minibike..klincu od 7 god. da ili ne??

mislim da nema beda...sam ti njemu kupi i onda budeš vidla kak će biti...možda nakon kratkog vremena se ohladi...takvi su klinci...sad bi motor, pa onda traktor, pa kamion...taman kupiš jedno, već hoče drugo... :mrgreen:
 
tesko da ce dobit kamion:) a za bajk ...vidjet cemo još ,još cemo malo razmislit izvidit situaciju
 
Ja sam svojoj maloj pred oko 2g.kupil onaj kineski kros (jer za yamahu ni bilo love) Sad bu mala navrsila 9g.Od pocetka bi se vozila svaki dan i to samo po travi,a u zadnje vrijeme se sjeti jedanput tjedno.Kaj se tice motorica (ja ga zovem kosilica)vrijedi ona:kolko novca tolko muzike.
 
josko said:
:misli: 7 god. pa on je još mali  :? pričekaj još koju godinu

nemožeš sudit po sebi..

ima nas koji smo počeli sa 6, pa i prije..

ovo što si ti reko nema previše smisla
 
Meni su ga dali s 4 godine. Taj isti minibike je danas u garaži i znan se vozit na njemu tu i tamo :)

Ako daš ditetu minibike, sa 12 (ako ne i prije) ce vec žicat nešto od 50cc i priča će krenit. Znan po sebi. A isto tako znan da je jedan od težih momenata kad ti dođe sin/kćer i pita da bi on/ona tia/tila motor/skuter. I onda nakon četveromjesečnih nagovaranja i uslijed popuštanja živaca, roditelji ipak popuste.
Malo san otiša u budućnost :mrgreen:

Minibike sa 7 godina - why not? oko kuce/na parkingu i slicno nema opasnosti uz opremu (y)
 
kuma (ili Karla ? :LOL:),sve sam ti reko.

kad zatopli mali bu imal kaj vozit.

kum kupio :)
 
willa said:
jedni kažu bolje da sada krene nego da sa 15 g. sjedne na motor i polomi se
nek se uci od malih nogu ...pa sad neka ja budem pametna
i u školu djeca kreču sa 6-7 godina...jel tako !?
 
Moj mladi je poceo sa 5 god i nije prerano klinci puno lakse i prije uce dok su manji
 
ak te frka dati malom motor imam ti ja ovo po promo cijeni
http://www.auti.hr/ostalo/showAdvert272423.html

ili ovaj cross:
http://www.auti.hr/secure/showAdvert.do?aid=272610&cid=18

.....a što se tiče onog tvog izvornog pitanja da li ga učiti voziti ili ne?...Zamisli dijete ti ludo za motorima a ti ga ne želiš naučiti....i jednog dana neki njegov frend ima motorčinu i naravno dođe do toga da bi on probao taj motor.....i šta se onda dešava????dijete nezna voziti motor i to se zove još veća pizdarija....jel tako?

Moja curica provozila samostalno motor sa točno 4godine i 2mjeseca a 3 tjedna prije naučila vozit bicikl....a nakon 2 mjeseca učestvovala na OS Rally-u u Sesvetama.

Znači samo naprijed sa učenjem i ne bez kacige.
 
hm, ma zasto ne? Uz puuuno paznje nebi trebalo biti problema, a za padanje im ne treba ni bicikla :zid:.
Ja sam ko mulac stalno pado, sivo bradu 5 puta,obje arkade, i od toga ¨samo¨ su dva sivanja bila sa biciklom. Svi su uvjek govorili da za mene nije motor, al da pokucam u drvo nisam imao nekih opasnijih padova, vozim od 13. god a sad imam 20... Poceo sam sa skuterom od starog (50 cc, al je imao kit) koj je onda za mene bio ˝raketa˝, kasnije mi ga je dao i jos uvjek ga imam i jos uvjek vozi! Iako sam poslje kupio motor taj skuter mi je posebno drag  :love10:

