MOTORI i ostala prevozila Kopenhagena

DADO+ said:
… tko je bio tamo, a i u nekim drugim razvijenijim zemljama zapada,
    mogao je vidjeti da se puno više nego kod nas, doslovce kršina
    još vozi po cestama ;)

(kad su motori u pitanju)
i kad su auti u pitanju...
 
American muscle...
li96kAD.jpg
 
QuinnSaab said:
i kad su auti u pitanju...

... ne znam, nisam njih baš zagledao, ali zaista sam vidio svakavih "motora",

valjda ljudi lakše dolaze do rezervnih dijelova za održavanje :neznam:
 
DADO+ said:
... ne znam, nisam njih baš zagledao, ali zaista sam vidio svakavih "motora",

valjda ljudi lakše dolaze do rezervnih dijelova za održavanje :neznam:
misliš pojačane kontrole pa se nema od kuda maznuti :LOL:
 
DADO+ said:
… tko je bio tamo, a i u nekim drugim razvijenijim zemljama zapada,
    mogao je vidjeti da se puno više nego kod nas, doslovce kršina
    još vozi po cestama ;)

(kad su motori u pitanju)

Ne kolega,to pokazuje nešto drugo,zato su oni tamo gdje jesu a mi ovdje. :mrgreen:
 
Pa jebote di oni žive?!?
Ovo mi izgleda kao da sam došao u Sisak subotom na plac i čekam Damira  :mrgreen:

(y)
 
Direktor said:
Pa jebote di oni žive?!?
Ovo mi izgleda kao da sam došao u Sisak subotom na plac i čekam Damira  :mrgreen:

(y)
Pa u Evropi, točnije u Danskoj zemlji koja se svojim glavnim gradom Kopenhagenom svrstava na treće mjesto po skupoći ispred su dva japanska gradića  :mrgreen:
 
QuinnSaab said:
pa već smo ustanovili da je CPH zapravo Kramograd  :wink:

s obzirom kolki su im porezi još su im te krame i super :mrgreen:


Srki
 
… činjenica je da su ljudi tamo u prosjeku puno opušteniji, a usudio
    bi se napisati i lakovjerniji / naivniji, a nas doživljavaju kao divljake

  :mrgreen:
 
slikovito koliki je gdje GDP per capita ili ti po naški BDP po stanovniku u svijetu...bez obzira na visoke poreze i ekonomsku krizu koja je nešto neznatno poljuljala Dansku monarhiju i dalje su među 15 najbogatijih zemalja svijeta
XQDUep6.png

 
Iz koje su godine ovi podaci?

Naime... mislim da je Hrvatska obojana krivom bojom.
:mrgreen:
 
Shepa said:
Iz koje su godine ovi podaci?

Naime... mislim da je Hrvatska obojana krivom bojom.
:mrgreen:
podaci su iz 2012 ak te zanima evo ti i na linku svjetske banke http://data.worldbank.org/indicator/NY.GDP.MKTP.CD/countries?display=map
veliki je raster a i slabo se vide boje?zemlje
na ovom linku gore možeš otići i u tabelarni prikaz po zemlji ak te baš vuče to proučavati...
no mislim da je nerelevantno tko ima koliko novaca već kako isti troši. u Hrvatskoj je bitno pokazati se tako da su Hrvatice proglašene i jednima od najbolje obučenih žena, naravno muškarcima je vrlo bitno pokazati se svojim makinama dvokotačnim ili četverokotačnim, bez obzira imali za najnužnije ili ne...
..netko je reko gore mislim Dado+ da su puno opušteniji od nas bez obzira kaj voze drla, naravno da mogu biti puno opušteniji kada imaju sve preduvjete za komotan život rješenim, ako žele više onda rade više pa to ostvare, dok kod nas vrjede neka druga pravila...
Neznam možda je tome krivo i podneblje, valjda kad si svjestan činjenice da živiš na mjestu gdje je u godini dana šest mjeseci hladno i mračno počinješ drugačije percipirati svijet...
puno je razlika, pa i u motorima i u spici koja je vezana uz ekipu motorista tu i ekipu tamo...ne kažem da nema sličnosti - piva je univerzalna  :wink:
 
DADO+ said:
… činjenica je da su ljudi tamo u prosjeku puno opušteniji, a usudio
    bi se napisati i lakovjerniji / naivniji, a nas doživljavaju kao divljake

  :mrgreen:
točno (y)
 
hondimir said:
Rugala se sova sjenici.
...ah sad imam ja i fotke i Zagreba, pa kolko je moje skromno znanje cini mi se malcec bolja motorizacija....no to nekom drugom prilikom...
 
Kopenhagen je grad koji se neprestano prilagođava biciklistima. Prema riječima jedne građanke Kopenhagena, troškovi imanja nekog gradskog autića bili bi joj oko 2000kn mjesečno. Pri tome ne govorim o rati kredita, već o troškovima parkinga, poreza i čegasvejoš. Uz to, mora računati na gorivo koje je, ako se dobro sjećam, oko 13 kuna za litru.

Danci su izgledom skromni. U bogatom dijelu Kopenhagena kuće su prosječno velike poput jedne etaže kuća naših gastarbajtera koji su se vratili u domovinu, ispred tih kućica parkirani su sasvim nezamjetni auti. Od zanimljivijih auta, vidio sam Fisker Karmu.
Imam dojam da se tamo autima i motorima kur*e samo stanovnici sa svježim državljanstvom.
 
Mahatma Gadhni said:
Kopenhagen je grad koji se neprestano prilagođava biciklistima. Prema riječima jedne građanke Kopenhagena, troškovi imanja nekog gradskog autića bili bi joj oko 2000kn mjesečno. Pri tome ne govorim o rati kredita, već o troškovima parkinga, poreza i čegasvejoš. Uz to, mora računati na gorivo koje je, ako se dobro sjećam, oko 13 kuna za litru.

Danci su izgledom skromni. U bogatom dijelu Kopenhagena kuće su prosječno velike poput jedne etaže kuća naših gastarbajtera koji su se vratili u domovinu, ispred tih kućica parkirani su sasvim nezamjetni auti. Od zanimljivijih auta, vidio sam Fisker Karmu.
Imam dojam da se tamo autima i motorima kur*e samo stanovnici sa svježim državljanstvom.
..mislim da te dojam ne vara...a što se tiće troška obzirom da su im prosječna primanja do 20 puta veća nego naša i cijene su tako formirane tako da je taj trošak kojeg navodiš stvarno sitnica ...kad već radimo usporedbe cijena najma stana ide od 15.000 kn naviše plus režije, prosječna piva u kafiću je 50 kn, no cijene hrane u dučanu ne razlikuju se baš previše od naših, isto tako i odjeće/obuće...koliko sam ja skužila većina njih novac troši na putovanja i to mahom na neka sunčana ekzotična mjesta, hobije (poput ronjenja - što iziskuje puno love) i dizajnerske/umjetničke stvari, tehniku....