LOUIS

*Brzi* said:
  A reci čovjeku i najgore! Ak te ulove, a svaki ovjereni MwSt prek cca 200€ automatski stiže poruka na kompjuter HR Carine iz Slo  :palacdolje:, naplate ti kaznu od 500 Kn i sva ostala davanja kaj te slijede redovno!
nije istina!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :palacdolje:
 
darkovsky said:
:LOL: Kaj da su te slučajno slovenci pitali di ti je roba??
I još nekaj, ako šalju prekršajne prijave naknadno, kak buš ti objasnio da si robu potvrdio, al ju nisi uveu u Hr? To se zakonski ne može izvesti

robu sam skoro svaki puta imao kod sebe, al sam je opet vratio u D. :mrgreen:

evo zadnji puta npr. potvrdio racun od ARAI RX7 a u vreci bila stara ARAI
niko nit ne pita di mi roba
 
Ljudi mene najvise zanima kako ja mogu prenit 2 jakete, gace, kacigu i sissy-bar i jos neke stvari priko granice u autu?
da li je pametno obuc nesto, nesto stavit u borsu a kacigu ili stagod prijavit cisto reda radi?!
 
PLACENIK said:
Ljudi mene najvise zanima kako ja mogu prenit 2 jakete, gace, kacigu i sissy-bar i jos neke stvari priko granice u autu?
da li je pametno obuc nesto, nesto stavit u borsu a kacigu ili stagod prijavit cisto reda radi?!
upravo to (y)
 
PLACENIK said:
Ljudi mene najvise zanima kako ja mogu prenit 2 jakete, gace, kacigu i sissy-bar i jos neke stvari priko granice u autu?
da li je pametno obuc nesto, nesto stavit u borsu a kacigu ili stagod prijavit cisto reda radi?!

Pa i napisali smo ti gore da staviš na više računa i pokažeš na granici onaj sa cca 350-400kn (po osobi). Jakne na sebe, kaj možeš u rezervni kotač itd...
 
oli ti priznaju racune do 350 kn?!

Prica sam s jednom sta radi u carini i ona mi govori da bacim sve racune a eventualno da sacuvam jedan i da pokazem cisto reda radi. a za robu da se pravim lud i da recem da je moja osobna prtljaga i amen.
 
Da baciš sve račune? Zašto? Onda niš od MwSt.-a. Mislim da po zakonu možeš uvesti robu do 300kn po osobi, ali toleriraju i malo više. I da- ako vas je npr. dvoje, nemoj misliti da onda smiješ uvesti kacigu za 600kn, jer stvari na tom računu moraju biti dijeljivi na 2 osobe.
 
kuzim. ma iskreno j... mi se za povrat poreza. i ovako mi je isplativije nego da kupim kod nas. ma valjda mi nece pravit problema. stvar je sta sam tek uzea motor. intrudera m800 i volia bi uzet sissy-bar, bisage, jaketu, gace, cizme, intercom i jos par stvari. da ih ovde kupim izaslo bi me najmanje 15000kn. tako da se toplo nadam da ce na carini proc sve ok
 
PLACENIK said:
oli ti priznaju racune do 350 kn?!

Prica sam s jednom sta radi u carini i ona mi govori da bacim sve racune a eventualno da sacuvam jedan i da pokazem cisto reda radi. a za robu da se pravim lud i da recem da je moja osobna prtljaga i amen.
Alo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! pa jel ti čitaš šta ti pišemo???????????
Račun koji ćeš pokazati neka bude veći od 76E (ne puno) jebiga kaciga se vidi i to moraš pokazati. Nemoj gurati cariniku račun pod nos... složiš stvari po autu... kad dođeš na prelaz..
Carinik:šta imate za prijavit?
Ti:Evo možete vidit i otvoriš mu gepek(u gepek samo ono što ćeš pokazat na raćunu ili računima)sa smiješkom
Carinik:Hvala doviđenja!
Ti:doviđenja
I NEMOJ SAD NATOVARIT AUTO DO MAKSIMUMA!!!!!!!!!!!
 
