LOUIS

PLACENIK

New member
Ogorcen cijenama i male ponude kod nas, odlucia sam se prekosutra zaletit do Louisa u Graz.

Ima li ko kakvi savjet? Neko ko je vec bia gori...i sta se tice nac ducan i kako priko granice...jeli provjeravaju...jel se moze provuc stagod...iskustva a i pokoji savjet bi dobro dosa
 
pogledaj si kaj imaju na akciji...te akcije su ok..i nađe se ponekad nekaj kaj ti zatreba... a kaj se tiche prek granice...samo uzmi sve naljepnice,cijene,etikete dole..sakri rachune i niko ti nemoze dokazati da je to novo...
prodash neku pricu i to je to...  (y)
 
naci ces solidno po razumnim cijenama minus 22% kad dobiješ povrat poreza. Za odjeću obično ne prave probleme na granici, probaj si rasporedit na više računa da nemaš na jednom veliku cifru jer te često na carini traže da pokažeš koji racun. Izvadi si Louis fun card da dobijes obavijesti kad su akcije
 
Ako maknem sve racune, naljepnice i ostalo...kako cu dobit povrat poreza??

Di uzimam povrat poreza a di placam carinu? ako ste vec uzimali gori aj molim te napisite koji je postupak kad prelazis granice. di vracaju porez, di te carine ...Hvala
 
Evo, ja imam malo strpljenja, pa ću napisat. Kao prvo, povrat poreza nije 22%, nego je 12% (MwSt. iznosi 16%, ali 4% država sebi zadržava- isto u Sloveniji- 20%, a 16% dobiš natrag).
Kad kupiš robu, ako je velika cifra stavi si, kak je Izi rekao, na par računa tak da cariniku pokažeš onaj sa cca 350kn. Kad plaćaš, kažeš prodavačici da ti ispuni MwSt. obrazac, te joj daš putovnicu. Ona ti to ispuni, ti potpišeš. Na izlasku iz EU, znači na slovenskoj granici daješ cariniku račun i on ti potvrđuje isti. Račune koje ne želiš pokazati na granici sakriješ, ostale pripremiš. Na hr granici pokažeš taj koji si odredio i nadaš se najboljem.
Povrat MwSt.
Sa potvrđenim računom dođeš u onaj veliki trgovinski centar (H&M, New Yorker..) i tamo na porti tražiš povrat. Bar su tako mene uputili, jer u louisu ne daju natrag.
Eto.
 
darkovsky said:
Sa potvrđenim računom dođeš u onaj veliki trgovinski centar (H&M, New Yorker..) i tamo na porti tražiš povrat. Bar su tako mene uputili, jer u louisu ne daju natrag.
Eto.

kolko ja znam, sa Louisovim TaxFree racunima mozes porez vratit i u HR na posti
 
darkovsky said:
Evo, ja imam malo strpljenja, pa ću napisat. Kao prvo, povrat poreza nije 22%, nego je 12% (MwSt. iznosi 16%, ali 4% država sebi zadržava- isto u Sloveniji- 20%, a 16% dobiš natrag).
Kad kupiš robu, ako je velika cifra stavi si, kak je Izi rekao, na par računa tak da cariniku pokažeš onaj sa cca 350kn. Kad plaćaš, kažeš prodavačici da ti ispuni MwSt. obrazac, te joj daš putovnicu. Ona ti to ispuni, ti potpišeš. Na izlasku iz EU, znači na slovenskoj granici daješ cariniku račun i on ti potvrđuje isti. Račune koje ne želiš pokazati na granici sakriješ, ostale pripremiš. Na hr granici pokažeš taj koji si odredio i nadaš se najboljem.
Povrat MwSt.
Sa potvrđenim računom dođeš u onaj veliki trgovinski centar (H&M, New Yorker..) i tamo na porti tražiš povrat. Bar su tako mene uputili, jer u louisu ne daju natrag.
Eto.

  A reci čovjeku i najgore! Ak te ulove, a svaki ovjereni MwSt prek cca 200€ automatski stiže poruka na kompjuter HR Carine iz Slo  :palacdolje:, naplate ti kaznu od 500 Kn i sva ostala davanja kaj te slijede redovno!
 
*Brzi* said:
  A reci čovjeku i najgore! Ak te ulove, a svaki ovjereni MwSt prek cca 200€ automatski stiže poruka na kompjuter HR Carine iz Slo  :palacdolje:, naplate ti kaznu od 500 Kn i sva ostala davanja kaj te slijede redovno!

jel koga vec to zadesilo

il su to samo rekla kazala price???
 
