Motoristi s klubom (ili ti off teme Motoristi bez kluba)

Status
Not open for further replies.
blaz said:
e vis ista stvar se i događa na moto sceni nemoze se neki pojedinac ili neki novi klub ponasat ko da je on stari MC
Bez uvrede ali koliko si dugo na motoru...
I kako možeš određivat nekom ko još od osamdesetih vozi motor kako če se ponašat, i ekipi koja je devedesetih smislila oznake svojih klubova da ih sad moraju mjenjat... na ovim prostorima su oni za mene stari bikeri i njih ču poštivat.... isto kao kad ti dođeš kod nekog u kuću....poštivaćeš domaćina
Mene boli uvo.. dvadeset godina sam na motoru i uživam u kilometrima po poznatim i nepoznatim krajevima kojima prolazim i isto tako poštujem ekipu koja radi more kilometara po svijetu i istražuje ljepote planeta zemlje..
 
blaz said:
e vis ista stvar se i događa na moto sceni nemoze se neki pojedinac ili neki novi klub ponasat ko da je on stari MC
sinko..meni se iz tvojih postova čini da kuvaš neku frku !!
npr.ja sam več jedanaest godina pravio sebi ambleme (iz ko zna kolko dijelova) i tek nakon toliko godina si ti postao spermič u tatinim jajima i sad nakon još 22 godine ideš meni i drugima držat slovo o ponašanju i pravilima !!
Naravno da trebaš stojati iza svojih opredjeljenja ali to moraš radit na manje drzak i na neizazivački način !!!

Upravo zbog takvih kao što si ti ali i sličnih tebi- SMATRAM DA BISMO TREBALI- mi stariji kojima je usijana masa iz glava vremenom prekaljena u zdrave razume- ORGANIZIRATI SASTANAK  na koji če doči opunomočeni predstavnici večine MK  i MC i o svemu lijepo porazgovarati ! Osobno smatram da je to itekako moguče !!
Naravno da se nesmije dogoditi prije toga nikakvo sranje na hrvatskoj moto sceni jer u tom slučaju bi zasigurno vrag odnio šalu-A TO NETREBA NIKOME !!!

Dakle...tendenciozne podjeb komentare treba izbacit iz upotrebe !!!
A politiku Klubova i Clubova pustite da vode pametne glave !!!
 
Zorro said:
A na to pitanje mogu ti ozbiljan odgovor dati ako se kad sretnemo,,nema beda  :wink: :piva:
Mislim da bi bio red bar odgovoriti na ovo,,jer mislim da se ovdje vidi kome je do razgovora,piva ,prijateljstva ....,a kome ne  8)
 
koleST said:
Postovanje svima i sve naj u novoj godini,
Evo vidim da je rasprava u vezi freeridera i klubova pa da smo dodam moje misljenje i iskustvo. Svaka cast pojedinim klubovim ali na te iste moto partye od klubova sam dozivljava kako me nekad nisu tili pustit ako nisam u nekome klubu, konkretno MK Fjaka na svojemu prvome partyu na znjanu. Isti dan su dosli i momci iz Dubrovnika njih 5 i isto ih nisu tili pustit jer je objasnjenje bilo da nisu u klubu pa smo se lipo okrenili i isli jer je bilo glupo nekim tatinim sinovima objasnjavat da smo svi isti i da smo tu zbog motora a nekih bojica, znakova itd. Istu stvar je radia i MK Medjugas na jednome party na mosoru i uvik je bilo natezanje oko toga da nisam u klubu da moram platit upad itd,itd.
I vrapci na grani znaju da pješaci i skuteraši na većini motosusreta (najčešće na onima gdje nastupa poznati iliti skupi bend) plaćaju upad a putnici i članovi motoklubova ne plaćaju, o tome smo više puta raspravili.
 
Zorro said:
nametanja "prekobarskih" pravila itd.  :palacdolje:
Evo čitam prekobarska pravila i MK se tu ne spominje. U Americi ne postoje Klubovi i Clubovi. Jesi li ikad promislio da nisu možda u pitanju domaća pravila a ne prekobarska?

Pročitaj malo ovo
http://en.wikipedia.org/wiki/Motorcycle_club

U Americi su svi klubovi MC. Postoje MC "1%" klubovi i SVI OSTALI ili ti ostalih 99%
 
Nike said:
I vrapci na grani znaju da pješaci i skuteraši na većini motosusreta (najčešće na onima gdje nastupa poznati iliti skupi bend) plaćaju upad a putnici i članovi motoklubova ne plaćaju, o tome smo više puta raspravili.

Izvini mozda si krivo svatia ali svi smo bili na motorima i nismo usli
 
trazis presjednika...fino popricas s njime (jer vjerojatno je doslo do nesporazuma)...a ako je on takav supak, nabijes ga

vrlo jednostavno  :mrgreen:

(iako ja nagadam da je nesporazum u pitanju, jer jos nisam do sada cula da se na motorijadu ne pustaju motoristi koji nisu u MK, nego je ovako kao sto je Nike rekao)
:misli:
 
vjerojatno ih je htilo pustiti ali samo u uz placanje  :mrgreen: , ima toga još u bližoj okolici tj. ne placaju samo clanovi kluba koji organiziraju  odnosno Makarani :LOL:
 
dr.chala said:
Biti će i ova u smeću ubrzo,samo da Blaž definira BIKERA!!  :wink:

blaz nis ne mora definirat slobodno brisi iovak pol toga kaj valja zavrsi u smecu
 
STobulj said:
vjerojatno ih je htilo pustiti ali samo u uz placanje  :mrgreen: , ima toga još u bližoj okolici tj. ne placaju samo clanovi kluba koji organiziraju  odnosno Makarani :LOL:
a onda ih nabijes, kao sta sam rekla  :mrgreen:

:LOL: :LOL:
 
Nike said:
Evo čitam prekobarska pravila i MK se tu ne spominje. U Americi ne postoje Klubovi i Clubovi. Jesi li ikad promislio da nisu možda u pitanju domaća pravila a ne prekobarska?

