Molim uslugu

T-Rex

New member
Pozdrav svima,

Kao što možda znate,imao sam loše iskustvo s ''mehaničarem'' koji me oderao za 350kn a nije napravio ništa.
Radi se klemi za akumulator,koju je ''mehaničar'' odrezao i spojio gole žice na akumulator,te mi rekao da budem sretan ako budem vozio 3km bez da motor crkne.
Uglavnom,ono što me zanima je,da li postoji netko s foruma tko živi u Zagrebu,a tko bi mi došao spojiti pozitivnu klemu na žice,i onda klemu na akumulator?
Pošto sam imao jako loše iskustvo s tim ''mehaničarom'' rađe bi nekome s foruma platio,nego da ponovo zovem nekog mehaničara pa da mi naplati dolazak 100kn dijagnozu,i popravak.
Jedino što bi također trebalo je pozitivna klema za akumulator,koju nisam siguran gdje kupiti te kakvu točno trebam,.
Ako ima itko u Zagrebu,tko je voljan to napraviti,a traje kojih par minuta,molim da mi se javi na ovu temu.Nalazim se u zapadnom dijelu grada (Gajnice),a motor je Suzuki GS500.

Lijep pozdrav.

 
Kupiš ovakvu klemu , uguraš u nju žice i stisneš ih običnim kombinirkama ako već nemaš klješta za kleme.
Nije baš da je neka filozofija ako je inače instalacija OK i jedini problem je klema  :misli:
 
https://www.ikoma.hr/hr/grijanje-na-drva/ups-pretvaraci-za-cirkulacijske-pumpe-grijanja/klema-za-akumulator-522/
 

Attachments

  • KLEMA.jpg
    KLEMA.jpg
    15.2 KB · Views: 139
Sumnjam da će mu ovakva odgovarati, to ide na aute i možda na neku od "fotelja na kotačima" tipa GoldWing, kakav BMW i tako to...
 
MIK0 said:
Kupiš ovakvu klemu , uguraš u nju žice i stisneš ih običnim kombinirkama ako već nemaš klješta za kleme.
Nije baš da je neka filozofija ako je inače instalacija OK i jedini problem je klema  :misli:

Pa da. Eventualno spoj možeš zaliti lemom (cinkom).
 
Da ali coek nece oce da pljati da mu neko to uradi da se ne opece dok lemi,da mu se licna ne zabije u prst al u zgb nema niko ko bi zaradio 200 cuna na brzaka [emoji6]

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk

 
sehrz said:
Da ali coek nece oce da pljati da mu neko to uradi da se ne opece dok lemi,da mu se licna ne zabije u prst al u zgb nema niko ko bi zaradio 200 cuna na brzaka [emoji6]

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk

Koliko znam, Tibor mu se javija  :mrgreen:
 
T-Rex said:
Pozdrav svima,

Kao što možda znate,imao sam loše iskustvo s ''mehaničarem'' koji me oderao za 350kn a nije napravio ništa.
Radi se klemi za akumulator,koju je ''mehaničar'' odrezao i spojio gole žice na akumulator,te mi rekao da budem sretan ako budem vozio 3km bez da motor crkne.
Uglavnom,ono što me zanima je,da li postoji netko s foruma tko živi u Zagrebu,a tko bi mi došao spojiti pozitivnu klemu na žice,i onda klemu na akumulator?
Pošto sam imao jako loše iskustvo s tim ''mehaničarom'' rađe bi nekome s foruma platio,nego da ponovo zovem nekog mehaničara pa da mi naplati dolazak 100kn dijagnozu,i popravak.
Jedino što bi također trebalo je pozitivna klema za akumulator,koju nisam siguran gdje kupiti te kakvu točno trebam,.
Ako ima itko u Zagrebu,tko je voljan to napraviti,a traje kojih par minuta,molim da mi se javi na ovu temu.Nalazim se u zapadnom dijelu grada (Gajnice),a motor je Suzuki GS500.

