masnoca sa blokova i kostura

uzmeš manju penzlu iliti kist (zahvalno za teško dostupna mjesta) i upotrijebiš u kombinaciji  sa spužvom i nekim od sredstava za pranje i odmašćivanje motora kojih hvala bogu sad ima toliko da možeš birat.
neka imaju i zaštitna ulja.
samo dobro čitaj deklaraciju i uoutstvo da ne uzmeš nešto što nagriza gume i aluminij, i to je to...  :wink:
 
ja svoga zadnji put spricao zutim dax-om i sve otislo bez ikakvih problema i bez ostecenja. jedino sam pazio na plasticne dijelove, znaci samo sam spricao metal. i sve je otislo, i ulje i prasina i nakupine masnoce, ma cudo jedno...
odusevio me dax.
 
nemoj ivasol....jer ako predugo ostane na aluminijskim povrsinama....kasnije ostaju fleke koje je nemoguce odstraniti.....probaj shell-ov....."bike cleaner"....univerzalni cistac za cijeli motocikl.....ne nagriza plastike...aluminijske dijelove...rastapa masnocu i tvrdokornu prljavstimu.....Ja sam s tim univerzalnim odmascivacem....najzadovoljniji.... (y)
 
Sve teže masnoće s motocikla (sprej za lanac, asfalt...) vrlo uspješno čistim kombinacijom lož-ulja i stare krpe. Ne nagriza nista. Samo pazit da se ne dira guma (gazna površina).
 
Pa ide dolje najobicnijim WD-om...
 
Ja sam probao sa Motul Bike wash i ostao sam totalno razočan :palacdolje:,one nakupine masnoće od spreja za lanac oko lančanika oprao sam sa naftom i super je ispalo !
 
Tommee said:
Pa ide dolje najobicnijim WD-om...

upravo, to...  (y)

ja isto sve odmascujem WD-om i potpuno sam zadovoljan njegovim nacinom ciscenja  :wink:
a sad jel nagriza ili ne, to me nije briga (jer jedni kazu da nagriza a drugi da ne)
 
Uglavnom benzinom, sve ide dolje. WD kad mi je pri ruci, samo sa felga nikad ne čistim wd-om jer iako izgleda savršeno čisto, ipak je malo masno i ne može se onda nalijepit uteg  :mrgreen:

Brake cleaner pretpostavljam da je preskup  :misli: najdraže mi uzet kantu sa 3 litre benzine i to skida sve  :mrgreen:
 
Lož ulje, dizel, ili benzin, tako barem ja radim....
 
Ja za ciscenje masnoce koju nabaca lanac po felgi i rami koristim Motul chain clean,sve ljepo ocisti i ne nagriza nista,cak i lanac ocisti  :mrgreen: ,za podmazivanje lanca naravno koristim Motul chain lube,rezultat je da sam super zadovoljan.
 
josip_zd said:
kako skinuti one nakupine prasine,masonce ulja i inih pizdarija sa kosutra i bloka motora?

idući put nemoj čekat da to budu nakupine, pa će ti bit puno lakše čistit :LOL: :LOL: :LOL:
 
Goriva nagrizaju plastiku i gumu, ali jako sporo tako da slobodno ali pazljivo i brzo ocistiti ostatke.
WD40 majka!!! Ulozeno-dobiveno je 10 bodova s WD-om