MV AVGUSTA F41000 vs YAMAHA r1

Oggi

New member
Znam da ce mnogi reci da je tema glupa i ponavljana ali me zanima da li se za oko 30posto visu cenu kod AVGUSTE dobije nesto prakticno (znaci ne racunajuci to da je motor lep, radjen u malim serijama itd...) i da li neko prelazi sa japanca na italijana ili pak italijane voze samo zaljubljenici u tu skolu???
 
bit ce tu i 50 % ;)

koja je razlika izmedju modene 360 i sl 55 amg ?
 
talijani su majstori za prodavat muda pod bubrege



napričaju priču o slavnim pobjedama kroz povijest i exkluzivnim serijama, uvijek ima indijanaca kaj se love na spiku

u svim testovima gdje su uspoređivani R-ovi od 1000 ccm Avgusta nije uzimana ozbiljno kao motor koji bi neko kupio da se stvarno vozi

R1 je ipak motor napravljen za uživanje u vožnji




srki
MK Gvatemala Riders
 
Od svih tih talijanskih proizvoda, ak ju uopce mozemo nazvat talijanskim mi je bila najdraza bimota.
SB, DB, YB...bas sam malo svrljao po njihovoj stranici i vidim da i dalje slazu motore.
Bil je ducan u ZG kod mene u kvartu prije pun k. godina al se brzo zatvoril.
:mrgreen:
 
bimota je kita od talijana kad su u njoj sve japanski motori
 
izgubio sam putem ono"skoro"svi


2 izzy: ono slovo ispred b oznacava firmu
y-yamaha
d-ducati
i tako dalje
 
-MV-AGUSTA- said:
bit ce tu i 50 % ;)

koja je razlika izmedju modene 360 i sl 55 amg ?


Koja? SL 55 je za razliku od Modene auto koji ima i funkciju, ne rikne, nije ga radio talijan koji umjesto da pričvrsti retrovizor, gleda se u njega i popravlja frizuru. A i Mercedes je Mercedes a ostalo su auti :mrgreen: :cool: :mrgreen:
 
Oggi said:
Znam da ce mnogi reci da je tema glupa i ponavljana ali me zanima da li se za oko 30posto visu cenu kod AVGUSTE dobije nesto prakticno (znaci ne racunajuci to da je motor lep, radjen u malim serijama itd...) i da li neko prelazi sa japanca na italijana ili pak italijane voze samo zaljubljenici u tu skolu???
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
:LOL: :LOL: :LOL:
 
Ajde neka neko napise neku cinjenicu, a ne vise samo meni je taj motor najbolji a ostali su bicikle , zato ove teme postanu glupe jer se svako drzi marke koju vozi ko pijan plota...
Dakle da li stoji poredjenje sa modenom i sl55? po tome bi ispalo da je avgusta rasan trkach a R1 prilagodjeniji potrebama... ne verujem da je bas tako...
I da li se svi slazu da r1 ima bolje performanse ili ne!? ajde ko zna nesto konkretno nek napise a ko ne zna ne vidim razlog da gubi vreme na shaljive komentare, POZDRAV!
 
Oggi said:
Ajde neka neko napise neku cinjenicu, a ne vise samo meni je taj motor najbolji a ostali su bicikle , zato ove teme postanu glupe jer se svako drzi marke koju vozi ko pijan plota...
Dakle da li stoji poredjenje sa modenom i sl55? po tome bi ispalo da je avgusta rasan trkach a R1 prilagodjeniji potrebama... ne verujem da je bas tako...
I da li se svi slazu da r1 ima bolje performanse ili ne!? ajde ko zna nesto konkretno nek napise a ko ne zna ne vidim razlog da gubi vreme na shaljive komentare, POZDRAV!


Decko, kad kupujes(ako imas sredstava) Ducati ili Agustu, kupuješ dio povjesti, tradicije i to nečeš nači na motoru čak ni ako pod sjedalo gledaš, ali to ide s njim.
Uspoređivat konfekcijski proizvod koji se mijenja svaku sezonu sa nečim uz što dobivaš vrhunske komponente i djelić povijesti je uzaludno i nepotrebno.

Kao i uvjek evo primjera; Ide moj prijatelj sa 999(916 je legenda) na trajekt ostavit paket i kad se vračao probijao se kroz rulju okupljenu oko Dukatia, e to prijatelju nečeš sa Yamahom doživit osim ako na sintisajzeru Yamaha Gibboni svira i ima koncert pred trajektom :mrgreen:
 
jokezakon said:
Decko, kad kupujes(ako imas sredstava) Ducati ili Agustu, kupuješ dio povjesti, tradicije i to nečeš nači na motoru čak ni ako pod sjedalo gledaš, ali to ide s njim.
Uspoređivat konfekcijski proizvod koji se mijenja svaku sezonu sa nečim uz što dobivaš vrhunske komponente i djelić povijesti je uzaludno i nepotrebno.

sve je rečeno. (y)
 
ja glupan mislio da motor služi da se voziš okolo


ko hoće legendu doma imat možemo mu Malnarovog Cezara doma poslat nek si ga ima


svaka čast talijanima rade najljepše motore

al ja se rađe vozam okolo




srki
MK Gvatemala Riders
 
Srki said:
ja glupan mislio da motor služi da se voziš okolo


ko hoće legendu doma imat možemo mu Malnarovog Cezara doma poslat nek si ga ima


svaka čast talijanima rade najljepše motore

al ja se rađe vozam okolo




srki
MK Gvatemala Riders

a možemo mu odma u paketu i stipu legendu poslat :twisted:
 
ducatiji i jesu da stojis i skupljas ljude oko njega.. to nije za vozit , nit moze daleko u komadu :mrgreen:
 
jokezakon said:
...e to prijatelju nečeš sa Yamahom doživit osim ako na sintisajzeru Yamaha Gibboni svira i ima koncert pred trajektom :mrgreen:
:LOL: :LOL: :LOL: