Monster 900

saint said:
Dojam s prve vožnje? Osmijeh od uha do uha!  :mrgreen:

Zbilja poseban motor! Odvozio sam 80ak km i trebat će mi još neko vrijeme da se priviknem, čim pustim gas mašina koči kao luda a čim dodam gas poleti! To zna biti nezgodno u zavojima jer nisam naviknut, iako pred kraj vožnje već su stvari sjedale na svoje mjesto.

Uglavnom osjećaj sreće je nemjerljiv i da mogu parkirao bih ga u dnevnom boravku. U biti, da mogu stalno bih se vozio!  :mrgreen:

Ps. Hvala svima i vidimo se na cesti!

Jel'  ti slab (zbog malo konja) ?  :mrgreen:

Naime na modele nakon 1995. su ugrađivali glave sa manjim ventilima(sa M750) , a ako možeš u Italiji na otpadu nabaviti glave od modela 900 do '95 , ili od 900 ss-a sa većim ventilima, onda vuče još bolje .

I još jedna preporuka, kupi prednji blatobran od 900ss-a,916 ili Cagive Mito, naime oni će ti zaštititi klizne površine na prednjoj vilici da ti kamenčići i razno smeće sa ceste ne udara po njima i ne oštećuje ih,tako će ti i simerinzi na vilici duže trajati .
Pogledaj sliku mojeg motora, ja imam blatobran od Cagive Mito jedino sam morao prilagoditi nosače, ali to je 30 minuta posla .
Sretno s motorom.
 
Thx na savjetima, imam osjećaj da ću imati dosta pitanja o novoj bebi.

Imam pitanje u vezi prijepisa a glupo mi je otvarati novu temu, obavili smo kupoprodajni i odjavu te sam uzeo probne tablice (motor je iz druge županije). Koji mi je sada redoslijed? Na poreznu platiti prijepis, na tehnički pa zatim na mup po nove tablice i prometnu?
 
To sam i mislio ali me živcira što moram i za javnog bilježnika dati 50kn.

Ono što me u biti najviše živcira je to da mi je ženska iz registra rekla da je kataloška vrijednost motora 7000kn i da bi me porez došao 350kn ali ja sam (kreten) na kupoprodajnom napisao 15000 i da bi me po tome porez došao 750kn!!!

E sad za koji k...c gledaju katalošku vrijednost kad je na kupoprodajnom manja cijena a ako nije onda gledaju vrijednost na ugovoru! Da li itko zna po zakonu koju bi trebali gledati?
 
Zato ti i kažem, odi u registar i to im reci a mislim da bi oni mogli nešto u vezi toga riještiti...
Da, zaboravih na bilježnika ali opet....  bez jurcanja, zavrzlama, redova itd itd
 
Upravo tako kako si napisao, ako ti je u kupoprodajnom viša cijena nego u katalogu, uzet će ti nju, a ako nije onda će ti uzeti cijenu iz kataloga. Trebo si se raspitat prije pa stavit cijenu iz kataloga.  8)
 
Skupa pogreška, ali danas sam odlučio da od sada stavljam na kupoprodajni ugovor 100 kuna. Zašto da ja razbijam glavu sa procjenjivanjem vozila ili sa raspitivanjem koja je kataloška vrijednost?
 
saint said:
To sam i mislio ali me živcira što moram i za javnog bilježnika dati 50kn.

Ono što me u biti najviše živcira je to da mi je ženska iz registra rekla da je kataloška vrijednost motora 7000kn i da bi me porez došao 350kn ali ja sam (kreten) na kupoprodajnom napisao 15000 i da bi me po tome porez došao 750kn!!!

E sad za koji k...c gledaju katalošku vrijednost kad je na kupoprodajnom manja cijena a ako nije onda gledaju vrijednost na ugovoru! Da li itko zna po zakonu koju bi trebali gledati?

Jednostavno.

Rasparaj stari kupoprodajni i napravi novi na 7000kn  (y)
 
Razmišljao sam i o tome ali i to me košta benzina, vremena i stajanja u redu. Jbga, jednom sam čuo izreku: Svaka škola se plaća!
 
saint said:
Razmišljao sam i o tome ali i to me košta benzina, vremena i stajanja u redu. Jbga, jednom sam čuo izreku: Svaka škola se plaća!

A nisi iz Ri kupil bike ?
A onda jbga
 
Super kupnja uživaj! :mrgreen:

Ja sam imao, ali stariji model veliki ventili + dyno kit u frgama + k&N = 80-tak konja!

Imam ti prednji blatobran o kojemu je M900 pisao, ako te zanima? (potpuno isti kao njegov)!
 
Ovisi o cijeni, sad sam se ispucao za motor za mjesec dana stiže i rega. Javi cijenu na pp pa ću razmisliti.
 
saint said:
Da, dugo patim za njim i koji god drugi da uzmem uvijek će me ubosti kad prođem kraj monstera, tako da sam odlučio skinuti si tu želju sa popisa. Ako mi ne bude pasao prodam ga ali bar neću cijeli život patit za njim, ako mi bude dobar nitko sretniji od mene. A što se servisiranja tiče (i cijene istoga) sam čitao.
Izgleda da nije pasao  :misli:
(izgleda da se prodaje)
 
Dankos said:
Di to izgleda?
http://oglasnik.motori.hr/cgi-bin/rub.cgi?id=23
http://www.auti.hr/motocikli/motocikli/showAdvert509612.html
http://www.oglasnik.hr/oglasi/amn/motocikli/ponuda/motocikli/oglas-10490268.html
:misli:
 
Motor je sve što sam i mislio da će biti. Uživancija za poludit. A razlozi prodaje su brojni i nemam volje ih sada razglabati. U svakom slučaju motor je u super stanju i ko ga kupi neće požaliti, bio sam s njim kod Martina u Ilirskoj Bistrici i rekao je da tako očuvanog monstera tog godišta dugo nije vidio.
 
saint said:
Motor je sve što sam i mislio da će biti. Uživancija za poludit. A razlozi prodaje su brojni i nemam volje ih sada razglabati. U svakom slučaju motor je u super stanju i ko ga kupi neće požaliti, bio sam s njim kod Martina u Ilirskoj Bistrici i rekao je da tako očuvanog monstera tog godišta dugo nije vidio.
Sve OK  (y)
Puno srece s prodajom. (y)