Kvaliteta kožnih jakni

Imam stari A pro koznjak i prezadovoljan, koza odlicna...vozim se kroz cjelu godinu, po zimi ispod samo kratki rukavi, nikad nisam stavio zimsku postavu
 

Attachments

  • Screenshot_20231021_194039_Instagram.jpg
    Screenshot_20231021_194039_Instagram.jpg
    426.4 KB · Views: 0
ja nosim alpinestars kožnu iz početka 90-ih.....
vidi se da je stara ko biblija.... preživila je par padova i u zadnjih 20 godina i tri pranja u mašini....
vozim je cile godine osim par najhladnijih miseci....
nikad je ne mažem niti perem (osim ona tri predhodno spomenuta pranja)....
 
ja nosim alpinestars kožnu iz početka 90-ih.....
vidi se da je stara ko biblija.... preživila je par padova i u zadnjih 20 godina i tri pranja u mašini....
vozim je cile godine osim par najhladnijih miseci....
nikad je ne mažem niti perem (osim ona tri predhodno spomenuta pranja)....
Baci sliku kakvu, sad me zanima kako izgleda nakon 30g
 
Padovi su bili s mjesta, ono malo više piva.🤔😩
 
Meni na etiketi pise Made in BiH. Isao guglati, nije mi bilo bas jasno.
Firma Prevent u Visokom radi za Dainese. Dakle sve po njihovoj specifikaciji, nisam siguran gdje nabavljaju kozu. Ko ima “veze” moze direkt iz tvornice kupiti odijelo za dosta manje para.
Inace, pomenuta firma radi i za VAG koncern - kozna i platnena sjedista za automobile itd.

A sto se tice kvalitete koznih odijela, nisam imao priliku probati Dainese (od njih imam mesh i textil i odlicna su), ali kozno mi je AlpineStars i jako sam razocaran… Stitnici kao od kartona, jakna me nazulja na laktovima i ubijala me i po ledjima sa onim kopcama za neki njihov “brzi” stitnik. Na kraju sam skinuo te kopce. Hlace isto - ubiju me po koljenima. Inace sve probano kod kupovine i bilo taman. Isto je sa rukavicama - 2 para minse brzo raspala a koza promijenila boju i to na razlicitim dijelovima. Ispale na kraju sarene nekakve.
Prije AS odijela imao Vanucci odijelo (competition 3 model ili tako nesto) kupljeno prije 10 godina bilo je odlicno. Od koze do udobnosti, stitnika itd.
Mislim probati jos neko Dainese kozno jer sam sa njihovim textilnim stvarno zadovoljan, pa budemo vidjeli, ali sa AS sam definitivno zavrsio
 
Last edited:
  • Like
Reactions: tegla
Yebo kvalitetu koze nemas nista od koze kad stave sitni plasticni zip koji ne moze drzat ni na nekoj ljetnoj majici kamoli kozno odijelo jos pogotovu onaj okolostomacni na dvodijelnom :poop: pa ti p[ojedi 15 cevapa umjesto 10 na moto turi vikendom :mrgreen:
 
  • Haha
Reactions: prpa
Yebo kvalitetu koze nemas nista od koze kad stave sitni plasticni zip koji ne moze drzat ni na nekoj ljetnoj majici kamoli kozno odijelo jos pogotovu onaj okolostomacni na dvodijelnom :poop: pa ti p[ojedi 15 cevapa umjesto 10 na moto turi vikendom :mrgreen:
Ne vidim povezanost kvalitete zipa sa kvalitetom koze. U svakom slucaju nije ni tesko ni skupo odnijeti negdje da ti ga zamijeni.
 
Ja vidim jer je cif sastavni dio kombinezona. Naravno da nije problem odnijeti da se to slozi ali zar je to normalni pristup na kombinezonu renomiranog proizvodaca? Kao i za kozu, neka onda stave oznaku da je rok trajanja godinu dana ili 20 nosenja.😄
I jos nesto, da imas iskustva s padovima na stazi vidio bi sta znaci cif.
 
Das 1500€ za odijelo i onda moras odnijeti da ti zip zamjene logicno nema sta :mrgreen:
 
  • Like
Reactions: diesel power
Pa neznam za druge ali na Dainese Avro 4 su zipovi i i vise nego dovoljno jaki,a taj okolostomacni kako rece Mocippaldi je bas jak,cak i za dva broja jaci od ovoga za zakopcavanje tako da tu ne vidim problem osim problema ako netko ima skembu...al tad jbg Cordura ili Goretex pa mozes krkat cevape do mile volje...
 

