Moto guzzi stariji modeli

I ja se nadam. Naime, stavio sam cijenu koja je otprlike pola potrošene svote (tako je to valjda u životu :).
Mišljenja sam, da ako ga netko uzme pa ga stavi sa strane koju godinu, poprilično bi se isplatilo..
Baš sam ga neki dan malo provozao, dobro ide  :mrgreen:
 
Poslednji put kad sam se javljao, posedovao sam model V35c iz '86.godine,...sada, vozim ovog lepotana MG V35C iz '82.godine.
Motocikl je 1990.godine otkupljen od vojske i iz sivomaslinaste varijante prefarban u sadašnju boju.Jedino što sam u međuvremenu na MG-u promenio, izbacio sam platine i ubacio elektronsko-bezkontaktno paljenje koje se proizvodi u Rumuniji i košta 40 evra...

MG V35C - pre

image033gq.jpg


A sada MG V35II

photo0005oc.jpg

 
Pozdrav. Pa ovo beskontaktno paljenje se stavlja gdje su platine il nekako drugačije. Bilo bi dobro i to napraviti ja imam platine. Hvala za odgovor
 
Nadam se da će ti ovaj Post biti od značaja,...

Slobodno mogu reći da je drugšef bio glavni krivac zašto sam rešio da platine i kondezatore izvadim iz svog GUZZI-ja i zamenim ih elektronskim bezkontaktnim paljenjem koje sam preko veza i vezica nabavio iz Rumunije.
Obzirom da je moja ploča (nosač platina) bila neoriginalna (prepravljena od MG FALCONE 500), a zna se da sve što nije fabričko, će pre ili kasnije praviti probleme, ja sam rešio da mog MG-a prepakujem na elektronca.
Sam uređaj po sebi je veoma manje ili više jednostavan i sastojo se iz  2 dela,..senzora koji se kači na mestu platina i još jednog uređaja koji se zvanično zove elektronski ignjitor ili u automehaničarskom svetu CDI, koji na sebi ima crvenu led diodu koja treba da treperi dok senzor očitava!
To ovako izgleda,...


591011229238543.jpg

Za onoga ko se bar malo razume u elektriku (ja nisam taj) posao je veoma jednostavan, demontaža platina i kondezatora, montaža elektronca, štelovanje zazora, ne bi trebala da potraje duže od 2 sata.
Bez obzira da li motocikl ima 1 ili 2 platine zazor između brega i samog senzora treba da se kreće u razmerama od o,5 do 0,7 mm (to je debljina klasične vizit karte).
Postoje tu još neke sitnice, ali će to drugšef, kad bude video temu da 'dokrajči'!!
Posle svega mogu da kažem da GUZZI bolje pali, bolje radi na leru i trebao bi samim tim i manje da troši.
Video snimak sam skinuo sa neta a fotku sam ja napravio!!! [bee] [bee]

ps-da ne zaboravim, sve ovo mi je odradio Moto servis KEŠA  iz Kragujevca!!


http://www.youtube.com/watch?v=Ku9GMIOWqKw

photo00302.jpg

A ovako je izgledalo sa platinama i kondezatorima,...foto drugšef

slike006.jpg



Link,...detaljnije >>>>>>

Firma koja to izrađuje i prodaje,kao što rekoh, nalazi se u Rumuniji,..evo njenog Linka: http://www.gotronic.ro/new/ro/produse.html
 
Ovo dobro izgleda i bilo bi super da se dođe do toga nekako. Problem je ipak kako do toga doč. Ja trenutno imam tristorsko paljenje gdje su platine u sistemu ali bez iskrenja služe samo za kontakt i duže traju. A ovaj sistem je super nema platina jednostavno za montirati.  (y)
 
Svako ko se bar malo razume u mehaniku, ovo paljenje može da postavi za ne više od 30 minuta.Prijatelj koji je ovo pre mene ugradio na svom GUZZI-ju, prešao je do sada više od 10 000 km i sveo potrošnju ispod 4 l na pređenih 100 km!
Motor prosto ima tiši i ravnomerniji rad!
 
Moj prijatelj treba uskoro da ide za Rumuniju i tom prilikom kupiće jedan komplet za sebe, za svog BMW-a,..ali neznam kako da prosledimo pošiljku iz Srbije za Hrvatsku!?

Ovo sam nedavno reparirao staro sedište i dobio novo,..evo kako sada izgleda....


photo0027ni.jpg
 
Super ti je napravljen taj sic. Pa za prosljijediti u Hr nešto bi se dalo smislit imam nekih prijatelja tamo koji dolaze na more .Samo nek on nekako to nabavi. :misli: A i ja ču tebi nekako pogledati za taj puž. Jel se on nalazi ispod dekla kod lanca za razvod.
 
Taj puž bi trebao da izgleda ovako,..

63255153477004210110203.jpg

...a nalazi se na osovini prednjeg točka sa desne strane!
 
Ok krivo sam razumija znam koji je . Ja krivo pročita tvoj post i mislio na sajlu obtomjera ona ima puz u deklu. Probati ču pogledati preko nekih mojih prijatelja koji rade preko.
 
Zimus sam radio i nove lonce za mog mezimca,..koštali su me 140 evra.Nisam još stigao da ih ugradim, jer sam pre oko mesec dana imao nezgodu sa prijateljem na njegovom motociklu, tako da  sam još u zavojima i gipsu...Čim to budem skinuo, krećem u pakovanje GUZZI-ja, mada zbog ozbiljnosti povreda, teško da ću biti na motociklu pre jeseni,...

Ovo su novi lonci,..

photo00124.jpg


Ovako bi trebalo da stoje na GUZZI-ju,...

photo00143.jpg


Ovo je trike sa kojeg smo imali nezgodu,...

24034109093429105379100.jpg


A ovo sam ja u gipsu i zavojima,...

dsc00017ode.jpg
 
Želim ti brz i uspješan oporavak stari. Ja za sreču u mom dugogodišnjem druženju sa motorima nisam imao osim ogrebotina večih problema i nadam se da i neču . Ali ko ga zna u ovo ludo vrijeme kakva nes sve čeka sudbina. Ja sam isto radio nove lonce od inoxa. Tvoji dobro izgledaju i valjda če se čut guzziev pjev.  (y)