Montažne kuće

drvo je drvo, ako ga održavaš može trajati milijun godina, no također se tako može i raspasti pa ljudi mjenjaju krovište i rogove svakih 20tak godina
 
zwer_1982 said:
jel zna netko cijenu montažne kuće po m2, jel još uvijek nekih 600-700 eur/m2?
to ti cak varira, vise kvadrata manja cijena  :wink:
 
ma kakva je to kuća od 80-90m2, premalo za bilo kaj, ko trosobni stan, ja u vikendici na 2 etaže imam 90m2
 
YAman said:
Za one koji se odluče za ytong blokove trebali bi  isto tako znati da su radioaktivni ali u jako malom postotku,pa ko voli nek izvoli  :shock:
Navodno i al stolarija isto.

S druge strane, od nečeg se mora umrijeti  :mrgreen:
 
Bio sam na velesajmu prije godinu dvije za drvene kućeiz zajebancije jer imam nekaj zemlje viška na Plješivici i cijena m2 je od 400do 600eur.A prijatelj je kupio montažnu cca 80m2 kaj je za njega ,ženu i 1 dijete sasvim dovoljno i on je samu kuću za koju si je podrum i temelj sam napravio iskeširao ccA 40ak k eura.S tim da je imao svoju zemlju jer da je kupovao zemlju kod nas u Samoboru to bi koštalo malo previše  :D
 
ljacmi said:
... A prijatelj je kupio montažnu cca 80m2 kaj je za njega ,ženu i 1 dijete sasvim dovoljno i on je samu kuću za koju si je podrum i temelj sam napravio iskeširao ccA 40ak k eura.S tim da je imao svoju zemlju jer da je kupovao zemlju kod nas u Samoboru to bi koštalo malo previše  :D

Čak i uz skupu zemlju na kvalitetnoj lokaciji sve skupa dođe manje nego kvadrat stana... Plus mogućnosti kad bude love i potrebe proširenja kvadrata kroz nadogradnje (slučaju klasične gradnje)
 
borisp said:
Čak i uz skupu zemlju na kvalitetnoj lokaciji sve skupa dođe manje nego kvadrat stana... Plus mogućnosti kad bude love i potrebe proširenja kvadrata kroz nadogradnje (slučaju klasične gradnje)

polako, tu treba pribrojati temelje, građevinsku, priključak za struju, vodu, plin, kanalizaciju... cifra se brzo udvostruči  :mrgreen:
 
Najjeftinija je klasicna gradnja, samo moras znat kaj radis inace te gradevinci sjebu da se ni ne snadjes 8)


Lopovi su to.... :mrgreen:
 
borisp said:
Što, 1400 za gradnju kvadrata klasične (ma može i najskuplje montažne) bez zemlje???

bez zemlje je manje, govorim za kljuc u ruke. Ako ces sam sredjivati papire i voziti tacke, moze i jeftinije
 
kod klasike teško je naći i dobre izvođače, radnike, bauštelce, uvijek sam skeptičan kad mi se nešto radi kad je kod nas prosječan bauštelac posebna sorta, jednom sam došao na gradilište gdje je od 12 ljudi bilo 8 pijano al ono pravo, pa su zajebali neki nosivi zid, morali rušit i sl.  :mrgreen: znači ako vam se radi nešto po starom režimu nadgledajte non stop ili platit nekog da nadgleda
 
IgorZ said:
Tema je bila u birtiji, zato je nema
Ono do čega sam ja došao,kvalitetu najbolju imaju slovenci, ali i daleko najskuplje cijene
mi smo u sredini po svemu, a bosanci i srbi su full jeftini al za kvalitetu nisam baš siguran(osim krivaje)
Moj savjet je da projektiraš svoju jer tipske nigdje nisu baš nešto..
neki linkovi:
www.juting.com
www.marles-hise.si
www.domprojekt.hr
www.domusplus.hr
http://krivaja.info
www.intal-milici.com
http://eko-san.net/

ja ti projektiram kuce za domusplus...i mogu reci samo pohvale  (y)
definitivno moja preporuka jer rade posteno i nema fusanja!!!
izgled kuce se moze birat nije vezano za tipske kuce iz kataloga...
 
live-for-ride said:
Odakle ti ta informacija?
U samim počecima poslovanja ytonga u lijepoj našoj  na njihovim se  stranicama dalo isčitati da radijacija od 0,015rad jako mala i da netreba voditi brigu radi iste.Meni je to bilo  neobično  zašto su to naveli uopće.Možda zbog evropske regulative ili nekih drugih razloga meni je sada to nevažno.Toliko o tome..