Kymco Downtown

kymco downtown

125ccm-19hp
200ccm-27.2hp
250ccm-25hp
300ccm-30hp

tako pise u motopulsu,vidim da su napisali da je 200 jaci od 250,tako da je tu vjerovatno greska,ali i ovi ostali podatci o snazi su jako cudni,jako cudno je sve to...
 
ne kod skutera 125 od kymca to je jedini sa 11kw isto kao kod 300 24 kw,

ajmo reč razlika do 5% od modela do modela sa istim ccm-ima ali ovo je za 50% povečanje snage.

malaguti said:
kymco downtown

125ccm-19hp
200ccm-27.2hp
250ccm-25hp
300ccm-30hp

tako pise u motopulsu,vidim da su napisali da je 200 jaci od 250,tako da je tu vjerovatno greska,ali i ovi ostali podatci o snazi su jako cudni,jako cudno je sve to...

jesu malo su preuveličali snagu ali samo malo,

ovaj 300 downtown je samo 4kw slabiji od xcitinga 500ccm koji ima 28 kw.
 
malaguti said:
kymco downtown

125ccm-19hp
200ccm-27.2hp
250ccm-25hp
300ccm-30hp

tako pise u motopulsu,vidim da su napisali da je 200 jaci od 250,tako da je tu vjerovatno greska,ali i ovi ostali podatci o snazi su jako cudni,jako cudno je sve to...
ma ja s vxr om  obrijem  Kymco 300  a kamo li kad budem imao 27ks sa kitom
 
ma lako za ove brojeve koje su oni stavili na papir,treba to vidjeti na cesti...
 
mislim da nebuš. pored verzije xcitinga 300 sa 17,9kw možda i buš ali downtown s 24kw ti je nedostižan.
 
malaguti said:
ma lako za ove brojeve koje su oni stavili na papir,treba to vidjeti na cesti...
(y) slažem se u potpunosti
niti jedan od 300 cc nije brži od runner vxr full tunning jedino je sh 300 ide isto kao nabrijani runner,a što se tiče tajvanca oni napišu nerealne brojke
 
zato trba uzeti downtown na test i usporediti ga sa verzijom skutera 250/300/400/500 pa da se vidi gdje ga se može smjestiti.
 
neznam meni ovi brojevi nemaju bas smisla,jer pise za 125icu da ima 19 konja a to znaci da s time gube kupce pocetnike koji imaju A1 kategoriju i smiju voziti skuter/motor do 11kw/15 konja...
 
samo su ti u igri kw a ne i ks. dakle do 11kw. činimi se da je to i razlog izrade te mašine jer kad gledaš ta mašina je samo 5kw slabija od moje a to bi bilo kao da ima 200ccm od piagga.
 
mrcina said:
samo su ti u igri kw a ne i ks. dakle do 11kw. činimi se da je to i razlog izrade te mašine jer kad gledaš ta mašina je samo 5kw slabija od moje a to bi bilo kao da ima 200ccm od piagga.
pa da sa A1 mozes voziti skuter/motor do 11kw,a je 11kw je 15 konja...pa nemoze biti 11kw i 19 konja :misli:
 
eh daj mi postaj taj član ovdje da vidim gdje piše A1 125ccm / 11kw / 15ks ili 19ks

evo dio samo za motocikle:

Članak 217.

Vozačka dozvola izdaje se za upravljanje vozilima koja su svrstana u A1, A2, A, B, B+E, C1, C1+E, C, C+E, D, D+E, F, G, H i M kategorije gdje u:
– A1, spadaju motocikli radnog obujma motora do 125 cm3 i snage motora do 11 kW,
– A2, spadaju motocikli čija snaga ne prelazi 35 kW i čiji omjer snaga/masa ne prelazi 0,2 kW/kg, a ne potječu od vozila čija je snaga dvostruko veća i više,
– A, spadaju motocikli sa ili bez bočne prikolice,


sori evo zakon kaže toliko.
dakle downtown 125/11 ide sa A1 vozačkom.
 
mrcina said:
– A1, spadaju motocikli radnog obujma motora do 125 cm3 i snage motora do 11 kW,



dakle downtown 125/11 ide sa A1 vozačkom.
sam sebi odgovoris na pitanje a i dalje ne kuzis????? lijepo si napisao SNAGU DO 11KW, a ta masina od kymca ako ima 19 konja onda nemoze nikako imati 11kw...
 
pa zbog 11kw tu ti je rečeno sve. znači snaga skutera nesmije preči 11kw. dakle kod A2 ti je zapreka 35kw a ne 70ks ili 100ks več 35kw.
nekužiš. ima ona firma koja bu uvozila autiče od neznam koliko ks ali primjer ti je ovaj on bu imao 600ccm ali samo 6kw i išao bu 45kmh. kako? lijepo u tvornici je sve moguče a podatke za regu i ostalo dobijaš od tvornice.

tvornica može bmw od 1500ccm i neznam koliko ks/kw narihtati da ide pod A2 kategoriju kako i na koji način neznam to znaju njihovi inžinjeri zato postoji i uvjetni drugi dio zapreke kod A2 kategorije i to ovaj

snaga/masa nesmije biti veča od  0,2 kW/kg
 
pa da,a sta ja govorim cijelo vrijeme :misli: :misli: :misli: snaga motora nesmije prijeci 11kw, a taj kymco ako ima 19 konja onda sigurno ima vise od 11kw i samim time ga nemozes voziti sa A1 vozackom...jedino da se blokira na 15 konja/11kw...

11kw je 15 konja ,nemoze biti 11kw i 100konja...
 
Ajme svi se iscudavaju, vec smo davno skuzili da ta masina od 300 ccm ima jako puno konja al nitko nije kuzio nit obracao pozornost. U tom i je kvaka tog skutera, mozda nesto veca cijena ali velika snaga i brdo opreme bi mogli jako doprinjeti popularnosti ovog modela...
 
malaguti said:
pa da,a sta ja govorim cijelo vrijeme :misli: :misli: :misli: snaga motora nesmije prijeci 11kw, a taj kymco ako ima 19 konja onda sigurno ima vise od 11kw i samim time ga nemozes voziti sa A1 vozackom...

ako u prospektu piše 11kw tako bu pisalo i u prometnoj, ako je tako homologiran onda bude išlo jer je tako tvornica odredila i vjerojatno blokirala mašinu na tu snagu.

niti jedan policajac nebuta kaznio zbog KS/PS več zbog KW ja i dalje tvrdim da ide A1 i downtown 125ccm zajedno.

malaguti odbaci više KS/PS to su samo dodatni podaci u RH su ti relevantni podaci KW, KMH, CCM
 
banley said:
sa polini 210 kit sigurno ču moći i u startu i u krajnjoj proletit pokraj tajvanca

Sigurno da hoces. Kad izades iz puberteta shvatit ces neke stvari  (y)
 
Tommee said:
Ajme svi se iscudavaju, vec smo davno skuzili da ta masina od 300 ccm ima jako puno konja al nitko nije kuzio nit obracao pozornost. U tom i je kvaka tog skutera, mozda nesto veca cijena ali velika snaga i brdo opreme bi mogli jako doprinjeti popularnosti ovog modela...

hoče to je istina ali bojim se da bi se preveliko kvarenje tog modela mogla vratiti kao bumerang, jer znajuči naše servisere koji neidu na seminare več se uče na našim skuterima je po nas stavka koju se treba izbjegavati.