Majstori...tko, gdje, kako?

uglavnom ,preko yebay naručeno por15.valjda će do nove godine doći, javim rezultate sam svoj majstor (y)
 
Samo prati proceduru i rezultat ce bit odličan. Ako imas puno hrđe možeš koristit kvarcni pijesak sa malo antirosta,sve rupe začepi i dobro promućkaj. Pomaze vjeruj
 
Ja sam u zadnjih desetak godina par puta koristio nekakvo hempelovo sredstvo za farbanje brodskih tankova. Ovo je pamet sa nekog foruma, vjerovatno ovog. Sve radi za pet i bez i najmanje greške. Svakodnevno vozim velikog Suzukija kojem sam tank tako uredio...pa ima valjda barem šestsedam godina. također i na malom Gs125 farbanje je samo godinu mlađe. sve super, ne ljušti se, čisto i odlično. Postupak krajnje jednostavan: smućka se komponenta A i B i uspe u tank koji se onda izokreće da farba pokrije svu unutrašnjost. onda se okrene naopako da iscuri sav višak i gotovo. treba jedino zaštiti rupice za montažu pipe goriva i izvaditi plovak i mehanizam nivoa goriva itd. Staru ambalažu sam ostavio na polici da ne zaboravim jer to rijetko koristim. kupovao sam to u Bauhausu po cijeni sto i nešto kuna, ako se dobro sijećam.
 

Attachments

  • Tankfarba.jpg
    Tankfarba.jpg
    1.2 MB · Views: 289
riješeno POR 15  (y)  ,međutim nije to baš sve ko na yutubu :misli:  niti tako to brzo ide ,a i ima i nekih nemogućih stvari.hehe  daktejp je ok samo dok ne dođe u dodir s vrelom vodom ,naime ovaj rastvor se miješa sa vrelom vodom ,i ondajebiga.
Ko hoće da to ispadne bolje ,mora se pobrinuti da zašarafi neke dihtunge na rupe od petkoka,čepa i plovka
 
Pozz majstori

neznam po koji put več tu na forumu tražim i pitam dali u ZAGREBU postoji koji normalan majstor za izradu naljepnica,koji ne komplicira i da napravi ono kaj se traži od njega,i da netrebam za 2 vulgaris naljepnice dolazit po dva puta...
cjena nije u pitanju,nego se radi o toma da se napravi toćno ono što se traži.
 
  • Haha
Reactions: deny-zg
Igram se i slažem neki staru mašinu od DR500 pa nigdje nać neke male oringiće na osovini klackalice. nema lagercomerce ni svi dućani dok me Rogina nije poslao u radionu Bolf. To je u ZGB Savica neka Majstorska tlf.01 485 4412.Čovjek našao u pet sekundi i naplatio 10Kn. riješio mi problem brzo i lako, za preporučiti!
 
  • Like
Reactions: neven and enduro
Ekipa, može li netko preporučiti bravara u Zagrebu (idealno na zapadu) kojem bi se dalo zezati s jednim nosačem bočnih kofera? Treba skratiti dvije šipke za 2cm i natrag zavariti završetak. Google nalazi bravare koji se bave ogradama i sličnim, zvati ću ih u ponedjeljak, samo ne znam hoće li im se dati zezati s ovim. Ako netko zna nekog "domaćeg" tko inače radi manje stvari nek javi.
 
Kad sam trebao zavariti ramu od bicikla vijčane pumpe u Vrapču su napravili super posao. Alu rama ispod sica i još uvijek je cijela, a svi su mi rekli da je rama za baciti. Tak da ih mogu preporučiti
 
  • Like
Reactions: enduro
Ekipa, može li netko preporučiti bravara u Zagrebu (idealno na zapadu) kojem bi se dalo zezati s jednim nosačem bočnih kofera? Treba skratiti dvije šipke za 2cm i natrag zavariti završetak. Google nalazi bravare koji se bave ogradama i sličnim, zvati ću ih u ponedjeljak, samo ne znam hoće li im se dati zezati s ovim. Ako netko zna nekog "domaćeg" tko inače radi manje stvari nek javi.
Da imam doma TIG, napravio bi ti to za pivu.
Osim ako je aluminij, onda za 2.
Nemas nikoga doma sa aparatom? Zvuci kao posao od 20 minuta.
 
Da imam doma TIG, napravio bi ti to za pivu.
Osim ako je aluminij, onda za 2.
Nemas nikoga doma sa aparatom? Zvuci kao posao od 20 minuta.

Da, u principu treba brusilica i aparat za zavarivanje. Ma radije platim nekome kome su ti alati cijeli dan na radnom stolu, njemu će to biti 20 min posla. Kod frenda će to ispast nauka :) Zato pitam za prvu opciju prije nego krenem na drugu (frend i nauka).
 
Kad sam trebao zavariti ramu od bicikla Vijčane pumpe u Vrapču su napravili super posao. Alu rama ispod sica i još uvijek je cijela, a svi su mi rekli da je rama za baciti. Tak da ih mogu preporučiti

Hvala, budem provjerio s njima.