Motori, EU, kupovanje, budućnosti...

Mislim da nema šanse da maknu trošarine, u najboljem slučaju samo na EU motore.

A drugo (i po meni bitnije), mogli bi uvesti ograničenje uvoza za starije EURO norme (npr. zabrana uvoza za motore koji nemaju EURO 2 normu)  :(
 
Super Jura said:
Mislim da nema šanse da maknu trošarine, u najboljem slučaju samo na EU motore.

A drugo (i po meni bitnije), mogli bi uvesti ograničenje uvoza za starije EURO norme (npr. zabrana uvoza za motore koji nemaju EURO 2 normu)  :(
Sve je moguće u ovoj sjeba... državi :x
 
Ekipi koja se unaprid veseli EU i jeftinijim motorima  :misli: bi neko triba reć da sa tim dolaze i neke druge stvari primjerice potpuni izostanak sadašnjih tema tipa...ne vozim motor sa registracijom...zašto me kaznio policajac...bježao sam policajcu...i slične stvari koje su danas realne ali onda sigurno neće biti!  :mrgreen:
 
alien said:
da sa tim dolaze i neke druge stvari primjerice potpuni izostanak sadašnjih tema tipa...ne vozim motor sa registracijom...zašto me kaznio policajac...bježao sam policajcu...i slične stvari koje su danas realne ali onda sigurno neće biti!  :mrgreen:

Ja sam ziher da hoće, stvar je navike i kulture jer kazne su već i danas velike a pomaka nema.

P.S. Za svaki tvoj eventualni pokušaj da mi odgovoriš, ja ću se braniti činjenicom da je i Rumunjska u EU. I sve ti pada u vodu. :jesus: :mrgreen:
 
mate said:
Ja sam ziher da hoće, stvar je navike i kulture jer kazne su već i danas velike a pomaka nema.

P.S. Za svaki tvoj eventualni pokušaj da mi odgovoriš, ja ću se braniti činjenicom da je i Rumunjska u EU. I sve ti pada u vodu. :jesus: :mrgreen:
Tako je sve pada u vodu ovo je balkan :D
 
Zildjian said:
to ti je negdi realno 2012. ništa prije...

Tesko i 2012. jer sve zemlje koje su i usle u EU moraju cekat jos 7god od ulaska da bi se moglo uvoziti na taj nacin o kojem se tu raspravlja.Znaci ako udemo 2009. u EU moci ce se uvoziti 2016.
 
vzblade said:
Tesko i 2012. jer sve zemlje koje su i usle u EU moraju cekat jos 7god od ulaska da bi se moglo uvoziti na taj nacin o kojem se tu raspravlja.Znaci ako udemo 2009. u EU moci ce se uvoziti 2016.

:misli: Vjerovatno misliš na Schengen. Ukidanje graničnih prijelaza nema veze sa jedinstvenim tržištem. Danom ulaska u EU nema više carine, ali niti Mwst.iliti Iva. 7 godina nije neki zadani rok za Schengen. Pitanje je organizacije i mogućnosti.
 
Motori možda i budu jeftiniji kad uđemo u "Euroslaviju", ali će ti troškovi života toliko porasti da nećeš imati ni za taj "jeftiniji" motor :palacdolje:
Pa nije Europa "zemlja snova, blagostanja, sreće i ljubavi". Sad smo u k...u, a onda ćemo biti u još većem. Možda nam klinci osjete nešto dobro od te famozne EU, ali mi.........
Ove naše seljačine na vrhu nas musaju i muljaju di god stignu, moš si mislit šta će nam raditi "načitani i fakultetski obrazovani europejci"... :mrgreen:
Imat ćeš jeftinije motore.....ali Burago i Maisto :mrgreen:
 
zokx said:
:misli: Vjerovatno misliš na Schengen. Ukidanje graničnih prijelaza nema veze sa jedinstvenim tržištem. Danom ulaska u EU nema više carine, ali niti Mwst.iliti Iva. 7 godina nije neki zadani rok za Schengen. Pitanje je organizacije i mogućnosti.

Ukidanje granicnih prijelaza je najmanji problem i carine nece biti a mwst. ti ni sada ne placas tj platis pa ti se vraca ali to je stvar drzave a ne EU.Hrvatska ce i dalje zadrzati PDV i trosarinu jer je to nas namet.Poljska i Slovenija su imale slucaj ovih 7god za ostale nisam siguran.Nista bitno se ne mijenja ulaskom u EU tu u Njemackoj imam svakodnevnih primjera.Saljem neki dan paket postom tu iz Frankfurta u jednu novopecenu clanicu EU tarifa samo da nije dupla nego recimo za Austriju,kakva je to EU ravnopravna sigurno ne a takvih primjera je jako puno.
 
Već sam gore napisao komentar na samu temu, ali generalno, nije mi jasno da neki od vas mogu biti toliko glupi i naivni da zabiju glavu u pijesak ko nojevi i nadaju se nečemu imaginarnom. Zapravo mi nije jasno ni kako mogu živjeti u hermetički zatvorenoj konzervi i uopće niti ne pokušavaju vidjeti što se oko njih događa. Pa bar nije teško upaliti TV ili pročitati novine da vidiš što se oko tebe događa. Samo vidjeti razlike u standardu u zemljama EU, počevši od Slovenije. Prestrašno, i jebene nekvalitetne novozelandske ovce su inteligentnije od vas...
 
Gospodo, i dame ako ih ima na ovoj temi (a također i onima koji se tako osjećaju a fizički ustvari nisu), carine na gomilu stavri iz EU i dan danas nema. Primjerice, ja san svoj motorin dopeljal ( :mrgreen: Mate, jesi ponosan na mene?) bez carine. Problem je trošarina i PDV. Onima koji misle da će onda kupovat primjerice stvari bez Mwst preporučam hitni pregled psihijatru jer im očito nije jasno da Mwst dobiješ pri izlasku iz EU, a ako je RH u EU gdje on to misli izać (legalno, da može registirat kasnije motorin primjerice, da sad ne spominjemo Bosnu) i dobit Mwst.
Dakle, samo vi čekajte...ima na RAbu ljetovalište za takve a koliko se sićan i na Ugljanu. :mrgreen:
A da će se druge stvari postrožit to sigurno, možda ne na razini Njemačke, al oče...samo pričekajte neku vikend akciju kad državi pofali para pa ćete vidit tema na ovom forumu... :mrgreen:
 
alien said:
Gospodo, i dame ako ih ima na ovoj temi (a također i onima koji se tako osjećaju a fizički ustvari nisu), carine na gomilu stavri iz EU i dan danas nema. Primjerice, ja san svoj motorin dopeljal ( :mrgreen: Mate, jesi ponosan na mene?) bez carine. Problem je trošarina i PDV. Onima koji misle da će onda kupovat primjerice stvari bez Mwst preporučam hitni pregled psihijatru jer im očito nije jasno da Mwst dobiješ pri izlasku iz EU, a ako je RH u EU gdje on to misli izać (legalno, da može registirat kasnije motorin primjerice, da sad ne spominjemo Bosnu) i dobit Mwst.
Dakle, samo vi čekajte...ima na RAbu ljetovalište za takve a koliko se sićan i na Ugljanu. :mrgreen:
A da će se druge stvari postrožit to sigurno, možda ne na razini Njemačke, al oče...samo pričekajte neku vikend akciju kad državi pofali para pa ćete vidit tema na ovom forumu... :mrgreen:

Naravno! Ne znam samo da li zbog uvoza ili "dopeljavanja"... :mrgreen:
 
mate said:
Naravno! Ne znam samo da li zbog uvoza ili "dopeljavanja"... :mrgreen:

Ne bi sad tija ulazit u detalje jer bi moga i falit pa ne bi bija više ponosan na mene. Naučija san se ne dirat stvari dok dobro idu!  :mrgreen:
 
mate said:
Već sam gore napisao komentar na samu temu, ali generalno, nije mi jasno da neki od vas mogu biti toliko glupi i naivni da zabiju glavu u pijesak ko nojevi i nadaju se nečemu imaginarnom. Zapravo mi nije jasno ni kako mogu živjeti u hermetički zatvorenoj konzervi i uopće niti ne pokušavaju vidjeti što se oko njih događa. Pa bar nije teško upaliti TV ili pročitati novine da vidiš što se oko tebe događa. Samo vidjeti razlike u standardu u zemljama EU, počevši od Slovenije. Prestrašno, i jebene nekvalitetne novozelandske ovce su inteligentnije od vas...