Attachments

  • 20231022_141330.jpg
    20231022_141330.jpg
    1 MB · Views: 0
Nisam imao prilike usporediti, ali za sada mi Dainese djeluje stvarno kvalitetno.
Cuo sam super stvari o RS Taichi ali ne vidim ih nigdje za kupiti
Imam stariju jaknu Dainese Charger...i dvodjelno Avro 4,i mislim da je bez obzira na to kakav dainese bio nekada da je jos uvijek korak ispred po kvaliteti,posto sam se nedavno naprobavao odijela raznih marki mogu slobodno reci da neka cak djeluju smijesno sta se tice kvalitete....i prodavac me usmjerio na jednu sitnicu tj pokazao jer sam mislio kupiti posebno hlace i jaknu ali sam na kraju kupio u kompletu....jakna posebno isti model se razlikuje u kvaliteti od jakne iz dvodjelnog kompleta (pojedinacno jakna je malo losija sta se vidi na oko a posebno kad se opipa) nisam o tome imao pojma dok mi nije pokazao jednu pored druge... govorim o Dainese Avro 4 za druge neznam nisam vidio....
 
Dainese koristi Opti zipove sa finim zubom (iste kao i M-Tech pa tu jaknu mogu spojit sa Dainese koznim hlacama), barem ove moje jakne i hlace od prije 10tak godina. Dobri su cifovi, samo ih treba ponekad malo ocistit od prasine i posprejat silikon sprejom kad (onaj na jakni) pocnu teze zatvarat/otvarat.
 
Glede tih famoznih zidova.Po redu ,obje ixs kožne imaju rijetki ykk mod zatvarača,Held goretex ima isti ykk,inmotion goretex ima isti,dok najskuplja Mtech trex ima Opti gusti mod najjeftinije izrade.a mtech goretex kratka jakna ima skuplji ykk,a trebalo bi biti drugačije ili obrnuto.S nijednom problema ,osim s hlačama u kompletu s jaknom held ,tu su popustili na džepovima nakon dvije ili tri sezone nošenja.
 

Attachments

  • 20231022_142526.jpg
    20231022_142526.jpg
    1.1 MB · Views: 0
  • 20231022_142427.jpg
    20231022_142427.jpg
    1.1 MB · Views: 0
  • 20231022_142344.jpg
    20231022_142344.jpg
    1.6 MB · Views: 0
  • 20231022_142235.jpg
    20231022_142235.jpg
    1.6 MB · Views: 0
  • 20231022_142159.jpg
    20231022_142159.jpg
    1 MB · Views: 0
  • 20231022_142113.jpg
    20231022_142113.jpg
    1.1 MB · Views: 0
Dainese koristi Opti zipove sa finim zubom (iste kao i M-Tech pa tu jaknu mogu spojit sa Dainese koznim hlacama), barem ove moje jakne i hlace od prije 10tak godina. Dobri su cifovi, samo ih treba ponekad malo ocistit od prasine i posprejat silikon sprejom kad (onaj na jakni) pocnu teze zatvarat/otvarat.
Meni je na staroj jakni i Pony c2 hlacama Opti zip na Avru je YKK vidi se na slici iznad
 
  • Like
Reactions: 3alfa3
Po mom iskustvu s raznim proizvodacima, kad je koza u pitanju Dainese mi je prvi izbor daleko, a sto se tice gorotexa - nakon ixs, dainese, revita, modeke, rukka mi je bez premca kvalitetom ispred nabrojanih.
 
Ima masu dobrih firmi koje rade super kožu i patente: londonski Lewis Leathers (imaju svoje izvrsne patente koji se mogu kupit zasebno), škotski Aero Leathers (vrhunska izrada), američki Schott i Vansons (svi horsehide modeli), švedski Halvarssons, itd.

Triumphovi kožnjaci su isto jako dobri... osim patenta... odu nakon 6-7 godina Li se lako zamijene
 
Ja vidim jer je cif sastavni dio kombinezona. Naravno da nije problem odnijeti da se to slozi ali zar je to normalni pristup na kombinezonu renomiranog proizvodaca? Kao i za kozu, neka onda stave oznaku da je rok trajanja godinu dana ili 20 nosenja.😄
I jos nesto, da imas iskustva s padovima na stazi vidio bi sta znaci cif.
Okej, ja se slazem sa time da ako das lovu za premium proizvod ocekujes neku kvalitetu za tu lovu. Danas sam bas dosadjivao sa upravo time curi kad sam vidio da mi iz sava jakne viri konac.

Poanta je kvaliteta koze, a ne same jakne, i to sam originalno komentirao.
 
Kad spominjemo kožnu jaknu onda ju gledamo zajedno sa cifom kao cjelokupni proizvod jer jedno bez drugog ne ide. Ali da, načelno je pitanje bilo vezano za kožu.
 
  • Like
Reactions: Mocippaldi