Nabavka motora iz uvoza ?!

iduhovic

New member
:?:
E, molim uvažene znalce koji znaju nešto o postupcima uvoza iz vanka
motora za par informacija o carini, trošarini, homologaciji...
Stvar me zanima, vidio sam jednog KLE-a 500 '99 sa 9000km, za 3500EUR-a, pa me zanima koliko bi na to trebalo još doplatit za ga ovdje registrirat... Jel se to isplati ? Kakva su vaša iskustva ?
Hvala :wink:
 
iduhovic said:
:?:
E, molim uvažene znalce koji znaju nešto o postupcima uvoza iz vanka
motora za par informacija o carini, trošarini, homologaciji...
Stvar me zanima, vidio sam jednog KLE-a 500 '99 sa 9000km, za 3500EUR-a, pa me zanima koliko bi na to trebalo još doplatit za ga ovdje registrirat... Jel se to isplati ? Kakva su vaša iskustva ?
Hvala :wink:

taj motor bi te ispal oko 4500EUR a star je 5 godina. Za malo 40 i nekaj somova kuna imas 2003 KLE u KMS-u samo mislim da si mozda malo zakasnil jer su se trebali registrirat do kraja 6og mjeseca. Nazovi pa pitaj. U svakom slucaju ovo ti je previse love.
 
4500 eura i pun k```` zajebancije ja sam svog uveo prije dva tijedna i tek ga danas uspio registrirati....
 
iduhovic said:
:?:
E, molim uvazĄene znalce koji znaju nesĄto o postupcima uvoza iz vanka
motora za par informacija o carini, trosĄarini, homologaciji...
Stvar me zanima, vidio sam jednog KLE-a 500 '99 sa 9000km, za 3500EUR-a, pa me zanima koliko bi na to trebalo josĄ doplatit za ga ovdje registrirat... Jel se to isplati ? Kakva su vasĄa iskustva ?
Hvala :wink:

Ma nemas frke, das te novce, i jos malo doplatis i dobivas motor...
Vjeruj mi, isplati se. :mrgreen:
 
daj ne zafrkavaj.
ne isplati se.
puno zajebancije+živaca i na kraju isto ko da ga kupiš tu.

Još bole ak naletiš na npr.nekog tipa koji je dužan kamatarima pa hitno trba lovu,kupiš ga za pol cijena.treba bit strpljiv i nekaj se povoljno uvijek nadje.npr moj CBR za 10000 eura.
 
Dek..Dadek said:
daj ne zafrkavaj.
ne isplati se.
puno zajebancije+zĄivaca i na kraju isto ko da ga kupisĄ tu.

JosĄ bole ak naletisĄ na npr.nekog tipa koji je duzĄan kamatarima pa hitno trba lovu,kupisĄ ga za pol cijena.treba bit strpljiv i nekaj se povoljno uvijek nadje.npr moj CBR za 10000 eura.

E jesi dobro pazario, CBR za pol love, i to za sicu od 10000e. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
Iduhovic, za tu (ili neznatno veću) lovu taj isti motor nađeš i kod nas. Prema tome, uzmi oglasnik i traži.
 
gepeze said:
Dek..Dadek said:
daj ne zafrkavaj.
ne isplati se.
puno zajebancije+zĄivaca i na kraju isto ko da ga kupisĄ tu.

JosĄ bole ak naletisĄ na npr.nekog tipa koji je duzĄan kamatarima pa hitno trba lovu,kupisĄ ga za pol cijena.treba bit strpljiv i nekaj se povoljno uvijek nadje.npr moj CBR za 10000 eura.

E jesi dobro pazario, CBR za pol love, i to za sicu od 10000e. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
To je pol, ali previše :mrgreen: :mrgreen:
 
Ma dobro, vjerovatno bi se našao i jeftiniji KLE isto tako dobar, al
me zanima kako idu trošarine, carine i sl. (postoci i tako).
A evo gledao sam oglase u posljednje vrijeme, i našao sam samo dva i to godinu dana stara KLE-a za recimo 37000KN. To mi je nažalost puno, a pogotovo 10000 za CBR-a :evil: .
Fala svima na odgovoru
 
puno smo o tom pricali i prije al vjeruj ZABORAVI

1. GORE KUPUJES MACKA U VRECI
2. KAD DAS LOVU POVRATA NEMA
3.KAD GA DOVEZES U HR NAZAD NEMOZES A DALJE SI U RUKAMA CARINE I POREZNIKA I VJERUJ MI DA NAS DVOJICA UVOZIMO IDENTICNA DVA MOTORA S RAZMAKOM OD TJEDAN DANA SVAKI BI BIO DRUGACIJE PLACEN (MISLIM NA DAVANJA )

I ZATO STVARNO RAZMISLI JOS JEDNOM I ODUSTANI

PRIJATELJSKI SAVJET
 
ajme, a di ću nać poštenog KLE-a?
jednom sam iša u Bedekovčinu vidit jednu Yamahu koja je bila "kao nova", a kad tamo... ne da mi se više to.
aj recite mi jel to dobra kupnja (KLE), kakav se pokaza ?!
bolje ćete znat nego ja :idea: .
 
iduhovic said:
ajme, a di ću nać poštenog KLE-a?
jednom sam iša u Bedekovčinu vidit jednu Yamahu koja je bila "kao nova", a kad tamo... ne da mi se više to.
aj recite mi jel to dobra kupnja (KLE), kakav se pokaza ?!
bolje ćete znat nego ja :idea: .

radje se strpi najde se dobrih motora kod nas

znam da bi se sad odma vozio
kad najdes neki motor a daleko ti je daj na forum i neko od nas ko je blizi otic ce ti pogledat irec kume dolazi imas razloga ili ne dolazi kramp je
kuzis :?:
 
A gde kod nas možeš najti motora?

Pogledaj na
http://www.gm-motorrad.de

ima motora kakih očeš a cjene su mmm...

Tu kod nas u oglasniku tip oče za Suzukija gs500 , 80.god. dva soma eura.... :?: 2000 za 24. godine stari motor.
 
u oglasniku 3000 eura kle 500 93 g.
decki radite kaj hocete al ak vec pitate za savjet onda bar razmislite i prespavajte.
nije sve u cjeni u njemackoj

i dalje tvrdim da se uz malo strpljenja kod nas moze kupit dobar motor
 
Eto, virujem da se uvoz baš i ne isplati, ali i ako ovdje nađem nešto
opet je na to potriba dodat baranko ijadu maraka (gume, baterija, pakne...). Mislim da ovi naši vozači (bar u ST) nisu baš revni za
održavanjem. ...lutrija u svakom slučaju

...a, ne, ne žuri mi se kupit... već sam se zaj..a sa apriliom zbog žurbe, pa baš i ne kanim drugi put... :(

poz.
 
"...a, ne, ne žuri mi se kupit... već sam se zaj..a sa apriliom zbog žurbe, pa baš i ne kanim drugi put... "

join the club... :mrgreen:
 
Ajde da probamo neko konkretniju računicu hiti...

Kolko bi još bilo troškova za motor vrijedan 2000E?