Prvo, ne vidim potrebe za takvim prizemnim komentarom. Drugo, kakav si ti kriterij da određuješ tko je glup i naivan? Da moderiranje ovde funkcionira kako treba (a očito ne) dobio bi ban jer se dobija i za puno puno manje. Treće, osnova threada uopće nije bila utvrđivanje hoće li se - prije ili kasnije, sasvim nebitno - plaćati nekakva davanja, trošarine itd na uvoz motora, nego HOĆE LI BITI MOGUĆE KUPOVATI MOTORE U EU BEZ OBZIRA NA GODINU PROIZVODNJE. Eto, to je bilo pitanje, a to što si ti previše lijen da ispratiš topic od početka do kraja (ali si prerevan da pljuješ po diskutantima) više govori o tebi i nego o glupim,naivnim i jebenim nekvalitetnim novozelandskim ovcama. Ah, zaboravio sam, pa ti si veliki Mate, ti se kupaš u bazenu s prvacima, ooo, oprosti mi sveta kravo...

 
Gjuro said:
Prvo, ne vidim potrebe za takvim prizemnim komentarom. Drugo, kakav si ti kriterij da određuješ tko je glup i naivan? Da moderiranje ovde funkcionira kako treba (a očito ne) dobio bi ban jer se dobija i za puno puno manje. Treće, osnova threada uopće nije bila utvrđivanje hoće li se - prije ili kasnije, sasvim nebitno - plaćati nekakva davanja, trošarine itd na uvoz motora, nego HOĆE LI BITI MOGUĆE KUPOVATI MOTORE U EU BEZ OBZIRA NA GODINU PROIZVODNJE. Eto, to je bilo pitanje, a to što si ti previše lijen da ispratiš topic od početka do kraja (ali si prerevan da pljuješ po diskutantima) više govori o tebi i nego o glupim,naivnim i jebenim nekvalitetnim novozelandskim ovcama. Ah, zaboravio sam, pa ti si veliki Mate, ti se kupaš u bazenu s prvacima, ooo, oprosti mi sveta kravo...
(y) (y) (y)
 
Oprošteno ti je sveta ovco! :mrgreen:
Vidim da skaćeš na zadnje noge kad netko dovede u pitanje inteligenciju. Onda pored moje nepobitne lijenosti pročitaj još jednom i ti, s razumijevanjem, cijeli topic i moj komentar pa ćeš i sam doći do zaključka ima li ovdje ovaca ili nema, te kojim se nickovima služe.

Meni osobno nije jasno da si jedna osoba koja se smatra inteligentnom može uopće postaviti takvo pitanje. Svaki dan u svim medijima, u svim emisijama koji se uopće dotiču socijale, ekonomije ili politike, a to su gotovo sve, uvijek se provlači jedno te ista poruka. Evo ti sad starta novi serijal G. Milića o zemljama EU pa bi te uputio da pogledaš. On je vrhunski majstor svog posla i neke kompliciranije stvari vrlo uspješno uspjeva objasniti i manje zahtjevnoj publici. Čak i ovcama.

Nažalost, ja se kupam u bazenu sa VICE PRVAKOM, ali bi volio da si ipak ti u pravu tako da možda jednog dana.... :jesus:



 
alien said:
Gospodo, i dame ako ih ima na ovoj temi (a također i onima koji se tako osjećaju a fizički ustvari nisu), carine na gomilu stavri iz EU i dan danas nema. Primjerice, ja san svoj motorin dopeljal ( :mrgreen: Mate, jesi ponosan na mene?) bez carine. Problem je trošarina i PDV. Onima koji misle da će onda kupovat primjerice stvari bez Mwst preporučam hitni pregled psihijatru jer im očito nije jasno da Mwst dobiješ pri izlasku iz EU, a ako je RH u EU gdje on to misli izać (legalno, da može registirat kasnije motorin primjerice, da sad ne spominjemo Bosnu) i dobit Mwst.
Dakle, samo vi čekajte...ima na RAbu ljetovalište za takve a koliko se sićan i na Ugljanu. :mrgreen:
A da će se druge stvari postrožit to sigurno, možda ne na razini Njemačke, al oče...samo pričekajte neku vikend akciju kad državi pofali para pa ćete vidit tema na ovom forumu... :mrgreen:


pa za te informacije je dovoljno otic na stranice carinske uprave i vidis sve zemlje za koje nema carine pri uvozu.. al problem je vise sto oni po svojim izmisljenim tablicama mlate trosarine a tek nakon svih davanja jos pdv obracunavaju i to znatno dize cijenu (btw na stranicama cetra za vozila se nemorate ni trudit nac tablice, ili imate nekog poznatog tamo ili morate narucit i platit)
posto se meni neda narucivat nisam mogo izracunat kolko bi me izaso motor jer sam naso jedan jebeni sv u italiji 2006-a za 4k€