Iskustvo znaci puno, sto prije ga skupis to bolje! (y)
 
Ja sam svom starijem sinu (onda imao 6 god.)kupio kineza kod speeda sa foruma prvenstveno radi cijene, a drugenstveno radi izgleda(kao "pravi" R), te sam ga još dodatno obljepio naljepnicama u Rossi Galuoises Replicu. Ono što bi istaknuo je da sam ga preventivno prije predaje sinu rastavio i otpilio, obrusio i preradio dosta dijelova, uključujuči i izmjenu dosta vijaka koji su bili samo za jednokratnu uporabu. Taj bike jednostavno nije projektiran za djecu (po meni) več jednostavno kao najjeftinija moguča kopija izgleda velikog motocikla. Uz sve prepravke kod njega ostaje i sustav prenosa lancem koji je za djecu dosta opasan kao potencijalni sustav koji može uhvatiti dio odječe ili čak i prst.
Sve to Yamaha nema jer je projektirana baš za djecu, sa svim mogučim sustavima zaštite (naravno i sa cijenom višestruko večom). Polovnu je nemoguče nači, a mi u servisu imamo par na održavanju i mislim da kod svih vlasnika prevladava misao "Neka stoji, ima djece u obitelji" te je ne žele prodati. Nova košta po naputku uvoznika nekih 10000 kn. i ja sam je imao u ponudi, ali zadnje vrijeme mi se sve više čini da neču uzimati PW, nego TT50. Ovaj je naime četverotaktni stroj sa neznatno večom cijenom (500 kn) a ima i električni pokretač, uz malo veče dimenzije.
Oba možeš naručiti preko nas naravno.

PW50
2009-PW50-static-01_prv_tcm26-256220.jpg


Tehničke pojedinosti http://www.yamaha-motor-europe.com/products/motorcycles/competition/pw50.jsp?view=techspecs

TT50R
2009-TT-R50E-static-01_prv_tcm26-256208.jpg


Tehničke pojedinosti http://www.yamaha-motor-europe.com/products/motorcycles/competition/tt-r50e.jsp?view=techspecs


Evo ti i direktan link na usporedbu tehničkih karakteristike gore dva navedena modela.
http://www.yamaha-motor-europe.com/products/motorcycles/motorcycle_comparison_details.jsp?model=tcm%3A26-254655&model=tcm%3A26-254651
 
PW ima za kupiti u svakom Yamahinom salonu... ako nema trenutno, vrlo brzo stigne.... ili preko Šipeka...

ali i pocket bi bio sasvim OK za učiti se.... prvenstveno zbog cijene ...  (y)


EDIT: Sorry Joke.... pisao sam kad i ti ...
 
joke said:
razlika u postu 62 minute, a pisao si kad i ja  :misli:
jebat ga, kad sam ja pisao, nije ga bilo... poslije se stvorio ...  :misli:
 
Ja sam burazu sa 7 godina kupio motorić (kineski) za 1800kn u Zaprešiću (naručio)...kada smo ga stari i ja sklopili, buraz se vozio po našem naselju (nema puno prometa), ali opet treba biti jako oprezan...burazu smo kupili kasnije i kacigu i štitnike u LIDL-u dok su imali moto-opremu na akciji...ja sam mu najprije objasnio teoriju šta, kako, gdje, zašto tako treba...i kada je prvi put vozio, prvo se bojao dati gasa (ide 50+km/h), pa sam mu morao objasniti da drži gas ravnomjerno, a ne da ga pušta pa dodaje (turira)...pa sam mu morao objasniti usporavanje tj. kako kočiti...kako se okreniti na raskrižju da pri tome prvo stane (i da se motor ne ugasi), da pogleda da li gdje ide auto ili biciklista, pa da se okrene i vrati nazad...to je najbolje raditi gdje nema puno prometa...s vremenom (vožnjom) će naučiti...