da postoji nekoliko smjesa te gume. Od softa do harda te međukombinacije.

Da, i još nešto, ako želiš lupati po zavojima - zadnja 190/55. Drastična razlika. Motor puno lakše pada i tamo gdje 190/50 dođe do ruba i klizi, ova druga ide još niže (y)
Ako želiš brzo voziti zavojima, GP je odličan izbor. No, svejedno preporuka - kupi nove gume.
 
Metzeler Racetec (probao i K2 i K0) i Pirelli Supercorsa su oboje vrhunske gume kako za stazu (za moja vremena) tako za cestu. Ja odvozim sa njima dan-dva na grobniku i onda imam sredinu za cijelo ljeto na cesti. Sa Racetec K2 sam izdurao 6000km do sajli a Supercorse trenutno imam 3000km nakon grobnika i taman će se potrošit dok opadnu temperature. Oboje su raketna znanost za "extremne" cestovne gume tipa qualifier i pilot sport.

Što je još totalno dobra stvar je da novi set Racetec košta manje od 2000kn, M1 nikad nisam probao a košta vjerojatno negdje kao Qualifier. Koliko bi mogao bit M3?  :misli: U svakom slučaju bolji izbor od bezobrazno skupog pirellija i čudnih dunlopica.
 
freebikercroatia said:
Šta će ti gume sa grobnika, ako sam dobro shvatio - za cestu?
Što se tiće Dunlopa GP - vrhunska guma. No Saša ti je zaboravil reći da postoji nekoliko smjesa te gume. Od softa do harda te međukombinacije.

Da, i još nešto, ako želiš lupati po zavojima - zadnja 190/55. Drastična razlika. Motor puno lakše pada i tamo gdje 190/50 dođe do ruba i klizi, ova druga ide još niže (y)

Ako želiš brzo voziti zavojima, GP je odličan izbor. No, svejedno preporuka - kupi nove gume.


:dobar:

imaš ih negdje ispod 350 € da ih i mi kupimo par setova...
 
Trenutno kod nas nema GP guma za kupit. Mi ih pronalazimo uz pomoc mikroskopa. U Unikomercu ima samo Hard varijanti koje su dobre za grobnik ako ne vozite ispod 1:36 a za cestu bi mogao biti problem sa grijanjem.

Cijena novih guma u Unikomercu je oko 4100 Kn za set !
 
...u zivotu nisam gume platio skuplje od 250 e,ukljucujuci supercorse,diablo,racetech itd,a cestovne ispod 220....VIA TRIESTE!!!! :mrgreen:
 
Ja dobijam Qualifier-a RR za 250 CHF , a supercorsu za 320 CHF....to je nekih 1100 i 1400 kn...ali iz Švice....ako hoćete kažem tipu da digne sebi 100 ili 150 kn po paru, pa da dofura(dolazi u HR za 15-20 ak dana) više guma tko je zainteresiran...Sad traba vidjeti hoće li mu biti problem prenjeti više pari guma.
 
oomba said:
Ja dobijam Qualifier-a RR za 250 CHF , a supercorsu za 320 CHF....to je nekih 1100 i 1400 kn...ali iz Švice....ako hoćete kažem tipu da digne sebi 100 ili 150 kn po paru, pa da dofura(dolazi u HR za 15-20 ak dana) više guma tko je zainteresiran...Sad traba vidjeti hoće li mu biti problem prenjeti više pari guma.

340 € za set

za te ih novce dobiješ u hr i još si vratiš pdv ako imaš firmu...
 
He he...ma sve  ok.

Ako ima tko zainteresiran nek u nekih 10-ak dana javi na pp.
Novce ne treba dati unaprijed, bez kapare, ali isto tako samo ozbiljne ponude molim. THX!
 
Sasa MK Motori said:
to i je cijena. uvijek je bilo 100 Eura po setu.

...a jel ima i posto su 120/60 17 i 160/60 17, trebam za supermoto, pa moze i slick?
 
Bomo said:
:dobar:

imaš ih negdje ispod 350 € da ih i mi kupimo par setova...
Nisam pričal o cijeni nego o gumama :pandur:

Šta će čovjeku GP za 4 soma kuna da vozi suvozača 200km? Za to i peglat po cesti dovoljan mu je qualifaier ili GP racer koji je isto bomba guma za takve stvari.
 
freebikercroatia said:
Nisam pričal o cijeni nego o gumama :pandur:

Šta će čovjeku GP za 4 soma kuna da vozi suvozača 200km? Za to i peglat po cesti dovoljan mu je qualifaier ili GP racer koji je isto bomba guma za takve stvari.

nedorečenost je majka disfunkcionalne komunikacije  :jesus:


za vožnju po cesti dovoljna mu je i bt - 014
 
Bomo said:
nedorečenost je majka disfunkcionalne komunikacije  :jesus:


za vožnju po cesti dovoljna mu je i bt - 014
u, fakat si pametan  :blahblah:

Vjerojatno i znaš objasnit pojam disfunkcionalne komunikacije. :LOL:

za vožnju po cesti dovoljna mu je i bt - 014 - to ti voziš po cesti?
 
freebikercroatia said:
u, fakat si pametan  :blahblah:

Vjerojatno i znaš objasnit pojam disfunkcionalne komunikacije. :LOL:

za vožnju po cesti dovoljna mu je i bt - 014 - to ti voziš po cesti?

nema potrebe, daješ dovoljno dobre primjere  (y)

ne, ja se ne vozim po cesti... želim samo reći da za zahtjeve koje vozač ima od gume mu je dovoljan i bt 014

gp 209 je guma koja je bacanje novca kroz prozor za vozače koji na grobniku / stazi ne voze vrlo brza vremena

pri tom mislim < 1.40

bude ti i saša rekao kao i mnogi drugi pravi trkači

 
Za vozače koji voze iznad 1.40 je dobar i Dunlop redline-slick...  :wink: a upola je jeftiniji od GP-a...
 
PRObike Bojan said:
Za vozače koji voze iznad 1.40 je dobar i Dunlop redline-slick...  :wink: a upola je jeftiniji od GP-a...

napokon istomišljenik...  :rock:

ali po nekim mišljenjima je sigurno onda taj redline slick isto tako jako dobar za cestu  :misli:

ili nije, ako se naginjem do ruba na zadnjoj, ha  :misli:

ili da si kupim grijače da ih ugrijem prije vožnje na cesti  :misli: