Michelin Pilot Power - proklizava?

s guma ste dosli na crte  :misli:.
pa na mom motoru je dunlop smrt i sad bi ja trebao tu drobiti do besvjesti kako i zasto?znao sam i prije da mu ne leze pa sam ih opet kupio jer su bile na snizenju i izdrze mi hrpu kilometara,prilagodis se njima i sutis(mada gume drze ok kad se zgriju ali dok su hladne i gradska voznja su smrt)pa koliko ste imali test vozaca i testova gdje se zale da za neki motor gume koji je postavio proizvodjac njima nisu odgovarale,dakle jedino sto mozes napraviti je promijeniti gume ili prije nego kupujes pitati vise ljudi koji imaju isti motor i dali su sretni sa gumama koje imaju na njemu,naravno trebas znati kako se voze.dali se voze normalno ili divljaju?kako ces se ti voziti?.
ista guma ce drukcije drzati na cestama na kontinetu nego u istri ili dalmaciji,drukcije ce drzati u 7 i 8mjesecu nego u 4 i 5-tom a mozda sam ja lud pa ne znam sta pricam,mada nisam jedini koji je to skuzio
 
twostrokenolimit said:
.

nisam bio nego zivim.crta je isto skliska kao i nasa,jedino sto je asfalt grub i imas malo bolji grip. i oni se zale na nju.i njihova cesta jos ima macije oci preko koje vozis kross.dakle ne trabunjajte. napravit cu vam i video u kakvim su im stanjima ceste a dozvoljena brzina od 80-100 i jos se cude kako puno ljudi gine na cestama. ja na svoj auto godisnje platim 740eura cestarine(koja navodno ide u odrzavanje cesta) pa ti izracunaj koliko je to novca godisnje za drzavu, i jos nemaju autoput.

ako ne obracate pozornost kako to izgleda vani zasto onda komentirate da je vani bolje?
....bože dragi, s kim se ti svađaš :mrgreen:
Koliku plaću imaš?
 
evo ga... rijesio sam misteriju sa mojim gumama !!!!

Tlak je bio manji nego propisan  :nasilni: :cigle:
Vratio sam na 2,3 i 2,5 i to ti je to ...

drzi ko nova (skoro) :)

idemo dalje

hvala na pozornosti u ovoj temi

Lijepi pozdrav
 
Fanatic said:
evo ga... rijesio sam misteriju sa mojim gumama !!!!

Tlak je bio manji nego propisan  :nasilni: :cigle:
Vratio sam na 2,3 i 2,5 i to ti je to ...

drzi ko nova (skoro) :)

idemo dalje

hvala na pozornosti u ovoj temi

Lijepi pozdrav

i za to ti je trebalo mjesec dana?!?
 
nebuloza985 said:
i za to ti je trebalo mjesec dana?!?


i jos je slusao razne filozofe ,
 
live-for-ride said:
....bože dragi, s kim se ti svađaš :mrgreen:
Koliku plaću imaš?


zasto je to vazno??
 
twostrokenolimit said:
.

nisam bio nego zivim.crta je isto skliska kao i nasa,jedino sto je asfalt grub i imas malo bolji grip. i oni se zale na nju.i njihova cesta jos ima macije oci preko koje vozis kross.dakle ne trabunjajte. napravit cu vam i video u kakvim su im stanjima ceste a dozvoljena brzina od 80-100 i jos se cude kako puno ljudi gine na cestama. ja na svoj auto godisnje platim 740eura cestarine(koja navodno ide u odrzavanje cesta) pa ti izracunaj koliko je to novca godisnje za drzavu, i jos nemaju autoput.

ako ne obracate pozornost kako to izgleda vani zasto onda komentirate da je vani bolje?
nemoj iznositi apsolutne iznose....ja platim nešto manje, ali je to vjerojatni za mene više nego tvoje za tebe.......tak da.....nemoj sraćkat :wink:
 
live-for-ride said:
nemoj iznositi apsolutne iznose....ja platim nešto manje, ali je to vjerojatni za mene više nego tvoje za tebe.......tak da.....nemoj sraćkat :wink:

aj molim te mi to razjasni.sta ja platim a sta ti platis??
ako mislis na hr ceste,platim cestarinu na dva motora i auto
 
Fanatic said:
da

radim od jutra do sutra pa ne stignem  :misli:

pusti dalje pricu.jesi rijesio??
 
lucki_radnik said:
vi ode filozofirate ovo ono,guma ko guma na litnjem asfaltu drzi svaka kad se zagrije a jos najbolje da PP nece drzat,uostalom pola vas se nevozi kako spada pa i da stavite drljotinu guma ce drzat nevidin razlog vase brige a ako vas je straj onda se drzi onoga koliko para toliko muzike pa kupite nesto sta je najbolje na trzisu

l (y)
 
Vidim da ih furlan još ima na stanju, dosta povoljno. Kakav je zaključak? Valjaju šta?
 
BM0021 said:
Vidim da ih furlan još ima na stanju, dosta povoljno. Kakav je zaključak? Valjaju šta?

Gume nisu loše, pogotovo kad ih dobro zagriješ, ali mi se čini da imaju nekako malo mesa,bar naspram guma koje sam prije imao.  :misli:  Jedna sezona i nekih 7 tisuća km.
A možda je to i normalan vijek za takvu vrstu gume . :sad:
 
Ha meni roadsmart i pilot road 2 izdrže 6-8t tak da ak ova bude 5-6 ja zadovoljan... Problem je kaj mi je zadnja 170/60 17 pa imam na izbor roadsmart, pilot road 3 koji nebi ni slucajno, dunlop qualifier i taj pilot power.
 
BM0021 said:
Ha meni roadsmart i pilot road 2 izdrže 6-8t tak da ak ova bude 5-6 ja zadovoljan... Problem je kaj mi je zadnja 170/60 17 pa imam na izbor roadsmart, pilot road 3 koji nebi ni slucajno, dunlop qualifier i taj pilot power.

RAcunaj da bu ti pilot power trajao 1/3 do 1/2 manje od pilot road 2. Kak ju uspijes spalit za 6-8 tisuca?

A guma ce ti biti kvalitativni pomak nabolje. Po kisi isto odlicna, vrlo brzo se grije i drzi i po hladnom vremenu i sve to uz jednu od najvecih trajnosti u klasi
 
Izgubi profil jednostavno, ostane bez ripni na nagibnoj povrsini. Nakon ovoga sam napravio jos soma km i nije se dalo vozit vise.

Ako bi mi ova trajala 5t km to je sasvim prihvatljivo. Mislim da cu probat... To je najsportskija guma u toj glupoj dimenziji trenutno.

Sent from my jaTelefon using Tapatalk
 
BM0021 said:
Izgubi profil jednostavno, ostane bez ripni na nagibnoj povrsini. Nakon ovoga sam napravio jos soma km i nije se dalo vozit vise.

Ako bi mi ova trajala 5t km to je sasvim prihvatljivo. Mislim da cu probat... To je najsportskija guma u toj glupoj dimenziji trenutno.

Sent from my jaTelefon using Tapatalk

Road 2 je tu meksa nego na sredini pa se brze trosi. PP ti onda nece bitno manje trajat obzirom gdje trosis gumu, ali ce trajat svakako manje od road 2. Da se radi o sredini gume, razlika u trajnosti bi bila dosta veca.



A u toj dimenziji ti postoji i Dunlop Qualifier 2. Guma iste klase ko i PP i slicne trajnosti. Kazu nesto bolja po suhom kod zesce voznje, ali nesto losija po mokrom.
 
To bi mi cak i vise pasalo jer nije da se nesto vozim po kisi... Pilot power se proizvodi jos ili su to ostatci na lageru? Vidim da su sad aktualni power 2ct, one, pure...


Sent from my jaTelefon using Tapatalk