Lijep pozdrav.

Trebao si staviti fotku kako izgleda prihvat na akumulatoru. Vjerojatno je vijak M6.
 
Tako je, i neka sam napravi.

Poslano sa mob

 
350 kuna ...  :shock:

Ja to nebih radio bez 369 + materijal .. a vi recite šta hoćete ...  8)
 
strasilo said:
350 kuna ...  :shock:

Ja to nebih radio bez 369 + materijal .. a vi recite šta hoćete ...  8)

"Majstor" je malo zesci.  :LOL: Znao je bolesno naplatiti (ako je samo to radio), nije posao napravio profesionalno, i ne vidim razlog zbog kojeg bi bilo potrebno odrezati zice kod kleme, a sada sve to treba napraviti kako je bilo (vratiti u prvobitno stanje).
Koji je bio problem sa motorom da je to isao raditi?
 
Ja ne mogu vjerovati da se od silnih forumaša iz samog Zga ne može naći jedan jedini koji bi to čovjeku napravil gratis ,makar potrošil i jedno poslijepodne . Znam ,ima milijun izlika zašto ne bi ali ima jedan razlog zašto bi . Zove se ljudskost ,ne treba tu nikakvo znanje iz atomske fizike . 8) :021:
 
Kawah said:
Ja ne mogu vjerovati da se od silnih forumaša iz samog Zga ne može naći jedan jedini koji bi to čovjeku napravil gratis ,makar potrošil i jedno poslijepodne . Znam ,ima milijun izlika zašto ne bi ali ima jedan razlog zašto bi . Zove se ljudskost ,ne treba tu nikakvo znanje iz atomske fizike . 8) :021:

Da li si procitao moje postove iznad? Ponudio sam da mu to napravim BESPLATNO.
Treba samo da mi se javi, da dogovorimo kada da dodjem do njega da to odradimo.
 
Kod tebe ništa nije besplatno ... platit će to prije ili kasnije ..  :LOL:
 
@MIK0,ta klema koju si linkao izgleda slično ovoj koju ja trebam.Znam da nije neka filozofija,ali kad sam za neke druge stvari probao staviti te žice i stisnuti kliještima,nikad mi nije upalilo,a ustvari je jednostavno.

@Željko,ta nije nimalo slična ovoj koju ja trebam.Više je sličnija ovoj što je MIK0 linkao.

@balky1 nemam lem :(

@seherz,mogu ti reći da me struja i stresla dok sam radio oko instalacija kad sam bio par godina mlađi,od tad me i strah petljat se oko nje.

@enduro,bio bih ti jako,jako zahvalan da mi to napraviš,i ne mora biti besplatno,daj da ti barem dam neku siću i za kavu.
Jedini je problem što bi trebao doći do mene u Gajnice,jer mi je registracija istekla prije dva tjedna.
Što se tiče problema s motorom i zašto sam ga zvao je to što sam kupio novi akumulator i kada sam ga probao ugraditi,jednostavno nije išlo,valjda sam krivo nešto spojio,jer sam sa ugradnjom starog akumulatora bio gotov za 2-3 minute,s ovim nisam znao jer su vijci horizontalni,ma da bi sistem ugradnje trebao biti isti,ali eto.
Javi ako si zainteresiran.
 
enduro said:
Da li si procitao moje postove iznad? Ponudio sam da mu to napravim BESPLATNO.
Treba samo da mi se javi, da dogovorimo kada da dodjem do njega da to odradimo.
              Pročitao sam,koji je razlog da ti se ne javlja ? On valjda zna .Za ovo kaj Stras tvrdi da kod tebe ništa nije besplatno ne znam kaj bi trebalo značiti ,Stras valjda zna ili je bolje upućen . 8) :LOL: :021:
 
Evo kolega enduro,poslao sam ti broj mobitela i adresu na PP.
Javi kad stigneš i puno hvala tebi i svima na odgovorima.
Pozdrav!