Pročitaj malo ovo
http://en.wikipedia.org/wiki/Motorcycle_club

U Americi su svi klubovi MC. Postoje MC "1%" klubovi i SVI OSTALI ili ti ostalih 99%
Evo malo i moderatorske mudrosti. Bravo Nike! Konačno argumentirana rasprava.
 
blaz said:
blaz nis ne mora definirat slobodno brisi iovak pol toga kaj valja zavrsi u smecu

Jadno i neodgovorno!  :palacdolje:
 
mene zanima sto se desi kad na moto susretu domacin ne zeli gostima iz drugog kluba na sanku prodati (natociti) pice iako su ovi dosli, nisu izazvivali nered i isto su bili spremni platiti.  :misli:
 
Nike said:
Evo čitam prekobarska pravila i MK se tu ne spominje. U Americi ne postoje Klubovi i Clubovi. Jesi li ikad promislio da nisu možda u pitanju domaća pravila a ne prekobarska?

Pročitaj malo ovo
http://en.wikipedia.org/wiki/Motorcycle_club

U Americi su svi klubovi MC. Postoje MC "1%" klubovi i SVI OSTALI ili ti ostalih 99%
Sad mi i ti turaš pod nos "prekobarska pravila" de aj malo nešto na našem jeziku,ima li kakvih pravila,dogovora,, bilo što a da je iz HR :?
Il je možda ,,kak je Šile rekao,, vrijeme da se konačno sjedne i dogovore neke stvari ,dok je vrijeme !!!
 
dr.chala said:
Ajde molim te definiraj pojam biker?  :misli:
DA li sam ja biker?
Da li je Saša Kranjec biker?
Da li je Šile biker?
Koje to karakteristike nekoga ćine bikerom???  :misli:

mislim da to ljudi krivo svacaju.
ti sam sebe smatras ili ne smatras bikerom, a drugi te onda tako dozivljavaju.

u ljubavi prema motoru, voznji, druzenju, rok en rolu(ne muzika vec almo rec nacin zivota dok si na cesti) to "definiraju".


 
Nike said:
Evo čitam prekobarska pravila i MK se tu ne spominje. U Americi ne postoje Klubovi i Clubovi. Jesi li ikad promislio da nisu možda u pitanju domaća pravila a ne prekobarska?

Pročitaj malo ovo
http://en.wikipedia.org/wiki/Motorcycle_club

U Americi su svi klubovi MC. Postoje MC "1%" klubovi i SVI OSTALI ili ti ostalih 99%

1% MC ne oznacava kolicinu vec znacu da je klub OUTLOW...

jednom davno....bla bla bla.
 
GSX 1402 said:
Drago mi je da si ovo napisao jer sad imam konkretno pitanje...
Sam kažeš - živi i pusti druge da žive!!!!
Molim da mi objasniš tko onda ima pravo ić po moto susretima i naređivat nekom da skida sa sebe oznake!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Po čijjem pravu???????????????????
I da poštujem tuđe i puštam druge da žive svoj život !!
Nemoj ovo svatit kao provociranje već zdravu raspravu sa razlićitih stajališta (y)

kad si ti i od koga dozivio da se skidaju oznake? i koja je prica iza toga? ja osobno znam za nekoliko sto uspjesnih sto neuspjesnih skidanja i zanimljivo, uvijek je bila i neka prica u pozadini koja se nije bas pricala na mikrofon na susretu.

nebih htio nikogapodrzavati ali svaka medalja ima dvije strane.



a kaj se tice pravila: susedov klinac je pocel igrat nogomet i veli da mu je lakse ak si ponekad pomogne rukom. istina ali vec jako dugo se zna kak se igra nogomet. tako je i sa motorima i klubovima. postoje neka pisana i neka nepisana pravila vec duze vremena, i nebi vjerovali ali su se prilagodila podneblju di se primjenjuju. dakle nemozete usporedivat USA i nas ili Englesku i nas, ili Cubu, Japan...jer svugdje je nekaj slicno a nekaj prilagodeno podneblju i mentalitetu.


bas bi volio cut kaj se to unutar cca. 2 godine dogodilo da vam se sve promjenilo. pitam jer je meni i dalje sve isto: vozim se i uzivam
 
Hm?!?!?! :misli:
Znači ovako... kada netko u predstavljanju korisnika pozdravi "sve bajkere" ili se u nekoj temi zaželi "Sretan božić bajkerima".... kome je to upućeno?
Samo zaljubljenicima u motor, vožnju, druženje, rnr-u? I da li ti uvjeti trebaju biti kumulativno ispunjeni?
I da li onda to znači da svim drugima te čestitke i dobre želje nisu upućene??
Možda je ovaj post za temu "definicija bajkera" ali malo su mi prepovezane teme :mrgreen:
 
Ovime temu zaključavam,jer je rečeno ama baš sve!  :wink:
 
Status
Not open for further replies.