MotoGP Motegi (Japan)

Moto2 kao i uvijek utrka koja ima smisla da se zove tako. Iannone i Marquez još bliži samom vrhu ..... sad da vidimo koliko je Bradl jak?

MotoGP, utrka bez utrke, staza koju svi jako dobro znaju, pobjeda Pedrose  :bebica: jer je bio najkoncentriraniji, Lorenzo  8) se zadovoljio da je ispred Stonera  :pistoles: i skinuo razliku, Kamenko nezadovoljan jer je kao treći umjesto da sam sebe poljubi u guzicu jer je završio na postolju, Sic  :afro: i Dovi  :rock:  jedini interesantni i to na samom kraju ..... ostali su jednostavno samo odradili utrku bez žara i neke borbe....

Ovaj premali , brojčano kontrolirani grid je jednostavno neodrživ, mislim da će motoGP ako se ne proširi sa brojem takmičara postati  toliko neinteresantan  :nono: da ga nitko neće pratiti osim vlasnika i samih proizvođača koji cijelu priču drže cijelo vrijeme pod kontrolom.
 
baxy said:
...Ovaj premali , brojčano kontrolirani grid je jednostavno neodrživ, mislim da će motoGP ako se ne proširi sa brojem takmičara postati  toliko neinteresantan  :nono: da ga nitko neće pratiti osim vlasnika i samih proizvođača koji cijelu priču drže cijelo vrijeme pod kontrolom.
Istina, zato dogodine i dolazi još privatnih timova, a u jednog ide i Edwards.
 
Vidiš taj Edwards koliko god je već dao svoje kako bi rekli on još uvijek uspjeva završavati na nekim "značajnijim " pozicijama u motoGP, vrti se iza prve jakosne skupine.
Ova ekipa sa još barem desetak motora trebao bi biti minimum na startnoj reški da bi sve na nešto sličilo, a sve preko toga mogli nazvati pravim utrkama.
 
jadan Ito ni kriv ni duzan sa 44 godine osvaja bodove u GP-u.....tragicno za GP da imaju taman toliko vozaca na startu da svi osvajaju bodove , sad ce opet Lili ispalit da nemoze ni jedna utrka proci bez zazivanja duhova al jbg kad je sadasnje stanje takvo kakvo je sad cu ja ka br 1 iz Alan Forda  :mrgreen: ....godina negdi oko 90-te , cekam GP 1. utrku sezone uzivo mislim Japan ili Australija nisam siguran uglavnom zaspem jel je bilo u neko gluvo doba al se cimnem mozda na po utrke kad ono kamera pokazuje crveni motor a na ekranu pise 1. Abe ?! wtf....ko sta di ? Totalna zbunjoza kod komentatora a kod mene pogotovo ....Abe je tu utrku pao , steta....Di su nestali lokalni trkaci koji su bili normalna pojava u Japanu i Australiji te davali posebnu draz takvim utrkama ? Start je brojao 30-40 vozaca ovo sad je zalosno....
 
Bas me zanima koliko je to vozaca startovalo i koliko je njih zavrsilo utrku u GP a koliko u WSB  :paper:
 
Mocippaldi said:
Bas me zanima koliko je to vozaca startovalo i koliko je njih zavrsilo utrku u GP a koliko u WSB  :peace:
...Moci sve ti piše  :wink: a da se ovo zove GP čak mi se i sviđa jer bi mi žalosno zvučalo "Kraljevska Klasa"
...odlaskom 250-tice je izgubljen zadnji poriv za gledanje dok Moto2 još gledljiv kao i WSBK-a ali
daleko od onoga što se gledalo sa 10-tak piva i kilu čipsa..
 
54 said:
.Di su nestali lokalni trkaci koji su bili normalna pojava u Japanu i Australiji te davali posebnu draz takvim utrkama ? Start je brojao 30-40 vozaca ovo sad je zalosno....

ko i u SBK na stazi Sugo, gdje je uvijek bilo puno japanskih kamikaza sa pozivnicom te bi uvik zadavali probleme vodećima...
 
papillon said:
...Moci sve ti piše  :wink: a da se ovo zove GP čak mi se i sviđa jer bi mi žalosno zvučalo "Kraljevska Klasa"
...odlaskom 250-tice je izgubljen zadnji poriv za gledanje dok Moto2 još gledljiv kao i WSBK-a ali
daleko od onoga što se gledalo sa 10-tak piva i kilu čipsa..

