MOTORISTIČKA SOLIDARNOST

bihacanin

New member
pošto nemam pojma gdje da smjestim temu evo je ovdje a ako administratori imaju bolje mjesto neka je prebace


Riječi pohvale

Krenemo nas četvoro na moto skup u Novom Vinodolskom i sve super vozimo se ..... 

Negdje oko Otočca skontamo da bi dobro došao i mali odmor, reko hajmo na kafu....

U samom Otočcu moja žena ugleda caffe bar i kaže idemo tamo (moja je uvjek zadnja DA DRAGA!!) 
Caffe bar zove se Bolero, tamo pijemo kaficu i odmaramo pri polasku prilazi nam čovjek kaže zove se Tomo i on vozi motore pozna neku našu ekipu ... prati nas van. 

Primječuje da se odjeti miris benzina, pogledam ja kad ispod mog motora lokva ...  :icon_eek:  odmah pomišljam na neko crijevo i druge gluposti ali nikad nebih pomislio na šupalj rezervoar.... 

Kaže Tomo daj taj motorić ovamo, rastavimo sve skinemo rezervoar i gledajjjj rupeeeee 
P5023994.jpg


Nakon ovoga ja se hvatam za glavu a tomo mirmo reče sad čemo mi to srediti... 

nakom nekog vremena (koje je proteklo u traženju kalaja i cinkove paste sve izgleda lijepo

P5024026.jpg


u glavnom mi sretni, rastajemo se uz izmjenu brojeva telefona sa Tomom koji nam je jako puno pomogao nastavljamo svoj put. 

Negdje oko 22h zove nas Tomo da provjeri dali je sve u redu.

Šta drugo reči nego samo riječi hvale za dotičnog gospodina . Jako je lijepo kad si u nevolji a pomogne ti netko koga nisi poznavao do prije par minuta. Iskreno bilo me sram da slikam a on da radi to je razlog zbog kojega nema više fotki.

još jedanput VELIKO HVALA 
 
wingman said:
:wink: mogo ti je to i polakirat......  (y) svaka mu dala.

Ma bitno je da možeš vozit dalje ka čovik, to sam središ kad doješ doma :)
Svaka čast, triba više takvih ljudi (y)
 
Svaka mu čast na dobroj volji i vatrogasnim metodama do povratka kući. Ovo ćeš morati sve ponovo ako će izgledati kak spada.

Otkud tolika rupetina?  :shock:
 
VypeRS said:
Ma bitno je da možeš vozit dalje ka čovik, to sam središ kad doješ doma :)
Svaka čast, triba više takvih ljudi (y)
šala, ante, šala.  :mrgreen: :wink:

i baš.. otkud tolka rupetina ????????  :LOL:
 
kad sam kupovao yamahu bila je bez goriva pa sam morao prvo po gorivo da vidim dali radi  :palacdolje:  što je vjerovatno uzrokovalo koroziju na mjestu gdje je bilo goriva (zbog kvalitete istog) TJ. voda
bitno da je privremeno riješeno  a sad slijedi prava popravka  (y)
 
Lijepa gesta od Tome,ali meni ovo ne smrdi na rupu od hrđe  :misli:
Barem milim koliko se vidi na ovoj prvoj slici...
Da ti nije motor bio padan?  :misli:
 
koliko sam ja vidio nigdje nema nikakvog oštečenja nego samo hrđa  kompletan rezervoar  je jako prljav iznutra pa mislim ipak da je krivac hrđa  :misli:
 
ma nije krivac hrđa nego Yamaha (šala-mala)  :mrgreen:
 
Da jako lijepo kad ti neko tako pomogne. Danas popodne vračajući se iz Osijeka u Starim Mikanovcima upali se lampica za rezervu i baš je pumpa ispred nas(ja i cura),stajemo a ono ispod motora slap benzina, curi poprilično,brzo mičem motor malo sa strane i još brže dižem rezervar,pukla cijev od goriva,neki povrat u rezervar. Nemam odvijač pa šaljem curu na benzinsku da donese nešto a ja prstom pokušavam začepit rupu.
S njom dolazi neki mladić i pita šta trebamo al ne nosi ništa, ja već ljut,jer mogao je dat neki šarafciger!! Pokazujem mu da treba otpustit obujmicu, i on ode i donese tri  odvijača,kliješta.. Skinemo cijev ,skratimo vratimo nazad, jedva -jer je sad kratko -a kad se rezervar spusti još je gore. treba duže crijevo jer ovo neće izdržat 30km( a treba mi 100). Tip ode u radionu pored benzinske koja je slučajno njegova i donese komad cijevi od 60cm, ja odmjerim komad stavim ono opet kratko srećom druga strana je bila dulja pa smo ga stavili. Ne moram reć da mi je pri tome pomogao  da što manje iscuri dok smo to izmijenjali , ruke su nam bile skroz mokre od benzina.




Pitam šta košta - ništa! Još zove na piće, pa smo popili dvije runde i onda je rekao da i on vozi motor...
Svaka čast !
 
