Mišljenje o Motulu 5100 10W50?!?!?!?!

AnteK said:
300V je fullsint a 5100 polusint, eto to je razlika. Ester je vrsta fullsinta
koja čini udio u ukupnoj masi, kod 5100 manje nego kod 300V.

Bi mi preporučio onda 5100? Ili da naručim 300v? :misli: :misli: :misli: Malo ste me stiltali.  :mrgreen:
 
Frane_vtc said:
Bi mi preporučio onda 5100? Ili da naručim 300v? :misli: :misli: :misli: Malo ste me stiltali.  :mrgreen:



uzmi sintetiku ako ti nije problem tih 30-ak kn razlike u cijeni...
 
Frane said:
uzmi sintetiku ako ti nije problem tih 30-ak kn razlike u cijeni...

30x4L je 120kn  :jesus: :mrgreen:

a da si rađe uzmeš IPONE, ista tvornica i jeftinije  (y)
 
Frane_vtc said:
Bi mi preporučio onda 5100? Ili da naručim 300v? :misli: :misli: :misli: Malo ste me stiltali.  :mrgreen:
kupuj uvjek najbolje za svoju bebu,nemožeš pogriješiti ako staviš full sintetiku,dapaće!!!
svaki trgovac ti ima svoju priću i svog konja hvali,ja bi se recimo bojao staviti polu sint ulje jel se bojim da bi to bilo štetno za motor na način na koji ga ja koristim 8)
 
AnteK said:
O čemu ti pričaš? Boldana gradacija ne znači i da li je ulje polusint ili
sint... 15W može biti i full i polu i minerala...
No da ne duljim, sintetika
ima malo nedostataka a puno prednosti, a u motor ZXR nema razloga ne
koristi ju  (y)
nisam niti rekao da gradacija ima veze sa uljnom bazom, već da treba koristiti ono što je prepisao proizvođač, iz razloga koje sam naveo....
Kad manometar mjeri pritisak, njemu je svejedno je li unutra voda, zrak ili ulje.... Ali i dalje tvrdim da je na motorima sa starijim sistemom podmazivanja jako velika razlika u pritisku ulja u zavisnosti od njegove gradacije...  (y)
 
strasilo said:
nisam niti rekao da gradacija ima veze sa uljnom bazom, već da treba koristiti ono što je prepisao proizvođač, iz razloga koje sam naveo....
Kad manometar mjeri pritisak, njemu je svejedno je li unutra voda, zrak ili ulje.... Ali i dalje tvrdim da je na motorima sa starijim sistemom podmazivanja jako velika razlika u pritisku ulja u zavisnosti od njegove gradacije...  (y)

Kao prvo - čovjek ne vozi stariji motor.
Kao drugo - ono što proizvođač preporučuje za Kawu je praktički sve
 
paky said:
15w 50 je gušće od ovog i ovo je full a ono polusintetika čini mi se , ovo što su dobili je kvalitetnije al nekužim opće zašto su ti preporučili u servisu 15w50  :misli:

5100 je polusintetika, ok je...