Motociklisti ne poštuju propise

blagi

Well-known member
ČAKOVEC - Tijekom prošlog mjeseca na području Međimurske županije zabilježeno je 12 prometnih nesreća u kojima su sudjelovali motociklisti i mopedisti, a u tim je nesrećama teško stradalo pet osoba, priopćeno je iz PU međimurske. Svi sudionici nesreća osobe su mlađe životne dobi, a većina njih vozi prebrzo, ali i pod utjecajem alkohola. Motociklisti i mopedisti prošli su mjesec počinili i 108 prometnih prekršaja, a čak 41 prekršaj odnosi se na nekorištenje kacige. Stoga policajci apeliraju na vozače motocikala i mopeda da se pridržavaju ograničenja brzine, da ne konzumiraju alkohol i nose kacige. [M. Z.]


--------------------------------------------------------------------------------
Eto to je copy-paste s jučerašnjeg vjesnika uključujući i naslov.
Znam da je to još jedna u nizu beskonačnih rasprava al ak je istinit taj podatak od mupa onda mi se čini da motoristi i ne čuvaju baš sami sebe tak puno kak bi se to dalo zaključiti iz priča većine gutača kilometara.


   


 
Ja sam se osobno u zadnjih par dana nagledao svakakvih...
Ako mislis da ti netreba kaciga, nemoj ju nosit. the end. (ne govorim tebi, nego opcenito)

jucer u Dubravi - zuti gsxr i neki kojeg nisam skuzio, obadvojica nagelirane glave, cvike i njuske za nabit...  (y)

nemojte takve teme vise pisat, mislim da nisam jedini kojeg to zivcira
 
blagi said:
ČAKOVEC - Tijekom prošlog mjeseca na području Međimurske županije zabilježeno je 12 prometnih nesreća u kojima su sudjelovali motociklisti i mopedisti, a u tim je nesrećama teško stradalo pet osoba, priopćeno je iz PU međimurske. Svi sudionici nesreća osobe su mlađe životne dobi, a većina njih vozi prebrzo, ali i pod utjecajem alkohola. Motociklisti i mopedisti prošli su mjesec počinili i 108 prometnih prekršaja, a čak 41 prekršaj odnosi se na nekorištenje kacige. Stoga policajci apeliraju na vozače motocikala i mopeda da se pridržavaju ograničenja brzine, da ne konzumiraju alkohol i nose kacige. [M. Z.]


--------------------------------------------------------------------------------
Eto to je copy-paste s jučerašnjeg vjesnika uključujući i naslov.
Znam da je to još jedna u nizu beskonačnih rasprava al ak je istinit taj podatak od mupa onda mi se čini da motoristi i ne čuvaju baš sami sebe tak puno kak bi se to dalo zaključiti iz priča većine gutača kilometara.


   
klasika,
4vijesnik: serem mu se u čarapu :wc:
 
blagi said:
ČAKOVEC - Tijekom prošlog mjeseca na području Međimurske županije zabilježeno je 12 prometnih nesreća u kojima su sudjelovali motociklisti i mopedisti, a u tim je nesrećama teško stradalo pet osoba, priopćeno je iz PU međimurske. Svi sudionici nesreća osobe su mlađe životne dobi, a većina njih vozi prebrzo, ali i pod utjecajem alkohola. Motociklisti i mopedisti prošli su mjesec počinili i 108 prometnih prekršaja, a čak 41 prekršaj odnosi se na nekorištenje kacige. Stoga policajci apeliraju na vozače motocikala i mopeda da se pridržavaju ograničenja brzine, da ne konzumiraju alkohol i nose kacige. [M. Z.]


--------------------------------------------------------------------------------
Eto to je copy-paste s jučerašnjeg vjesnika uključujući i naslov.
Znam da je to još jedna u nizu beskonačnih rasprava al ak je istinit taj podatak od mupa onda mi se čini da motoristi i ne čuvaju baš sami sebe tak puno kak bi se to dalo zaključiti iz priča većine gutača kilometara.


   


to nije sigurno izmišljen podatak


npr. ko se vozi po gradu 50km/h, kacige se koriste jako malo tj. lončići za glavu, a ako samo lizneš čep i imaš preko 0,0 si pod ujecajem alkohola (službeno) :misli:
 
Sve to štima al ak se pogleda da je motorista relativno malo u HR-u i ovi podaci govore da ipak onda i nije baš tak mala ta manjina ne savjesnih motorista koji pronose loš glas o moto populaciji.
Zato sam ja to i stavio jer me malo iznenadio taj podatak o broju prekršaja za koji su isključivo krivi motoristi i iznenadilo me da su to mahom prekršaji koji aludiraju na bahato ponašanje, a kao takvima nas se i kvalificira.
I meni je u principu dosta rasprava na tim bazama al jednostavno sam moro to stavit.
 
blagi said:
Sve to štima al ak se pogleda da je motorista relativno malo u HR-u i ovi podaci govore da ipak onda i nije baš tak mala ta manjina ne savjesnih motorista koji pronose loš glas o moto populaciji.
Zato sam ja to i stavio jer me malo iznenadio taj podatak o broju prekršaja za koji su isključivo krivi motoristi i iznenadilo me da su to mahom prekršaji koji aludiraju na bahato ponašanje, a kao takvima nas se i kvalificira.
I meni je u principu dosta rasprava na tim bazama al jednostavno sam moro to stavit.

ma šta se pilaš za budale furaj svoj film i gotovo (y)

 
Ma i furam ja svoj film i nije me briga za druge.
Samo sav trud onih koji žele nešto promijenit na bolje u takvim slučajevima padne u vodu i što je još gore ispada da u tim svim osudama ljudi itekako ima argumentiranosti.
 
Ja bi makno kazne za kacigu, tko ti brani ako zelis nastradati, tko te hebe, ne ugrižavaš tuđu sigurnost, jel tako?
A trebali bi dopustit do 0.5
Da je tako onda bi u novinama pisalo da su motoristi nabolji, najljepsi i najodgovorniji vozači
 
gogi said:
Ja bi makno kazne za kacigu, tko ti brani ako zelis nastradati, tko te hebe, ne ugrižavaš tuđu sigurnost, jel tako?
Apsolutno se slažem.
Samo ako preživiš onda si sam plačaš sve bolničke troškove, ne dobiješ invalidsku penziju od države niti bilo kakav stupanj invaliditeta i trebaš vratit troškove dotadašnjeg školovanja, ako ih kroz doprinose na plaću do tog trenutka nisi već vratio.
 
Hrvoje said:
Apsolutno se slažem.
Samo ako preživiš onda si sam plačaš sve bolničke troškove, ne dobiješ invalidsku penziju od države niti bilo kakav stupanj invaliditeta i trebaš vratit troškove dotadašnjeg školovanja, ako ih kroz doprinose na plaću do tog trenutka nisi već vratio.

može, al onda država vrača novce onima koji su radili cijeli život a umrli prije mirovine, njehovim ženama ili djeci kog več imaju?
 
dani83 said:
može, al onda država vraČa novce onima koji su radili cijeli život a umrli prije mirovine, njehovim ženama ili djeci kog veČ imaju?
Pa koliko ja znam djeca imaju pravo na penziju od staraca sve dok ne završe sa školovanjem :misli:


A ti bi mogao vratit državi novce za besplatnu osnovnu školu pošto Č i Ć nisi naučio :LOL:
 
REĆA U NESREĆI
Suzukijem na tempru

U subotu se dogodila prometna nesreća u Vratišincu, u kojoj, samo srećom nije bilo težih posljedica. Prema izjavama očevidaca, motocikl suzuki gsx 600, star tek dvadesetak dana, naletio je na osobni automobil fiat tempru, pri čemu su vozač i suvozač s motocikla "katapultirani" 15-tak metara na obližnje parkiralište restorana Royal. Suvozač motocikla odletio je u tamo parkirani automobil i zaradio par šavova na glavi i ozljede na tijelu, a vozač motocikla "zagrlio" je obližnje drvo, te zaradio dva šava na nozi i nešto modrica. Niti vozač niti suvozač motocikla nisu imali alkohola u krvi, za razliku od vozača automobila koji je "napuhao" 0,4 promila, i koji im je navodno oduzeo prednost prolaza. Na motociklu je napravljena "totalka", a niti tempra nije baš previše dobro prošla. Iako se u prvi mah činilo kako su motociklisti (obojica su bila bez kacige), teže ozlijeđeni, sve je na kraju ispalo dosta dobro, a dečki su nakon povratka s hitne, koja je na opće odobravanje stigla u vrlo kratkom vremenu, smogli snage i za zajedničku fotku. Sretan im novi rođendan...
foto:

1) Od novog suzukija ostalo je malo toga upotrebljivog

2) Imali su ludu sreću...sudionici nesreće nakon povratka s hitne

OKVIR
Apel motoristima

Iz Policijske uprave ponovo upozoravaju na velik broj nesreća. Samo u proteklom mjesecu zabilježeno je 12 prometnih nesreća u kojima su sudjelovali vozači mopeda i motocikla. U 11 slučajeva nesreće su završile ozljedama. Uglavnom se radi o mlađim osobama, a najčešći uzrok nesreća je prevelika brzina, alkohol, nepropisno pretjecanje i bezobzirno kršenje prometnih pravila i nepridržavanja osnovnih načela prometne kulture. Od 108 prometnih prekršaja u kojima su sudjelovali motoristi, čak 41 se odnosi na nekorištenje zaštitne kacige. Iz PU međimurske upućuju apel motoristima da poštuju prometne propise, poglavito da koriste zaštitnu kacigu, pridržavaju se ograničenja brzine, da ne konzumiraju alkohol, poštuju pravila prednosti prolaska, te nipošto ne upravljaju vozilima ukoliko ona nisu tehnički ispravna i registrirana.

A kaj velis na ovakav izvjestaj???
 
A odakle prenosis taj izvjestaj? Kad to saznamo onda mozemo i komentirati - nije isto je li to Vjesnik ili news grupa...
 
vlucic said:
A odakle prenosis taj izvjestaj? Kad to saznamo onda mozemo i komentirati - nije isto je li to Vjesnik ili news grupa...
[/quote/

Sori.

To je najveci tjednik u Medjimurju -"Medjimurje"
 
Mislim da nije napisano senzacionalisticki, ali je rijec o lokalnom listu i vjerojatno je pisan stilom koji je prilagodjen takvoj lokalnoj tiskovini.

Sama forma teksta vjerojatno u Jutarnjem ne bi bila ovakva, 24 sata moguce, ali sto se faktografije tice, mislim da je u redu - ne preferira nti jednu stranu, donosi ocito sve ono sto se moglo saznati od sudionika i policije...

U usporedbi s tekstom koji je povod ovoj tem, Medjimurje Weekly zasluzuje Pulitzera!

:mrgreen:
 
33 said:
REĆA U NESREĆI
Suzukijem na tempru

U subotu se dogodila prometna nesreća u Vratišincu, u kojoj, samo srećom nije bilo težih posljedica. Prema izjavama očevidaca, motocikl suzuki gsx 600, star tek dvadesetak dana, naletio je na osobni automobil fiat tempru, pri čemu su vozač i suvozač s motocikla "katapultirani" 15-tak metara na obližnje parkiralište restorana Royal. Suvozač motocikla odletio je u tamo parkirani automobil i zaradio par šavova na glavi i ozljede na tijelu, a vozač motocikla "zagrlio" je obližnje drvo, te zaradio dva šava na nozi i nešto modrica. Niti vozač niti suvozač motocikla nisu imali alkohola u krvi, za razliku od vozača automobila koji je "napuhao" 0,4 promila, i koji im je navodno oduzeo prednost prolaza. Na motociklu je napravljena "totalka", a niti tempra nije baš previše dobro prošla. Iako se u prvi mah činilo kako su motociklisti (obojica su bila bez kacige), teže ozlijeđeni, sve je na kraju ispalo dosta dobro, a dečki su nakon povratka s hitne, koja je na opće odobravanje stigla u vrlo kratkom vremenu, smogli snage i za zajedničku fotku. Sretan im novi rođendan...
foto:

1) Od novog suzukija ostalo je malo toga upotrebljivog

2) Imali su ludu sreću...sudionici nesreće nakon povratka s hitne

OKVIR
Apel motoristima

Iz Policijske uprave ponovo upozoravaju na velik broj nesreća. Samo u proteklom mjesecu zabilježeno je 12 prometnih nesreća u kojima su sudjelovali vozači mopeda i motocikla. U 11 slučajeva nesreće su završile ozljedama. Uglavnom se radi o mlađim osobama, a najčešći uzrok nesreća je prevelika brzina, alkohol, nepropisno pretjecanje i bezobzirno kršenje prometnih pravila i nepridržavanja osnovnih načela prometne kulture. Od 108 prometnih prekršaja u kojima su sudjelovali motoristi, čak 41 se odnosi na nekorištenje zaštitne kacige. Iz PU međimurske upućuju apel motoristima da poštuju prometne propise, poglavito da koriste zaštitnu kacigu, pridržavaju se ograničenja brzine, da ne konzumiraju alkohol, poštuju pravila prednosti prolaska, te nipošto ne upravljaju vozilima ukoliko ona nisu tehnički ispravna i registrirana.

A kaj velis na ovakav izvjestaj???

Prvo se vidi da su bili "suhi", za razliku od automobilista sa 0,4 prom. Brzina je ne mogla biti prevelika jer im nije nista strasno i oduzeta im je prednost.
Onda ide "apel MOTORISTIMA" da imaju ispravne motore (20 dana),da nisu pod "parom",da ne oduzimaju prvenstvo drugima i da se prometno "kulturno"ponasaju.I brzina koja je tu mala (za inace ne govorim).
Rezime: nebre automobilist biti kriv u Medjimurju pa makar i pod "parom".
Inace je ne pisano senzacionalisticki,naravno (kad je motorist ne kriv).
 
Ljudi svaki tjedan barem jednom rasprava o kacigama...ma ko neće nosit nek ne nosi ak misli da je pametan
 
vlucic said:
U usporedbi s tekstom koji je povod ovoj tem, Medjimurje Weekly zasluzuje Pulitzera!

:mrgreen:
Imalo je Medjimurje vikli takvih bisera (spominjali su se i po forumu) da mislim da se g. Pulizer treba malo strpit :mrgreen:
 
Ima tu svega i svačega i normalno da svatko piše kako njemu paše.
Moj povod, zašto sam ja stavio onaj tekst iz vjesnika je zapravo taj da sam se ja malo začudio nad tim brojkama koje su tamo iznesene, jer prema tome itekako ima jako puno motorista koji su neminovni prekršitelji i to na bahat način. E sad ak je to sve istina, a čak i vjerujem da je, onda ispadne da sve ove fore koje mi pričamo kak se motoristi jako jako čuvaju i kak imaju četvere oči otvorene, i kak oni nema šanse da sami sebe dovedu u opasnost već da su za to isključivo krivi drugi sudionici u prometu padaju u vodu jer podaci pokazuju da upravo velik broj ljudi koji voze motore sami sebe itekako dovode u opasnosti u koje se ne bi smjeli dovodit.
Ja sam to samo htio stavit jer nas takvi podaci opet vraćaju korak unazad i ugled motorista u prometu opet pada za jedan nivo.
 
blagi said:
... E sad ak je to sve istina, a čak i vjerujem da je, onda ispadne da sve ove fore koje mi pričamo kak se motoristi jako jako čuvaju i kak imaju četvere oči otvorene, i kak oni nema šanse da sami sebe dovedu u opasnost već da su za to isključivo krivi drugi sudionici u prometu padaju u vodu jer podaci pokazuju da upravo velik broj ljudi koji voze motore sami sebe itekako dovode u opasnosti u koje se ne bi smjeli dovodit.


Naslov u danasnjem Metro Expressu: "Svaki 50. Hrvat ima DSL ili kabelsku internet vezu". Ako uzmes da svaki 10-i od tih koji imaju vezu vozi i motor, dolazis valjda do brojke da svaki 5-6 bajker uopce zna sto je to internet i kako se "koristi".

Nadalje, od sviju njih koji jesu bajkeri i imaju pristup internetu, jaaaaako velika vecina eventualno posjeti www.motori.hr i ne ide na forum. Meni osobno je jako puno ljudi reklo da su bacili oko na forum i da im je to glupo. Njih zanimaju vijesti iz moto svijeta a ne prepucavnanje, svadjanje, off-topicarenje itd...

I jos nadalje, od svih ljudi registriranih na ovaj Forum imas tek cca 600 ljudi koji su napisali vise od 50 postova (recimo da je 50 postova neki pokazatelj aktivnog clana foruma)


U konacnici, ovaj Forum je tako mala zajednica u odnosu na bajkersku scenu u Hrvatada je to naprosto nemjerljivo s bilo cim, a ponajmanje pokazatelj bilo cega....


:(