Čika Svjetli tebe malo, malo, taj motor nesto zeza :misli:
 
Trazili smo te po Brodu a Krndiju nismo nasli,prosli preko Pleternice
 
Nikad neču zaboraviti kad sam išao po vxr u šibenik i vozio sam se natrag po staroj cesti a nisam znao da čukica za bengu pokazuje samo 4l iako je tank 12 sa rezervom i tako se vozim dođem do knina i vidim kazaljka se ne spušta mislim si lagano se vozim 4takt stroj ma milina kak ništa ne troši a kad je poslije knina počela padati frka tražim bengu a ono 11mj zima noć nimalo ugodno. Lagano već i rezerva svijetli pa sve manje gasa a nigdje benzinke u toj vukojebini, prolazim skretanje za Gračac(poslije sam saznao da tamo ima benga) i već frka teška pa se vozim sa mrvicom gasa 50kmh i ugledam benzinsku gas do daske kad ono zatvorena luuuud pored je bio neki restoran i odem popit kavu i pitam ljude di ima benzinska i kažu 37km dalje u Udbini a ja bez kapi benge i neki lik mi kaže imam ti ja 2% mješavinu za kosilicu ja reko može i uzmem 3l za do udbine i sve 5 dalje. Čovjek me je spasio i nikad ga neču zaboravit HVALA mu i Bog ga blagoslovio
 
Svaka čast !

Meni je samo jednom motor stao-drlog od ATX-a, i nisam imao ključ za svjećicu, pa sam nakon par kilometara guranja došao do sela i u svakoj kući pitao da mi posude ključ za svećicu samo da ju očistim i idem dalje.....jednostavno vidiš da nitko neće pomoći a svi imaju kosilice i motorke na selu i najzad dođem (na kraj sela  :wink:) i neki dida mi posudi ključ (did legenda vozi apenca), ja očistio svječicu, velim hvala a did se raspituje kaki je to motor, kolko ide, kolko troši.....legenda  (y)
 
Svaka čast meni danas krepo motor na magistrali iznad bakra,prolaze motori,ali niko nebi stao šta reć nego pizde,ja uvijek stanem ako nekom treba pomoć...
 
evo moje iskustvo prosle godine

fino ja krenem sa frendom (i frendicom) put Mursko sredisce, vozimo
koprivnica, donja dubrava, prelog, cakovec, mursko sredisce
na ulazu u kamp fina rakijica, popijem, pozdravim se, udem u kamp i pasem
dusu od motora pa sve preko zgodnih mladih ljudi (zemskih ofkors) do vola na
raznju.
stanem i parkiram se fino na rikverc kad BUUUUUUMM
nekaj pukne i pocne bijeli gusti dim sukljat iz motora, u prvi tren pomislim
gorivo, i pocnem gurat motor medu suncobrane, reko ak se misli zaplit bolje
da se zapali medu suncobranima neg medu cca 50-ak parkiranih motora ali
nisam uspio, speklo me po nozi i bacim motor na zemlju (nije imal ni jednu
ogrebotinu, jos sad mi suze idu), bacim se na zemlju.
20-ak ljudi doslo do mene, vicem daj vodu, neki decko doneso kantu s vodom
tak da su mjehuri samo na nadkoljenici, a rulja se skupila oko motora i dize
ga
REZIME
Pukla cijev rashladne tekucine, opecena noga, motor izguljen s lijevog boka,
ja jos u nevjerici a rulja mi vec rastepa motor!!!!!!! kao nis ti ne brini
mi cemo ti to rijesit, lokalni meho otisao do kuce uzeo drugu cijev i
zamijenio je, nalijo vodu i kaze teraj do koprivnice i tamo vozi kod
mehanicara.

Eto toliko od mene, kad sam vidio koliko se ljudi potrudilo oko mene i
motora nema nema sanse da propustim vise Miners moto susret.
Svaka cast.
 
swand said:
ponukan istoimenim postom dosao sam na ideju
Modernatori bi mogli stavit jedan sticky thread na ovu temu pa ko je voljan nek ostavi podatke tako da svi korisnici foruma, kad se (ne daj Bože), nađu u nevolji mogu obratit za pomić

eto ja sam prvi voljan pomoći bilo komu ko se nade u nevolji kad prolazi Koprivnicom

Stjepan
095/800-5776

Ideja možda nije loša ali je tehnički teško izvediva. Možete možda nešto slično probat u podforumu o susretima.
 
nije bitna samo motoristička već ljudska solidarnost,dakle kad moš pomoć onda tribaš a ne samo vidit i prić priko toga da te se ne tiče..nemoguče je uvik svakome pomoćnekad i kad želiš nemoš..osobno se trudin svima izać u susret ako mogu nešto pozitivno učinit..i takvim imaljudi dosta koji će isto učiniti,ima ih i ode sa foruma,svima se ovon prilikon zafaljujen ma i najmanjoj sitnici...samo šta san ipak nekad i proša lišo i nije mi se baš isplatilo pomagat jer nije bilo uzvraćeno..al na griješkama čovik uči pa zna za ubuduće ko je kakav...solidarnost je važnija od ove demokracije koju nam uvaljuju kao nešto najvažnije...jer pojedinac ima moć i može napravit promjene..i one male vride.
 
mate said:
Ideja možda nije loša ali je tehnički teško izvediva. Možete možda nešto slično probat u podforumu o susretima.

zasto bi bila tesko izvediva?
posto je motoforum wwwMotori najposjeceniji bilo bi dobro da je ta tema sticky
a svi voljni pomoc moci ce ostavit podatke
i naravno kad ides na put prepises brojeve telefona za zlu netrebalo
pozz