Mjenjanje semeringa na prednjoj vilici

korištenje pneumatskog čekiča  :LOL: :LOL: :LOL:
Može ti poslužit...kad ti ne ide delo i kad popiz.....onda možeš šnjime razbit vilicu :LOL:
 
Fanatic said:
slozio sam danas to... bilo je malo problema sa vadenjem cepa na vrhu vilice da se ispusti ulje ali smo nakon 20 minuta mudrovanja uspijeli :) ...staro ulje sam nasipao u čašicu i istu tolku kolicniu stavio novog ulja..u boje mi ide isto..bar kolko sam ja primjetio.... nove smeringe sam nabio sa plastičnim čekicem i gedorom 30 koja taman sjedna na obruc semeringa... 1h posla bilo sa oba teleskopa ....sutra cu namontirat pa da vidim kak se to ponoasa....za sad kolko se da vidit ne pustaju semerinzi ..

fala na pomoci
nemoraš staro ulje usipat u čašicu moš jednostavno metrom ili još bolje pomičnim mjerilom izmiriš udaljenost od vrha teleskopa do razine ulja i opet toliko naliješ novog ulja nakon šta staro ulje izliješ  (y)
 
....nadoveza bi se s jednim pitanjem glede ulja iz prednje vilice!!?

dali može ulje nakon što je promjenjeno u vilicama! tj:nakon 2-3 mjeseca...dali može da se "tolko pohaba" ' pocrni' 'razvodni'!!! ???
znači u ta 3 mjeseca nakon što je promjenjeno (i napravljeno cca 3-4tisuće km)
moželi ulje da poprimi ova gori svojstva!?  :misli:  :x



 
mnooogo bre neko loše ulje ...  :mrgreen:

pa u principu nebi trebalo ....  :misli:
 
strasilo said:
mnooogo bre neko loše ulje ...  :mrgreen:

pa u principu nebi trebalo ....  :misli:

strašilo... :)
čemu brekanje  :misli:


pa i meni je to čudno!! u principu nebi trebalo!?  :?
No ok''' to je to!
(y)

 
gloginjaR said:
....nadoveza bi se s jednim pitanjem glede ulja iz prednje vilice!!?

dali može ulje nakon što je promjenjeno u vilicama! tj:nakon 2-3 mjeseca...dali može da se "tolko pohaba" ' pocrni' 'razvodni'!!! ???
znači u ta 3 mjeseca nakon što je promjenjeno (i napravljeno cca 3-4tisuće km)
moželi ulje da poprimi ova gori svojstva!?  :misli:  :x

Pa ovako: ja sam u 11. mjesecu za zimske uvjete nalio ForkOil 5W (Mobil ili Valvoline, nisam siguran), i prejahao dosta terena do 4. mjeseca (ali ne i neka silna kilometraža, isto cca 2-3k km) kad sam mijenjao i vilice i ulje, i mogu ti reć da je ulje bilo dosta šugavo i crno i mutno.
 
darQ said:
men piše sam u service manualu, u user manualu niš ne piše :palacdolje:
pa normalno da ti to ne pise u user manualu... Postoji velika razlika između USER MANUALA i SERVICE MUNUALA... sama riječ ti govori...
USER MANUAL: citat "služi za korisnika motornog vozila, koji želi PREGLEDATI neke sklopove motora kao što su razne tipke na komandnoj ploci, žice koje ih spajaju, itd..."
SERVICE MANUAL: citat "namjenjen je za servisere, pomocu njih odstranjuju štetu s motornog vozila uz adekvativan alat, te da bez ikakvog problema ih natrag sklopi, da nebi doslo do mijenjanja neorginalnih djelova i još većeg oštečenja motornog vozila"
 
maja said:
pa normalno da ti to ne pise u user manualu... Postoji velika razlika između USER MANUALA i SERVICE MUNUALA... sama riječ ti govori...
USER MANUAL: citat "služi za korisnika motornog vozila, koji želi PREGLEDATI neke sklopove motora kao što su razne tipke na komandnoj ploci, žice koje ih spajaju, itd..."
SERVICE MANUAL: citat "namjenjen je za servisere, pomocu njih odstranjuju štetu s motornog vozila uz adekvativan alat, te da bez ikakvog problema ih natrag sklopi, da nebi doslo do mijenjanja neorginalnih djelova i još većeg oštečenja motornog vozila"

legendo!!  (y) :LOL:
 
Ne znam što se svi smijete kad strašilo spomene pneumatski pištolj.
Meni bi tako bio dobro došao kad sam mijenjao svoje semeringe jer nikako nisam mogao odšarafiti gorinji čep da izvučem feder van.Onda sam morao vilicu u škripac stisnut i još kliještima držat pa trzat dok to nije otišlo.Pneumatski pištolj bi tu dušu dao.
 
berislavv said:
Ne znam što se svi smijete kad strašilo spomene pneumatski pištolj.
Meni bi tako bio dobro došao kad sam mijenjao svoje semeringe jer nikako nisam mogao odšarafiti gorinji čep da izvučem feder van.Onda sam morao vilicu u škripac stisnut i još kliještima držat pa trzat dok to nije otišlo.Pneumatski pištolj bi tu dušu dao.
hehehehe... neka, meni uopće ne smeta... bar znam ko je ozbiljan sugovornik oko tehničkih pitanja...  (y) .... pojedinci sami sebe identificiraju...  :LOL:
 
berislavv said:
Ne znam što se svi smijete kad strašilo spomene pneumatski pištolj.
Meni bi tako bio dobro došao kad sam mijenjao svoje semeringe jer nikako nisam mogao odšarafiti gorinji čep da izvučem feder van.Onda sam morao vilicu u škripac stisnut i još kliještima držat pa trzat dok to nije otišlo.Pneumatski pištolj bi tu dušu dao.

Svakako je ok  (y)
ja takodje jednu stranu nisam moga ručno odvidat!! i da nije bilo kompresora i pištolja!?  :misli:
čisto sumljam da bi ga odvida bez neke veće poluge!!  :mrgreen:  :mrgreen:
pnemumatski Gun je zakon  (y)
 
jedno mi nije jasno. Fanatic kaze da je iz vilice koja je curila izlio ulje u casicu i onda kasnije nalio isto toliko. Nije li to onda manje ulja nego u tvornickom? Mislim, neka kolicina je vec iscurila...
 
Shokrefumi said:
jedno mi nije jasno. Fanatic kaze da je iz vilice koja je curila izlio ulje u casicu i onda kasnije nalio isto toliko. Nije li to onda manje ulja nego u tvornickom? Mislim, neka kolicina je vec iscurila...
upravo tako.
mene zanima, pa da neotvaram novu temu.
u manualu mi pise da ide u vilice 4.35 deca
mozda malo glupo pitanje, jel to za jedan teleskop ili za oba kolicina?
 
a koje ulje da uzmem, ako ocu da vilice nebudu baš tvrde...
 
Ja sam stavio nove semeringe i još mi slini ulje na ljevi tub (na koji je i prije), u cemu može biti problem?
 
Frane said:
Ja sam stavio nove semeringe i još mi slini ulje na ljevi tub, u cemu može biti problem?
ili si sjebo novi semering prilikom montaze.....ili si ostetio teleskop prilikom demontaze.. :mrgreen: