LIDL uopće... po svim datumima i akcijama

Meni isto onaj aku nije htio popustiti sarafe na tockovima na BMW-u, a i kad bi, morao bih ga pustiti po pola minute da udara. Svi sarafi stezani na 130Nm po specifikacijama. 2x ga slao nazad i isti problem i sa novim odvijacima. Na kraju kupio onaj na 220V i sad sam miran. Ovaj odavije sve bez problema i bez mucenja.
 
Razmisljao sam taj crni da uzmem, ali imam struju u garazi pa mi taj aku nije nesto potreban. A mislim i da sam ga za ispod 30€ kupio u Lidlu na akciji.
 
Kužim kada netko tko se profesionalno bavi nekim poslom kupi aku alat ali ne kužim ovu fascinaciju istim kada si totalni amater koji će to koristiti par puta godišnje ako i toliko. Gledam ekipu po kvartu kako hodočasti po Lidlu i kupuje taj aku alat k'o da su majstori koji će reparirati Space Shuttle. a prije im krepa baterija neg' zatupe koji borer ili potroše reznu šajbu. Najbolja je fora kaj po dućanima ima sve manje alata na kabel, j...a la ih sv. Greta i zelene politike.

Lolo
 
Kužim kada netko tko se profesionalno bavi nekim poslom kupi aku alat ali ne kužim ovu fascinaciju istim kada si totalni amater koji će to koristiti par puta godišnje ako i toliko. Gledam ekipu po kvartu kako hodočasti po Lidlu i kupuje taj aku alat k'o da su majstori koji će reparirati Space Shuttle. a prije im krepa baterija neg' zatupe koji borer ili potroše reznu šajbu. Najbolja je fora kaj po dućanima ima sve manje alata na kabel, j...a la ih sv. Greta i zelene politike.

Lolo
U podzemnoj garaži sam morao probušiti 12 rupa u betonu(nešto desetke, nešto dvanaestice a nemam nigdje prikljičak za struju, odradila je i sastavljanje namještaja, vida ide u drvo kao u maslo pa za tridesetak e se isplati iako nisam profesionalac.🤔
 
U podzemnoj garaži sam morao probušiti 12 rupa u betonu(nešto desetke, nešto dvanaestice a nemam nigdje prikljičak za struju, odradila je i sastavljanje namještaja, vida ide u drvo kao u maslo pa za tridesetak e se isplati iako nisam profesionalac.🤔
Imam i ja takvu aku busilicu kao kod tebe vec nekih 6 godina. Nabusila se ta i nasastavljala namjestaja vise nego dovoljno i evo jos uvijek funkcionira kao prvog dana. Za mene odlicna.
 
  • Like
Reactions: Zog
Imam i ja takvu aku busilicu kao kod tebe vec nekih 6 godina. Nabusila se ta i nasastavljala namjestaja vise nego dovoljno i evo jos uvijek funkcionira kao prvog dana. Za mene odlicna.
Bušilica-odvijač
 
U podzemnoj garaži sam morao probušiti 12 rupa u betonu(nešto desetke, nešto dvanaestice a nemam nigdje prikljičak za struju, odradila je i sastavljanje namještaja, vida ide u drvo kao u maslo pa za tridesetak e se isplati iako nisam profesionalac.🤔
Alata imam, znam ga koristiti i volim ga kupovati, a često ga kupujem po projektu koji radim npr. svojevremeno kupio dikericu iliti debljaču koja je se isplatila vrlo brzo jer bi usluge stolara platio višestruko više. U tom tvom slučaju bi vrlo vjerojatno učinio isto jer mi matematika veli da majstor košta toliko, a ako ja to napravim, a vidim da znam i mogu s tim da kupim alat i budem na nuli ja kupujem alat koji ostaje za druge projekte. Danas je alat nevjerojatno jeftin, čak i profi koliko su otišle usluge majstora. Naravno treba ga i znati koristiti, a ne samo slagati na polici.

Lolo
 
Ja kupio ovakvu mrcinu ... :) ... 1850N otpuštanja .... jede malu djecu .. uspoređeno sa Boschovim modelom sličnih karakteristika i ne zaostaje ni malo ... a razlika u cijeni 10x ...

meni najviše treba za variomate na quadovima, lančanike na motorima i slično, ali koristim ga baš dosta .. :)

PARKSIDE-PERFORMANCE-UDARNI-ODVIJAC-1898Nm-PASSP-20-Li-B4-KOMPLET-1.jpg
 
  • Like
Reactions: roberto
Ja od lidla imam pneumatski biaks 13e pistolj za farbat 13e to dvoje kupio u trstu, aku busilica set 65e, masku za variti performance 40e...

Aku busilica je must have... Svaki mjesec treba za nešto...

Imao i usisivac parkside ali odapeo u bazenu:mrgreen: uzeo karcher poslje i stihl puhac s setom za usisavanje....
 
Od aku jedino bušilica/odvijač od Makite, odradila pun kufer poslova. Sve ostalo dvo, tro ili petožilni kabel. Nekada davno dobio jedan Parkside ali nije baš preživjel pad sa krova. Nisam protiv aku alata ali mu ne vidim svrhu za sat dva rada godišnje.

Lolo
 
  • Like
Reactions: prpa and WraGG
Ja sam tražio ručni cirkular za laminat. Gledao sam sve i svašta do Makite, Deawalta, Boscha, pa do bezimenih.
Izbor je pao na Einhell baterijski (baterija 4 ili 5 Ah ne sjećam se).
Može se namjestiti dubina i kut rezanja, ima priključak za usisavač i malu vodilicu koju montiraš na cirkular.
Kupio sam i dugu vodilicu na koju staviš cirkular.
Ploča od Boscha za fini rez i to je to.
Ja zadovoljan.
1701705877640136.jpeg
1701706359166946.jpeg
 
Kužim kada netko tko se profesionalno bavi nekim poslom kupi aku alat ali ne kužim ovu fascinaciju istim kada si totalni amater koji će to koristiti par puta godišnje ako i toliko. Gledam ekipu po kvartu kako hodočasti po Lidlu i kupuje taj aku alat k'o da su majstori koji će reparirati Space Shuttle. a prije im krepa baterija neg' zatupe koji borer ili potroše reznu šajbu. Najbolja je fora kaj po dućanima ima sve manje alata na kabel, j...a la ih sv. Greta i zelene politike.

Lolo
Nisam profi ali dobro dođe za na brod npr ili za oko kućice u masliniku. Ne treba više nosit agregat svaki put.