moto oprema kao ski-oprema

A šta če saćuvat skijaša nego kvalitetna moto roba koja posvuda ima protektore.
Uz to je topla i ima membranu.
A često je jftinija od skijaške robetine.  :jesus:
 
mate said:
Ja da. :mrgreen: Od kad sam kupio IXS kombinezon za motorne sanjke, ne idem na snijeg bez njega. Prije toga Dainese, ali baš za skijanje, isto prva liga.
Kaj to ima kod Sepica ili si uzimao negdje drugdje?  :misli:
 
Prošlu nedjelju sam bio na Rogli i uzeo sam si za rezervu spoolovu kraću enduro jaknu, izvadio protektore, stavio podstavu i sve 5.A crna je i izgleda super.Pa čak sam u Francuskoj mnoge skijaše viđavao u Dainese moto , a ne skijaškim jaknama.
 
ljacmi said:
Prošlu nedjelju sam bio na Rogli i uzeo sam si za rezervu spoolovu kraću enduro jaknu, izvadio protektore, stavio podstavu i sve 5.A crna je i izgleda super.Pa čak sam u Francuskoj mnoge skijaše viđavao u Dainese moto , a ne skijaškim jaknama.

Dainese odavno ima i ski liniju, ali je nema u svim centrima.
 
ja prova i u koznom kobinezonu prije deset g. kad sam tek poceo skijat posto nisam ima nista od gorotexa ,a nije ni bilo uzest kao sad , kako je kozno odjelo bilo kricavo navukao sam od brata trenerku da ne blijestim i jurissss niz padine kao kamikaza...
 
Ja u ovim hladnim danima koristim ski hlace kao moto hlace (kojih jos nemam) i dobro dodju nema zime... Jos nisam moto jaknu probo na skijanju ali zasto ne...
 
Tomica said:
Kaj to ima kod Sepica ili si uzimao negdje drugdje?  :misli:

Zaboravih, Šepinjosi to nemaju na stranici, ne znam iz kojeg razloga pa malo surfaj. Ja sam našao na nekim ruskim i skandinavskim stranicama. U svakom slučaju, u dućanu ima sve.
 
mate said:
Zaboravih, Šepinjosi to nemaju na stranici, ne znam iz kojeg razloga pa malo surfaj. Ja sam našao na nekim ruskim i skandinavskim stranicama. U svakom slučaju, u dućanu ima sve.
Ma pronasao sam, samo me zanimalo da li on to drzi ili ne.
Hvala za info (y)
 
Mate, koji je to model IXS-a ?
 
Jedno pitanjce, da ne otvaram novu temu,

jel zna netko gdje kod nas ima za kupiti kozna jakna, jos ako ima i protektore bilo bi savrseno,

u stilu USA policijskih jakni, mislim da sam negdje davno vidio naziv Highway ili slicno,
kod nas ih zovu rokerice

crna cif na stranu, itd itd.
 
sid said:
Mate, koji je to model IXS-a ?

Ne znam točno, bila su dva modela, Racing i obični. Ovo je obični i praktičniji je za širu upotrebu a mislim da racing nema ni toliko džepova ni podstavu. Sad su izašli i novi modeli pa su vjerojatno i bolji. Najbolje ti je zaletit se kod Šepića i progledat ili probat.

Evo linka, tu su jakne pa tražite ostalo... http://shop.hostettler.de/category.aspx?id=288

Edit: moj je SX Enduro.

Ove ostale jakne su isto izvrsne, pogotovo Blizzard ali meni je problem što su predebele i pretople a na skijanju mi je uvijek vruće i znojim se pa mi ne odgovara. Zato je ovo gore do jaja, lagano a toplo.
 
ski kaciga je zakon nigdje ne piri kad se spucas ne odleti sa glave i ne moras ju onaku punu snjega stavljati nazad na glavu. a i kad se sletis niz brdo i slabiji skijas ide barem 50kmh i brze, a led je tvrd ko beton.

sve ce zarast ali glava  :misli:
 
mate said:
Edit: moj je SX Enduro.

Ove ostale jakne su isto izvrsne, pogotovo Blizzard ali meni je problem što su predebele i pretople a na skijanju mi je uvijek vruće i znojim se pa mi ne odgovara. Zato je ovo gore do jaja, lagano a toplo.
Enduro je zakon? :misli: :LOL: :LOL:
 
mate said:
Sad ti meni reci da li ovo izgleda loše prema tzv. klasičnoj skijaškoj opremi? :jesus:



Da ne velim koliko je ugodnije i koliko se manje znoji. Ima i podstavu na skidanje koja je potrebna valjda na -40. Jedan poznanik vozi enduro u tome i isto je prezadovoljan. Dainese kombinezon mi je isto bio super, iako je duplo skuplji od IXS. Ako se ne varam, Dainese sam tu nekom na forumu prodao.. :misli:
...i bojan križaj bi ti pozavidio...rišpekt :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: