Nabavka motora iz uvoza ?!

stipe said:
4500 eura i pun k```` zajebancije ja sam svog uveo prije dva tijedna i tek ga danas uspio registrirati....

Sta si imao nekih neocekivanih problema? daj reci sta ti je najvise zaje....
Jer ja cim skupim lovu idem van i po motor. S autima koje smo uveli smo prezadovoljni isto ocekujem i od motora, a o ponudi ne treba ni pricati.
 
Pa nisu to bili nepredvidivi troškovi, ja sam i unaprijed to očekivao, al evo reći ću ti konkretno u brojkama:
Prvo -put do CH dvije osobe: 1200kn
- motor :3950eur tvoj je kako si naveo 3500
- put doma na motoru :eek:k 120 eura (gorivo cestarine itd)
-kupoprodajni ugovor ovjera cuga s tipom od kog sam kupio
:50 eura
- na našoj granici odmah daš:200 kn
-potvrda homologacije: 405kn
-homologacija : 400kn
-carina +troškovi špeditera: 8400kn
-ulaz u žicu na carini (posebno popizdio):80 kn
Suma: oko 5600 eura tebe bi recimo na tvoj carina došla oko 2000-3000kn manje, al uzmi u obzir da je meni tip posudio svoje table da ga dofuram doma inače bi još morao pribrojiti 100 eura za privremene table, i tamo imam rodbinu kod koje sam besplatno prespavao (besplatno=donio šljivovice, vina, itd).
Tako da bi te tvoj motorćić koštao oko 5000 i nešto eura, a za tu lovu kod nas kupiš 2002 ili 2003 godinu
 
evo ljudi vidite sad uokvirite stipin post

dobronamjerno vam govorim jer sam u toj bransi al evo vam i dokaza :wink:
 
e, to me zanimalo, samo kakvi su to "troškovi špeditera" ? :evil:
thx :mrgreen:
 
Pa neće ti špediter badava radit carinjenje motora uzme si on za to nekih 5% cijene carine....
 
hvala stipe, sve ca si napisal je istina. ali isto tako cu tesko, skoro nikako naci polovni motor u hr ki moren zet na firmu(povrat poreza) da mi ide on i sve oko njega u troskove. kod nas isto ima dosta ljudi koji bas i ne ulazu i ne odrzavaju vozila po knjizici. i na kraju opet napominjem da, ako ne zelin bas neki tipicni motor kojeg imaju skoro svi, moren cekat do sudnjeg dana necu ga nac u kod nas.
 
Tu si u pravu to je i razlog zasto sam ja isau u CH po motor, motor je u odličnom stanju, servisna, ma to se tamo podrazumjeva, a di bi ja u HR nasao polovnog Deauvilla, kad ih ima samo oko pet registriranih.....
A ako ces uzimat na firmu to ti jako puno smanjuje troskove carine....
 
Mrki said:
gepeze said:
Dek..Dadek said:
daj ne zafrkavaj.
ne isplati se.
puno zajebancije+zĄivaca i na kraju isto ko da ga kupisĄ tu.

JosĄ bole ak naletisĄ na npr.nekog tipa koji je duzĄan kamatarima pa hitno trba lovu,kupisĄ ga za pol cijena.treba bit strpljiv i nekaj se povoljno uvijek nadje.npr moj CBR za 10000 eura.

E jesi dobro pazario, CBR za pol love, i to za sicu od 10000e. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
To je pol, ali previše :mrgreen: :mrgreen:

ha,jesam vas.... :D :D
da sam napiso 20 somova,kaj bi onda tek bilo...