PLACENIK said:
kuzim. ma iskreno j... mi se za povrat poreza. i ovako mi je isplativije nego da kupim kod nas. ma valjda mi nece pravit problema. stvar je sta sam tek uzea motor. intrudera m800 i volia bi uzet sissy-bar, bisage, jaketu, gace, cizme, intercom i jos par stvari. da ih ovde kupim izaslo bi me najmanje 15000kn. tako da se toplo nadam da ce na carini proc sve ok

Ajde dobro. Iako, mislim da potvrđivanjem MwSt. nemreš ništa izgubit, samo dobiti. Sumnjam da javljaju, al kak hoćeš. I ja sam planirao do Louisa, najradije bih sutra s tobom da uzmem tvoj MwSt. kad ga ti baš nećeš  :mrgreen:

I nadam se da si kontaktirao Louis da znaš jel ima svega kaj kupuješ, da ne kreneš skroz iz Splita a gore jedna- dve stvari..
 
*Brzi* said:
  A reci čovjeku i najgore! Ak te ulove, a svaki ovjereni MwSt prek cca 200€ automatski stiže poruka na kompjuter HR Carine iz Slo  :palacdolje:, naplate ti kaznu od 500 Kn i sva ostala davanja kaj te slijede redovno!

a sto ako ti carinik samo kaze hvala i dovidjenja a ti sve obavio kako treba?

primjer: obavili soping, potvrdili merver na slo granici, na nasoj granici dajem cariniku nase dokumente, carinik pita: imate sto za prijavit? uredno mu dajem racun na kojem su svi akritkli koje smo kupili (sve skupa 600 €). covjek pogleda racun i kaze hvala i dovidjenja  :shock: i sta ja sad da radim ?? da ga vucem za rukav da mi naplati to na licu mjesta? ili, da li postoji mogucnost da neki racun od carine dodje postom poslije, s obzirom da nije nikakve podake zapisivo... :? ili su strajkali taj dan ?  :mrgreen:
 
darkovsky said:
Možda je istina, ali ne javljaju svaki puta. Ovisi kak naletiš.
E, bemu miša, kome sad vjerovat???  :misli:

Primjer 1:
potrošili cca. 500 eura u Louisu u Beču. Rasporedili trošak na 2 računa. Sa robe poskidali sve etikete i spremili u prtljagu. Na izlazu iz SLO potvrdili samo jedan račun. Njega pokazali HR carinicima i nikom ništa.
Drugi račun potvrdili tri tjedna poslije, na povratku iz Čateža, na velikoj Bregani. Ušli opet u Sloveniju i izašli iz Slovenije na maloj Bregani. I nikom ništ.

E, sad, primjer broj 2:
Potrošili u Ljubljani cca. 2000 eura.
Na izlasku iz Slovenije potvrdili sve račune i od 5 računa sakrili 2.
Dolazak na Hrvatsku granicu i carinik traži račune. Od 5 računa pokazali 3. carinik pita gdje su ostali računi i ne odustaje dok ne vidi svih 5 računa- očito je da su Slovenci javili...

A sve valjda ovisi kak se potrefi i kakav je carinicima dan.
Koliko vidim, neki pokazuju račune od 600 eura pa ga carinik pusti, a ponekad bi te zbog 150 eura maltretirao tri sata na granici...

Ja u zadnje vrijeme prakticiram pokazivanje svih računa i to je možda još i najpametnije...
A možda i nije...  :misli:
 
to se pita i moj frend... vec par puta mu se tako dogodilo. na kraju je zakljucak bio da da javljaju za iznose preko 1000 €... barem po njegovo iskustvu... ima li tko drugacije ?

pitanje broj dva... da li netko ima LouisFunCard u Hrvatskoj?? mi smo ispunili podatke za karticu prije jedno 2 mjeseca kad smo kupovali jakne u Grazu.... kartica jos nije dosla nikakva ali uredno na email dolaze obavijesti od Louisa...
 
darkovsky said:
Možda je istina, ali ne javljaju svaki puta. Ovisi kak naletiš.

  To je istina, ne trče oni baš za svaki osobni auto gldat na monitor, ali ja sam samo, kao što sam napomenuo napisao čovjeku koji je najgori scenarij. To se jako rijetko događa, ali nek čovjek zna kaj je sve moguče!
 
chus said:
pitanje broj dva... da li netko ima LouisFunCard u Hrvatskoj?? mi smo ispunili podatke za karticu prije jedno 2 mjeseca kad smo kupovali jakne u Grazu.... kartica jos nije dosla nikakva ali uredno na email dolaze obavijesti od Louisa...