Chimpa said:
znam ljude koji su dobivali naknadno carinske prijave

na osnov cega??? potvrdenog racuna?

ja sam npr. potvrdio racun od kacige i kombica a robu nisam u HR vozio. i zasto onda platit carinu?

zato jer sam zveslao janeze :mrgreen:  i evropu
 
speed attack said:
na osnov cega??? potvrdenog racuna?

ja sam npr. potvrdio racun od kacige i kombica a robu nisam u HR vozio. i zasto onda platit carinu?

zato jer sam zveslao janeze :mrgreen:  i evropu

razgovarao sam sa carinikom .. imaju medusobni dogovor za porez i usporeduju knjige izvoza i uvoza .. kazu da u jednoj zemlji moras ostaviti porez  :mrgreen:  neznam koliko se odnosi na sitnice (pa makar i skuplje) ali na nesto vece gabarite sigurno, cak i za gume znaju javljati

a sad me nemoj pitati zasto i na osnovu cega  :misli:
 
Chimpa said:
razgovarao sam sa carinikom .. imaju medusobni dogovor za porez i usporeduju knjige izvoza i uvoza .. kazu da u jednoj zemlji moras ostaviti porez  :mrgreen:  neznam koliko se odnosi na sitnice (pa makar i skuplje) ali na nesto vece gabarite sigurno, cak i za gume znaju javljati

a sad me nemoj pitati zasto i na osnovu cega  :misli:

onda dobro :mrgreen:

pajdi na kojeg su racuni isli nije nista doslo
 
PRObike Bojan said:
Ja redovito uzimam porez iz Louisa  (y) na pošti u Čakovcu...  8)

I jel dobiš puni iznos ili manje?

*Brzi* said:
  A reci čovjeku i najgore! Ak te ulove, a svaki ovjereni MwSt prek cca 200€ automatski stiže poruka na kompjuter HR Carine iz Slo  :palacdolje:, naplate ti kaznu od 500 Kn i sva ostala davanja kaj te slijede redovno!

Ne znam.. Za sad su to meni rekla-kazala priče, išao sam dosta puta i nikad ništa nisu javili. Nadam se da će tako i ostati  :D Zadnji puta sam kupio kofere i nosač, sve skupa cca 450Eur i nikom nikaj. Prošli puta crash-bar 2X, vizir, cca 300Eur i isto ništa. Oba sam potvrdio. Znao sam autom nosit i potvrdit odjeće za prek 500Eur i ništa. Znači, ovo podebljano nemre bit istina- možda ako naletiš, ali svakako ne jave SVE prek 200Eur.
E da, znači ako te uhvate, plaćaš carinski prekršaj 400kn i PDV 22%. Dobra kupovina  :mrgreen:
P.S. ako čita netko od državnih službenika, šalio sam se.


speed attack said:
ja sam npr. potvrdio racun od kacige i kombica a robu nisam u HR vozio. i zasto onda platit carinu?

:LOL: Kaj da su te slučajno slovenci pitali di ti je roba??
I još nekaj, ako šalju prekršajne prijave naknadno, kak buš ti objasnio da si robu potvrdio, al ju nisi uveu u Hr? To se zakonski ne može izvesti
 
speed attack said:
na osnov cega??? potvrdenog racuna?

ja sam npr. potvrdio racun od kacige i kombica a robu nisam u HR vozio. i zasto onda platit carinu?

zato jer sam zveslao janeze :mrgreen:  i evropu

  Mislim da je tema bila prvenstveno uvoz u HR! Ne znam za ovo naknadno, al sam vidio kad je tip htjeo prefurat nešto u Busu i pao s robom od 3-3,5 tisuće €! Osto bez robe i odma ga odvezli na Carinski sud na Velesajmu i tam mu oderali 15 000 Kn kazne!  :shock:
 
darkovsky said:
I jel dobiš puni iznos ili manje?

Ne znam.. Za sad su to meni rekla-kazala priče, išao sam dosta puta i nikad ništa nisu javili. Nadam se da će tako i ostati  :D Zadnji puta sam kupio kofere i nosač, sve skupa cca 450Eur i nikom nikaj. Prošli puta crash-bar 2X, vizir, cca 300Eur i isto ništa. Oba sam potvrdio. Znao sam autom nosit i potvrdit odjeće za prek 500Eur i ništa. Znači, ovo podebljano nemre bit istina- možda ako naletiš, ali svakako ne jave SVE prek 200Eur.
E da, znači ako te uhvate, plaćaš carinski prekršaj 400kn i PDV 22%. Dobra kupovina  :mrgreen:
P.S. ako čita netko od državnih službenika, šalio sam se.
Dobi se cca 11-13%  :misli: kako gdje.........
 
*Brzi* said:
   Mislim da je tema bila prvenstveno uvoz u HR! Ne znam za ovo naknadno, al sam vidio kad je tip htjeo prefurat nešto u Busu i pao s robom od 3-3,5 tisuće €! Osto bez robe i odma ga odvezli na Carinski sud na Velesajmu i tam mu oderali 15 000 Kn kazne!   :shock:

to je vec malo vise od vracanja mwst-a :mrgreen:
 
speed attack said:
to je vec malo vise od vracanja mwst-a :mrgreen:

:LOL:  :LOL:
I slijedeći put ide van u shopping ziher :) Šalu na stranu, to je fakat zajeeeb. A jebiga, pretjerivat baš ne treba..
 
darkovsky said:
:LOL: Kaj da su te slučajno slovenci pitali di ti je roba??
I još nekaj, ako šalju prekršajne prijave naknadno, kak buš ti objasnio da si robu potvrdio, al ju nisi uveu u Hr? To se zakonski ne može izvesti

nisu li oni ti koji moraju dokazati da si je uveo, e ne ti da nisi?