Pogresan smajlic sam bio stavio ,sad sam editiro  :mrgreen: al nije ti ovo gore odgovor na moje pitanje  :wink:
 
54 said:
jadan Ito ni kriv ni duzan sa 44 godine osvaja bodove u GP-u.....tragicno za GP da imaju taman toliko vozaca na startu da svi osvajaju bodove , sad ce opet Lili ispalit da nemoze ni jedna utrka proci bez zazivanja duhova al jbg kad je sadasnje stanje takvo kakvo je sad cu ja ka br 1 iz Alan Forda  :mrgreen: ....godina negdi oko 90-te , cekam GP 1. utrku sezone uzivo mislim Japan ili Australija nisam siguran uglavnom zaspem jel je bilo u neko gluvo doba al se cimnem mozda na po utrke kad ono kamera pokazuje crveni motor a na ekranu pise 1. Abe ?! wtf....ko sta di ? Totalna zbunjoza kod komentatora a kod mene pogotovo ....Abe je tu utrku pao , steta....Di su nestali lokalni trkaci koji su bili normalna pojava u Japanu i Australiji te davali posebnu draz takvim utrkama ? Start je brojao 30-40 vozaca ovo sad je zalosno....

Nije li tako i Haga imao performance, kao wild card?
 
Bandit said:
Nije li tako i Haga imao performance, kao wild card?

vrlo vjerovatno al se nemogu sitit  :neznam: vecina Japanaca je debitirala na njihovom GP-u , nesto cudno se dogadja i u 125 di su uvik Talijani bili u vecini po broju natjecatelja i rasadnik za vece klase , sada 1-2...jel to treba prisit krizi ili se nesto drugo valja iza brda vrime ce pokazat .
 
54 said:
vrlo vjerovatno al se nemogu sitit  :neznam: vecina Japanaca je debitirala na njihovom GP-u , nesto cudno se dogadja i u 125 di su uvik Talijani bili u vecini po broju natjecatelja i rasadnik za vece klase , sada 1-2...jel to treba prisit krizi ili se nesto drugo valja iza brda vrime ce pokazat .


sad su španjolci u naletu u manjim klasama...

a gledam malo moto 2, tamo ima stvarno svih nacionalnosti od talijana,španjolaca,švicaraca,njemaca,britanaca,turčina,japanaca,australaca,francuza,amera... stvarno šarena starna rešetka... a o brojnosti da ne govorim... :)
 
stojednaseljačina said:
Je , vozil je gp i superbike u tjedan dana , a oba puta je bio na postolju  (y)
...jedan od rijetkih  :wink:

Gobert said:
(y) 1998g VN Japana
Ta godina je bila odlična,Doohan otišao doveo pod svoj šator Rossija i lagano nestao.Izniklo je puno vozača iz manjih klasa
i dogodila se današnjica..
 
Rossi slomio prst, Hayden testira GP12:

http://www.motogp.com/en/news/2011/rossi+broken+finger+sends+hayden+testing+gp12
 
Ovo da je vozaca malo na gridu u GP-u, jest. Ali tome se nema koga kriviti... ekonomska kriza ostavila je traga i na GP-u. Kawasaki otisao, Honda najavljuje jedan tvornicki motor manje iduce sezone... privatnici ne zele rasiriti kesu za motor. A primjera unazad 4-5 godina ima hvala bogu dosta. Ne kuzim cemu se cudite sto je toliko manje motora...

A klasa 600 s Hondinom masinom je samo posljedica ovog ekonomskog sranja u kojem zivimo.
 
Barberina operacija proša uspješno, no pauzira Australiju:

http://www.motogp.com/en/news/2011/japan+motegi+mapfre+aspar+barbera+update+1