Motul ili ipone?

Stig said:
zadnje sto je frend bio trazio pred kraj sezone nije mogao naci, Kreso je uvoznik a on nije imao (kad je ionako u banani), Kms isto stavljao Motul jer Motorex nisu mogli nabaviti, neznam kakva je sada situacija na trzistu

Tako je.
Nije bilo Motorex-a na tržištu pa mi je Dac iz KMS-a u moj Z900 (još pod garancijom) na 12000 km stavio Motul 5100 15W-50.
Na 1000 i 6000 km je stavio Motorex.
 
Ma nek zeme oba i pomiješa, ili bu dobil Motone ili Ipotul. Ili bu mašina zacvikala....jbg sad, ko bi znal točno :mrgreen:
 
ipone ima japansku zastavu u logu a ono francuz..doskora su samo znali napravit dvotaktol..isto ti je to..uzmi jeftinije :mrgreen:
 
MARINS said:
Tako je.
Nije bilo Motorex-a na tržištu pa mi je Dac iz KMS-a u moj Z900 (još pod garancijom) na 12000 km stavio Motul 5100 15W-50.
Na 1000 i 6000 km je stavio Motorex.

tako i meni isto, s tim da mi reko da ce biti sada mjenjac sigurno drugaciji/glasniji, cekam proljece da napravim nesto km da vidim bas razliku ako je bude uopce
 
LukaSokol said:
Motul ili ipone jedino dolaze u obzir
Koje od ta 2 navedena da stavim?

Motul 7100 i Ipone Full Power Katana su u istom nivou, oba 100% sintetika sa esterom i formulom za lakše šaltanje i nećeš pogriješiti. To je najdonje ulje koje preporučujem kad neko traži kvalitet, 5100 kad traže jeftinije riješenje, a da dobiju dobro ulje.
 
jeftinije rješenje s redovnom cijenom od preko 100 kuna/l :mrgreen:
 
MOONSHIELD said:
jeftinije rješenje s redovnom cijenom od preko 100 kuna/l :mrgreen:

Motul 7100 10w40 karnistar 4 litre dobijem za 330 kn
Ipone katana 110kn/L
Tih 110 kuna mi ne igra ulogu, samo da je dobro
 
onda kupi jeftinije....

rasprava je u rangu oču li radije kupiti renola ili citroena…

isti kurac..... 
 
Matek said:
onda kupi jeftinije....

rasprava je u rangu oču li radije kupiti renola ili citroena…

isti kurac.....

baš (y) gluparije
 
LukaSokol said:
Motul 7100 10w40 karnistar 4 litre dobijem za 330 kn
Ipone katana 110kn/L
Tih 110 kuna mi ne igra ulogu, samo da je dobro
onda uzmi 300V i kraj priče, čemu traženje krivina i stranputica 8)
 
Uz obaveznu napomenu u oglasniku kod prodaje, cijena +300 eura raste kmam  (y)
 
Matek said:
rasprava je u rangu oču li radije kupiti renola ili citroena…

isti kurac.....

??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
 
Zato jer na drugim uljima bezveze pišu ona slova i brojke o gradaciji i API normi, nema veze da li se te brojke podudaraju sa service manualom, ta druga ulja jednostavno nisu dobra iz više razloga:
Ne reklamiraju se
Lokalni servis ih nema u ponudi jer mu je mali rabat na takvo ulje, a svi rade za novce
Imamo malo zaostali mentalni sklop i znamo kaj je dobra robna marka, nemoguće je da u današnje vrijeme i netko drugi van tih marki može za isto ili manje novaca napraviti jednako kvalitetan ili čak i bolji proizvod
Na kraju raspravljamo o bedastoćama umjesto da ulijemo ulje po service manualu  :mrgreen:
 
Nino777 said:
Zato jer na drugim uljima bezveze pišu ona slova i brojke o gradaciji i API normi, nema veze da li se te brojke podudaraju sa service manualom, ta druga ulja jednostavno nisu dobra iz više razloga:
Ne reklamiraju se
Lokalni servis ih nema u ponudi jer mu je mali rabat na takvo ulje, a svi rade za novce
Imamo malo zaostali mentalni sklop i znamo kaj je dobra robna marka, nemoguće je da u današnje vrijeme i netko drugi van tih marki može za isto ili manje novaca napraviti jednako kvalitetan ili čak i bolji proizvod
Na kraju raspravljamo o bedastoćama umjesto da ulijemo ulje po service manualu  :mrgreen:

+1
 
Ipone sam presto trošit jer sam ga teško nabavljao za razliku od Motula kojega ima malte ne i na kiosku  :D od Tiska. Ali ni Motul ne koristm jer sam zadnji puta, prošle godine kupio u InterCarsu i na dnu svake boce od 1l kad sam ju iscjeđivao izletile su bar 5-6 kapljica vode!  :palacdolje:
Sada sam na Castrolu za BMW i Silkoline za japance.
 
Nino777 said:
Zato jer na drugim uljima bezveze pišu ona slova i brojke o gradaciji i API normi, nema veze da li se te brojke podudaraju sa service manualom, ta druga ulja jednostavno nisu dobra iz više razloga:
Ne reklamiraju se
Lokalni servis ih nema u ponudi jer mu je mali rabat na takvo ulje, a svi rade za novce
Imamo malo zaostali mentalni sklop i znamo kaj je dobra robna marka, nemoguće je da u današnje vrijeme i netko drugi van tih marki može za isto ili manje novaca napraviti jednako kvalitetan ili čak i bolji proizvod
Na kraju raspravljamo o bedastoćama umjesto da ulijemo ulje po service manualu  :mrgreen:

Pricas pizdarije, naspuga si se necije glupe price i sad nama pametujes.
Livaj za svoje novce sta zelis a izgleda da neznas sta zelis cim na forumu trazis savjet :LOL:
 
Igoreta said:
Daj nama bedakima objasni zakaj samo to dvoje dolazi u obzir?
Zato kaj je tak tvoj majstor rekel ili?

Uopce ne vidim u cemu je problem
Pitao sam vezano za Motul ili ipone, ne za castrol itd...