moto oprema kao ski-oprema

SP/161cc

Active member
posto je stanje u drzavi kakvo je, a na skijanje se MORA otici zanima me ima li ko iskustva sa moto opremom na snijegu. je li velika razlika i mogu li se kako jakna, hlace i cizme ostetiti na snijegu (fleke, ogrebotine od padova)??
 
stipeŠI said:
posto je stanje u drzavi kakvo je, a na skijanje se MORA otici zanima me ima li ko iskustva sa moto opremom na snijegu. je li velika razlika i mogu li se kako jakna, hlace i cizme ostetiti na snijegu (fleke, ogrebotine od padova)??

Mogu, ak sa stotkom pogodiš bor....

Skijao sam u moto jakni i bila je dobra.. (y)
 
jel od ove godine obavezna i kaciga  :misli: vidim po reklamama da su svi abdekani ko da je u pitanju pljačka banke
 
Je, preporučaju integralke i flip-up, jethelmove ne..  :jesus:
 
stipeŠI said:
posto je stanje u drzavi kakvo je, a na skijanje se MORA otici zanima me ima li ko iskustva sa moto opremom na snijegu. je li velika razlika i mogu li se kako jakna, hlace i cizme ostetiti na snijegu (fleke, ogrebotine od padova)??

Rukavice i očale-skijaške,ostalo može moto-oprema. :D
 
Nešto nisam uvjeren da bi koža bila najbolji izbor za skijanje. Goretex vjerojatno prolazi, al čemu sve to...pa treba biti zapažen kad se strmopizdiš sa stotkom niz brijeg  :D . Bokserice na jajca, kahlicu na glavu i samo peglaj...  :mrgreen:
 
samo ce rukavice bit skijaske. naocale-sminkerske, jaketa i gace motoristicke, kaciga-kakva kaciga????
 
stipeŠI said:
samo ce rukavice bit skijaske. naocale-sminkerske, jaketa i gace motoristicke, kaciga-kakva kaciga????

Ali ne koža,a očale skijaške radi padova i vitra,a šminkerske kad piješ čaj. :LOL:
 
ček ček ček....recite mi da se ne skijate u moto opremi :LOL: :LOL: :LOL:
 
Ja ne...

Iako sam pomalo razmišljo da bi isprobo ovu svoju bering freeway sada u Francuskoj... Sumnjam da ima bolje moto textilne jakne od te  (y)
Samo nekako mi žao koristit je za tako nešto kad ima mu čem bordat :misli:
 
ja dosad na skijanju od moto opreme koristil kornjaču i ixs-ovu windstopericu  :mrgreen:

vaku
B_e02c64ceadabe6b26996a22d0d75fa2d.jpg
 
oracle said:
ček ček ček....recite mi da se ne skijate u moto opremi :LOL: :LOL: :LOL:

Ja da. :mrgreen: Od kad sam kupio IXS kombinezon za motorne sanjke, ne idem na snijeg bez njega. Prije toga Dainese, ali baš za skijanje, isto prva liga.
 
3 godine u Spidi H2Out,

bez ikakvog problema (promakanje, hladnoca i naravno vjetar) a i stitnici dobro dodju  :mrgreen:

hlace i rukavice ipak skijaske,

kaciga obavezna  (y)

mojoj maloj spasila glavu prije 3 godine (samo sljiva na jagodici a kaciga pukla)

necaku prije 2 godine kad ga je glupi border lansirao u metalni stup, isto kaciga kaputt,
 
:shock:

šta je ovoooooo... Alaaaaaa
ja ti nebi preporucilaaa sminkerske naočale
A dosada sam nosila samo bubreznjak  :mrgreen:
 
stipeŠI said:
cini se da cde i kornjaca lagano s menon na snig (za svaki slucaj), a zasto ne sminkerske cvike??

A Jbt led... Pa šta će ti... Uzmi one za snig
To kad padnes da ti štite okice i vitar brale...
Ionako te koke tamo nebudu gledale  :mrgreen:
 
mate said:
Ja da. :mrgreen: Od kad sam kupio IXS kombinezon za motorne sanjke, ne idem na snijeg bez njega. Prije toga Dainese, ali baš za skijanje, isto prva liga.
...stvarno smo u krizi...dotakli smo dno dna ...ako ti skijaš u moto opremi :LOL: :LOL: :LOL:
kuda ide ovaj svijet 8)
 
oracle said:
...stvarno smo u krizi...dotakli smo dno dna ...ako ti skijaš u moto opremi :LOL: :LOL: :LOL:
kuda ide ovaj svijet 8)

Sad ti meni reci da li ovo izgleda loše prema tzv. klasičnoj skijaškoj opremi? :jesus:



Da ne velim koliko je ugodnije i koliko se manje znoji. Ima i podstavu na skidanje koja je potrebna valjda na -40. Jedan poznanik vozi enduro u tome i isto je prezadovoljan. Dainese kombinezon mi je isto bio super, iako je duplo skuplji od IXS. Ako se ne varam, Dainese sam tu nekom na forumu prodao.. :misli: