Motociklisti ne poštuju propise

blagi said:
Ja sam to samo htio stavit jer nas takvi podaci opet vraćaju korak unazad i ugled motorista u prometu opet pada za jedan nivo.
Ma kakav ugled? Čiji ugled? U očima koga?
Jel vozači auta imaju nekakav ugled? Ne možeš na to odgovorit sa da ili ne jer ih ima jednostavno previše da bi generalizirao i donosio neki jedinstveni sud.
Ista je stvar sa motorima. Nije ovo 1985. ili neznam koja godina kad je bilo xy puta manje motora/ mopeda/ skutera kad se o "motoristima" moglo pričati kao o nekoj homogenoj skupini.
A iz ovih podataka u Vjesniku tek ne možeš ništa zaključiti. Niti je odvojena statistika motora i mopeda niti je broj nesreća motora/mopeda stavljen u odnos sa ukupnim brojem prometnih nesreća. Niti je broj pijanih vozača dvotočkaša bilo kako uspoređen sa pijanim četverokotačnim vozačima itd.

A ovakvi članci?! Ima ih svaki mjesec nekoliko. I svi su na isti kalup. I već davno su me prestali uzbuđivati. Na sreću ili nažalost.
 
A ja sam htio samo, vezano uz tvoju temu,pokazati da mi sami imamo samo forum koji cita nasa interesna grupa (kacigana).
No puno,puno vise ljudi dobe servirano, ispred ociju,ovak napisane clanke de su motoristi u najmanju ruku,smijesni jer grle drvece i lete "katapultirani" po zraku i landaju na parkinge. Ja sam takvim nacinom uvrijedjen.A to kaj ja sad pisem ko cita a kolko ih je citalo "Medjimurje" i reklo: "Pak ti motoristi"?
 
Nisam ja nista lose rekao, pisao ili mislio - i dalje mislim da ovakve teme treba prozvakati na forumu. I bio bi sretan da nas cim vise klinaca cita jer nitko tko je bio bahat i sklon vozikanju po Jarunu nije dugo ostao na ovom forumu, tako da mi jesmo neka verzija pozitivnog uzora...

Samo moramo biti svjesni dosega ovog medija - jaaako malo, pogotovo kad uzmes nasu geografsku rasprsenost...
 
Hrvoje said:
Pa koliko ja znam djeca imaju pravo na penziju od staraca sve dok ne završe sa školovanjem :misli:


A ti bi mogao vratit državi novce za besplatnu osnovnu školu pošto Č i Ć nisi naučio :LOL:

ma da?  staRI Mi umro na radnom mjestu i trebo sam dobit 1200kn mjesečno i nakraju sam moro vračat 400kn jer kao nije umro naradnom mjestu (nije se dokazalo još se vodi sud)  znaći ostalo je mojoj sestri 400kn. o toj mirovini pričaš? jer je ona upisala fax. di idu novci ak su starija djeca onda je u redu da ostane državi?

ne nego bi trebali oni meni vratit novce jer se ta škola plača, ovako pametni ko ti neznaju to.

ne nego bi oni meni mogli vratit novce jer me
 
Ja se nadam da će neki koji počinju ulazit u ovo sve čitajući sve te bućkuriše koji se ovdje pišu uspjet nešto pozitivno izvuć jer se ja sjećam da dok se nisam raspizdio gadno i nisam shvaćao ozbiljno sve što je vezano uz motor kao takav.
Uglavnom htio bi reć i ovo što je Hrvoje rekao da taj ugled u tuđim očima nije važan.....
On ne bi bio važan kad bi recimo interesna skupina motoristi bila u većini u ovoj državi jer bi tada svi iz te skupine lakše živjeli i lakše tjerali neka svoja prava. No u situaciji kakva ovdje sad je, itekako je važno da se u očima većine ljudi u ovoj državi interesna skupina motorista napokon počne mijenjat iz skupine divljaka koji samo prže gume i podjebavaju muriju u sliku običnih ljudi koji imaju normalan posao, ženu, djecu, dakle da se vidi da su to normalni ljudi,a ne nekakvi likovi iz filmova.Da se negativna slika npr. moje bake prema motoristima pretvori u sliku ljudi kojima je motor uživanje i nadopuna njihovoj osobnosti, a ne sredstvo kojim će ispucavat kojeznam kakve frustracije.
 
blagi said:
Ja se nadam da će neki koji počinju ulazit u ovo sve čitajući sve te bućkuriše koji se ovdje pišu uspjet nešto pozitivno izvuć jer se ja sjećam da dok se nisam raspizdio gadno i nisam shvaćao ozbiljno sve što je vezano uz motor kao takav.
Uglavnom htio bi reć i ovo što je Hrvoje rekao da taj ugled u tuđim očima nije važan.....
On ne bi bio važan kad bi recimo interesna skupina motoristi bila u većini u ovoj državi jer bi tada svi iz te skupine lakše živjeli i lakše tjerali neka svoja prava. No u situaciji kakva ovdje sad je, itekako je važno da se u očima većine ljudi u ovoj državi interesna skupina motorista napokon počne mijenjat iz skupine divljaka koji samo prže gume i podjebavaju muriju u sliku običnih ljudi koji imaju normalan posao, ženu, djecu, dakle da se vidi da su to normalni ljudi,a ne nekakvi likovi iz filmova.Da se negativna slika npr. moje bake prema motoristima pretvori u sliku ljudi kojima je motor uživanje i nadopuna njihovoj osobnosti, a ne sredstvo kojim će ispucavat kojeznam kakve frustracije.

to bi bilo ljepo, al daleko smo mi još od toga
 
blagi said:
ČAKOVEC - Tijekom prošlog mjeseca na području Međimurske županije zabilježeno je 12 prometnih nesreća u kojima su sudjelovali motociklisti i mopedisti, a u tim je nesrećama teško stradalo pet osoba, priopćeno je iz PU međimurske. Svi sudionici nesreća osobe su mlađe životne dobi, a većina njih vozi prebrzo, ali i pod utjecajem alkohola. Motociklisti i mopedisti prošli su mjesec počinili i 108 prometnih prekršaja, a čak 41 prekršaj odnosi se na nekorištenje kacige. Stoga policajci apeliraju na vozače motocikala i mopeda da se pridržavaju ograničenja brzine, da ne konzumiraju alkohol i nose kacige. [M. Z.]


--------------------------------------------------------------------------------
Eto to je copy-paste s jučerašnjeg vjesnika uključujući i naslov.
Znam da je to još jedna u nizu beskonačnih rasprava al ak je istinit taj podatak od mupa onda mi se čini da motoristi i ne čuvaju baš sami sebe tak puno kak bi se to dalo zaključiti iz priča većine gutača kilometara.


   

koliko teško je izmjerit brzinu motora sa nekim od uređaja koje koristi policija?
znam jedino za laser, ona multanova nam nemre niš, slika sprijeda di nemamo tablicu, jedino ako sluzi samo kao mjerač brzine a policija te čeka 100m dalje....tako sam par puta popušio sa autom....