minibike..klincu od 7 god. da ili ne??

joke said:
Ja sam svom starijem sinu (onda imao 6 god.)kupio kineza kod speeda sa foruma prvenstveno radi cijene, a drugenstveno radi izgleda(kao "pravi" R), te sam ga još dodatno obljepio naljepnicama u Rossi Galuoises Replicu. Ono što bi istaknuo je da sam ga preventivno prije predaje sinu rastavio i otpilio, obrusio i preradio dosta dijelova, uključujuči i izmjenu dosta vijaka koji su bili samo za jednokratnu uporabu. Taj bike jednostavno nije projektiran za djecu (po meni) več jednostavno kao najjeftinija moguča kopija izgleda velikog motocikla. Uz sve prepravke kod njega ostaje i sustav prenosa lancem koji je za djecu dosta opasan kao potencijalni sustav koji može uhvatiti dio odječe ili čak i prst.
Sve to Yamaha nema jer je projektirana baš za djecu, sa svim mogučim sustavima zaštite (naravno i sa cijenom višestruko večom). Polovnu je nemoguče nači, a mi u servisu imamo par na održavanju i mislim da kod svih vlasnika prevladava misao "Neka stoji, ima djece u obitelji" te je ne žele prodati. Nova košta po naputku uvoznika nekih 10000 kn. i ja sam je imao u ponudi, ali zadnje vrijeme mi se sve više čini da neču uzimati PW, nego TT50. Ovaj je naime četverotaktni stroj sa neznatno večom cijenom (500 kn) a ima i električni pokretač, uz malo veče dimenzije.
Oba možeš naručiti preko nas naravno.

PW50
2009-PW50-static-01_prv_tcm26-256220.jpg


Tehničke pojedinosti http://www.yamaha-motor-europe.com/products/motorcycles/competition/pw50.jsp?view=techspecs

TT50R
2009-TT-R50E-static-01_prv_tcm26-256208.jpg


Tehničke pojedinosti http://www.yamaha-motor-europe.com/products/motorcycles/competition/tt-r50e.jsp?view=techspecs


Evo ti i direktan link na usporedbu tehničkih karakteristike gore dva navedena modela.
http://www.yamaha-motor-europe.com/products/motorcycles/motorcycle_comparison_details.jsp?model=tcm%3A26-254655&model=tcm%3A26-254651


Za klinca razlika u tezini  je bitna tt je teži i to fino po specifikacijama.
 
Da, ali klinac raste, to ne smijemo zaboraviti, isto kao ni klinčevu (ne)sposobnost da upali agregat putem kick-startera, a sve to u samo 500 kn razlike. Isplati se promislit. Po meni je veči problem od težine, visina motora, odnosno sjedala, koja je dosta manja kod PW-a te je samim time pogodnija za nižeg klinca
 
Joke ..klinac je živo srebro ..a sto se tice njegove kg. negdje oko 25kg...pa sad  :misli:
 
To je ko i moj od 4 god(išo' na maminu visinu), a za tu kilažu bi bio pogodniji PW ipak. Ja osobno bi riskirao sa TT-om i dao si malo truda da ga na biciklu pripremim za više sjedalo, ali PW bi definitivno bio "Plug n' play"
 
Previše za 10 godina starosti i 2. vlasnika, a opet s druge strane duplo jefitnije od novog. Trebalo bi u najmanju ruku provjeriti stanje mehaničkih sklopova
 
Joke ...hiperaktiva od djeteta pa nemože imat vise:) ..vidjet cemo šta cemo od svega toga..hvala na savjetu (y)
 
nikad nije rano
:mrgreen:

http://www.youtube.com/watch?v=9f46MC3xeE8&eurl=http://www.croline.com/index.php/topic,2023.15.html&feature=player_embedded
 
Ekipa vidim da ste u raspravi za Yamahu Pw pa ako nekog interesira ima prijatelj za prodati PW 80 u odličnom stanju za neku  ok cijenu!!
Pa ako koga interesira neka mi se javi  preko pp pa se mogu raspitat malo koliko on traži i ostalo !! :D (y)
 
ja sam sinu kupila mali kroser,prije pola godine.tada je imao 5 ipo god.vozi ga dosta dobro.bio je tu i koji manji pad al nista strasno,,bitno je da u pocetku vozi na travi.
 
a ljudi moji sta je doslo vrijeme da djeca dobivaju motore čim skinu pelene,i kako onda nebi postali razmazeni ili "tatini sinovi" kad ih nauce od malih nogu dace dobit sve sto hoce..(čast izminkama) . prije to tako nije islo,stari je vozio MZ-a,uz malo srece ga ukradem,sjebem i onda batine i nije mi pao motor na pamet do 14-te :mrgreen: :mrgreen:
 
bikerica_sb said:
a ljudi moji sta je doslo vrijeme da djeca dobivaju motore čim skinu pelene,i kako onda nebi postali razmazeni ili "tatini sinovi" kad ih nauce od malih nogu dace dobit sve sto hoce..(čast izminkama) . prije to tako nije islo,stari je vozio MZ-a,uz malo srece ga ukradem,sjebem i onda batine i nije mi pao motor na pamet do 14-te :mrgreen: :mrgreen:
ovaj mali od wille nije i ne može bit razmažen jer ima normalnu mamu ,strogog tatu i ludog kuma (mene) koji mu slaže minija........... a vozit će ga, ne kad on ili ja to želimo ,nego kad se mali pokaže da je o.k. i dobar i najbolji i da je zaslužio.jer kum koliko god da je lud i blesav da mu složi naj naj minija u selu ,sprema ga u svoju garažu dok god se IVAN (kumče moje malo) ne popravi!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
ja bih dao djetetu da uči čim ranije.. uz dobru opremu nek slobodno ganja po dvorištu. ionako ne bi nikad vozio bez nadzora.
a to šta djeca svladaju u najranijoj dobi, uglavnom pokažu afinitete u tome smjeru kad odrastu, te se uglavnom ističu u tome području.

znam po sebi; kao klinac sam vozio role svaki dan, postala mi navika i sad role i klizaljke doslovno "ubijam" i izvodim kojekakve vratolomije.
kao klincu od 7 godina mi stari iz njemačke dofurao 486-icu meni se svidjelo i ja zapeo za kompove... danas radim kao šef informatičke sigurnosti u jednoj banci.

da je bar meni ćale umjesto smrdljivog kompa kupio pocketa.... :S
 
[quote authorjavascript:void(0);=JAVADOS link=topic=112059.msg2134665#msg2134665 date=1233616045]
danas radim kao šef informatičke sigurnosti u jednoj banci.


[/quote]
a da se čujemo pa da i ja budem bogat :mrgreen:
 
ajd sad bez šale ....malom spremam pocket + komplet zaštitnu opremu.

a di ćeš bolje...samo nek bude DOBAR i za par godina IVAN osvaja Grobnik kad ivach13 nije uspio :mrgreen:
 
JAVADOS said:
samo dok uštedim za novu suzu R-a pa prepuštam fotelju bez razmišljanja :mrgreen:

SUZA = PLAKANJE (nadam se od sreće)
 
ivach napisah cast iznimkama,al ima i slucajeva kad se sve izmakne kontroli,kuzis (y)
odma bi se tuko :mrgreen:
 
:) kume slazi minija ...rockas se blizi:)))
a o ostalome cemo odlucit
kao sto si napisao ..prema zaslugama ..kako se Ivan pokaze...sve u svoje vrijeme