Pošalji im mail, možda su poslali na krivu adresu ili slično. Meni je došla jako brzo.


Ljiki said:
E, bemu miša, kome sad vjerovat???  :misli:

Primjer 1:
potrošili cca. 500 eura u Louisu u Beču. Rasporedili trošak na 2 računa. Sa robe poskidali sve etikete i spremili u prtljagu. Na izlazu iz SLO potvrdili samo jedan račun. Njega pokazali HR carinicima i nikom ništa.
Drugi račun potvrdili tri tjedna poslije, na povratku iz Čateža, na velikoj Bregani. Ušli opet u Sloveniju i izašli iz Slovenije na maloj Bregani. I nikom ništ.

E, sad, primjer broj 2:
Potrošili u Ljubljani cca. 2000 eura.
Na izlasku iz Slovenije potvrdili sve račune i od 5 računa sakrili 2.
Dolazak na Hrvatsku granicu i carinik traži račune. Od 5 računa pokazali 3. carinik pita gdje su ostali računi i ne odustaje dok ne vidi svih 5 računa- očito je da su Slovenci javili...

Znači, vjerojatno javljaju za dosta velike iznose. Sumnjam da jave za ispod 1000Eur. Ovo da je carinik inzistirao da pokažeš sve račune- možda su tu slovenci lupili broj na sve račine, a ti pokazala npr. prvi, treći i peti. Znaju to napravit. Opet, ja sam jednom isto imao 5 računa, ako ne i više, bila je isto dosta velika svota. Carinik pogledao i rekao doviđenja. Ovo za naknadno slanje mi se čini glupost.

Ovaj prvi primjer- gadno je da su te, kad si drugi put potvrđivala, tražili da im pokažeš robu. Jedino ak si ju opet stavila u auto. Dosta su me puta kad sam potvrđivao račun pitali: 'A DI JE BLAGO'??  :mrgreen:
Najbolje je ići s motorom, strpat stvari u kofere, nikad me nitko nije tražio da ih otvaram.
 
darkovsky said:
Ovaj prvi primjer- gadno je da su te, kad si drugi put potvrđivala, tražili da im pokažeš robu. Jedino ak si ju opet stavila u auto. Dosta su me puta kad sam potvrđivao račun pitali: 'A DI JE BLAGO'??  :mrgreen:
Najbolje je ići s motorom, strpat stvari u kofere, nikad me nitko nije tražio da ih otvaram.
E, al mi smo kupovali moto opremu, natovarili je na sebe i uredno potvrdili račune. da su pitali di je blago - eto ga na meni, pa nek si misli...
Najbolje je ić avionom - kad god bih išla na neka dalja putovanja, potrošim brdo love na shopping, a nikad me nitko nikaj ne pita na carini. a i da me pita - kaj oni znaju di sam potvrdila račune i koja je moja osobna prtljaga - samo skineš sve etikete i uredno spakiraš u kofer. Ili dva, tri kofera...  :LOL:  :LOL:  :LOL:
 
Prije mjesec dana online kupim 2 kompleta opreme u Louisu (rukavice, hlače, jakne, čizme, pojasevi). Bilo mi komplicirano naručivat ovamo u Bosnu pa sam naručio na adresu prijatelja u Austriji. Stiglo vrlo brzo kod njih. Kad je frend dolazio ovamo povezao sve u autu i nitko ga nije pitao na granicama. Super sam prošao jer je sve bilo na sniženju u pola cijene. Nika više ne bih niti pokušao tražiti kod ovih naših prodavača.
 
Da ja sad pitam konkretno pitanje.

Villach ili Graz ?

Plan je sjesti na motor, i krenuti za louis. Ali koji...
Kretanje je iz Ri, mozda iz Zg.
Koji je bolje opremljen, koji je blize, do kojeg se jednostavnije dodje (moj njemacki je slican kineskom pa zato bolje da ne pitam ljude po cesti, postoji mogucnost da zavrsim u laponiji kod djeda mraza! :mrgreen:).

Any help, preporuke, iskustva... Thx (y)