ljubitelji off-roada ili arogantne budale

maff

New member
ovo se donekle nadovezuje na raspravu koja se vodila na temi o austrijancima koji su kaženjeni zbog off-road vožnje u istri i i tiče se toga di se i kako može voziti s kroserima po prirordi. tamo sam napisao da su prošle godine motoristi fredna planianra skoro pogazili motoristi na planinarskoj stazi. izgleda da se stvar opet ponavlja ove godine. u subotu 15.4. su bili frendovi i moja cura na medvednici u runolistu i kad su se vraćali dolje po uskoj planinarskoj stazi, di ima prostora za otprilike tri osobe da se mimoiđu, protutnjala je kraj njih ekipa na kroserima, bez ikakvog usporavanja ili imalo obzira prema onima za koje je ta staza namijenjena. po mojem mišljenju, za takvo ponašanje nema nikakvog opravdanja. bezobrazno je i odgovara svim lošim stereotipima o motociklistima. ili da odma odgovorim na svoje pitanje iz naslova, riječ je arogantnim budalama. jako me zanima poznaje li netko s forumu tu ekipu ili jesu li možda oni i sami na forumu? ako ih poznajete slobodno im poručite da su totalni debili i probajte malo pozitivno utjecati na njih.
 
isto tak razmisljaju pjesaci i kad u kvartu neko prodje s >90km/h. A mnogi se time ponose
 
a slušaj, ja stanem ljudim na zebri.
enduro fan, a je može bit da ti nekog ne razumiješ? ak na planinarskoj stazi moraš izbjegavati jureće motocikle, nema tu puno mjesta za razumijevanje.
 
U ovom slucaju se radi o arogantnim budalama.
Skoro svaki slobodni dan se uputim u sumu na malo off-road-a i kad naletim na ljude obavezno usporim ili samo svirnem ako ima dosta mjesta da prodjem pored bez opasnosti za ikoga.
 
Opća kultura. Kućno odgoj i ništa drugo.
Nemam apsolutno ništa protiv nikoga, ali kreteni su zaslužili da im netko skrati krila.
 
Izi said:
isto tak razmisljaju pjesaci i kad u kvartu neko prodje s >90km/h. A mnogi se time ponose


to si dobro reka.........i mislin da ima ipak vise ovakvih slucajeva i da ljudi tj. pjesaci stradavaju na pjesackim prelazima od strane motora u gradu.......... a koliko ja znan nikad se nije desilo da je neki planinar nastrada od strane off-road vozaca !!!
 
Ima nas svakakvih..sto ljudi sto ćudi.LJudi su se malo zanijeli,što ćeš.
Sigurno da nije u redu od njih tako nepromišljeno juriti uskim planinskim stazama.
 
Enduro fan said:
opet nas ljudi ne kuže :(

Ak je ovo istina fakat mi nije jasno zakaj vas ne kuže  :misli:
 
nemojte zaboraviti da neki nemaju s kim zatrubiti...!vi koji vozite enduro imate akomulator,ali cross nema!!!mada to ne opravdava to da moras proletiti kraj pjesaka ko budala..... :palacdolje:
 
volim planinarenje i volim offroad
siguran sam da ne bih vozio po cisto planinarskoj stazi
(tipa Premuziceve) i nemam nikakvu potrebu u vrijeme
blagdana/vikenda uletat po stazama na Medvednici,
ima dosta pustosi u okolici
moj offroad se do sada svodi na makadame i sumarske cestice,
tak da jos nisam dosao ni u kakav sukob ni sa kime
ono kaj me muci je gdje je u redu voziti a gdje nije
ima li igdje kakav kodeks o offroad voznji?
 
clox said:
ima li igdje kakav kodeks o offroad voznji?

msilim da je tu najvažniji zdrav razum, kućni odgoj i elementarno poštovanje prema drugima.

mkt, ovaj link kaj si dao, dečki kažu da nisu oni, a na njihovoj stranici ima dio posvećen onima koji divljaju po medvednici tak da se čine uvjerljivima.
 
clox said:
volim planinarenje i volim offroad
siguran sam da ne bih vozio po cisto planinarskoj stazi
(tipa Premuziceve) i nemam nikakvu potrebu u vrijeme
blagdana/vikenda uletat po stazama na Medvednici,
ima dosta pustosi u okolici
moj offroad se do sada svodi na makadame i sumarske cestice,
tak da jos nisam dosao ni u kakav sukob ni sa kime
ono kaj me muci je gdje je u redu voziti a gdje nije
ima li igdje kakav kodeks o offroad voznji?
Svaka čast (y)
 
ja podrzavam takvu voznju, za to treba hrpa muda i jos vise znanja  (y) motore toga tipa cujes da grme 5min prije nego sto produ kraj tebe, znaci mjesta i vremena pa pomaknuti se malo u stranu i pustiti decke da treniraju ima cisto dovoljno  (y)
 
foggy said:
ja podrzavam takvu voznju, za to treba hrpa muda i jos vise znanja  (y) motore toga tipa cujes da grme 5min prije nego sto produ kraj tebe, znaci mjesta i vremena pa pomaknuti se malo u stranu i pustiti decke da treniraju ima cisto dovoljno  (y)

još jedan brilijantan odgovor čovjeka koj se vozi 200kmh u neposrednoj blizini vrtića i škole...  :palacdolje:
 
Vedran said:
još jedan brilijantan odgovor čovjeka koj se vozi 200kmh u neposrednoj blizini vrtića i škole...  :palacdolje:

Ja bum pričekal da se oženi i ima svoje dijete...