Nadena Yamaha xt 350!!!

motore krade 2 vrste ljudi :

Mulci i "profesionalni"

Ove prve se lako nađe a ove druge nikad. Od svih motora rijetko što se nađe, još sad kad je sezona tko će ti kombije i kamione pregledavati. Kad ti jednom motor raskopaju za dijelove ga nikad nečeš naći. Ramu prepiliš i daš u metis.

Viša razina je prevoženej u motore u Bosne, Ukrajine, Rumunjske itd. Broj na rami možeš prekucat bez beda, zavariš malo aluminija i par brojeva promjeniš. A praznu tiskanu pločicu možeš kupit preko ebaya, ne sjećam se više di sam našao link, ako nađem ponovo ću ga postat.

Druga istina je da te iste motore najčešću kradu oni koji ih i vote tvz. "velika bratska bikerska zajednica" ima i uljeze i tu su među nama  :franky:
 
vlucic said:
BTW; kako si zapalila motor ako je bravica smrdana?

:lolcry:

I, da - drago mi je da ti je motor nadjen...

isto kao i onaj koji ga je maznuo  :mrgreen:
uci covjek dok je ziv!
iako mi takve stvari prije nisu padale na pamet, sad to izvodim bez beda.  :LOL:
gnjida jedna, sta je napravio od motora

fala
 
Sledgehammer said:
BTW, dečko će odgovarati za djelo, i odgovarati će za štetu (to su dvije komponente svakog takvog i sličnog kaznenog djela).

Nažalost neće. Većinu prijava sud odbaci s obrazloženjem da se neće postići svrha kažnjavanja.
Uzimaju se olakotne okolnosti poput utjecaja okoline, pubeteta, loših obiteljskih odnosa, imovinsko stanje i slična sranja. Na kraju, on je ipak otuđio samo starudiju od motora koji je još k tome u privatnom vlasništvu. Domovi za resocijalizaciju su prepuni, ne znaju ni kamo bi sa recidivom a još uzimaju i u obzir loš utjecaj "ozbiljnijih" kriminalaca po takvim ustanovama.... onda im (po preporuci psihologa), zbog emocionalne, mentalne i ine nezrelosti sude po blažem zakonu (npr mlađem punoljetniku kao starijem maloljetniku i sl.) i najčešće prođu eventualno sa sudskim ukorom koji im se briše u 18-toj.
Sasvim je razumljivo što policija gubi svaku volju zahebavati se sa takvima. Osim što moraju striktno postupati po zakonima za maloljetnike (pri tome pazeći da im slučajno ne naruše njihov krhak i nježan dignitet), napraviti sve redovne istražne radnje, ispuniti hrpu papirologije, obavijestiti xy institucija (roditelji, pravobranitelji, odjeli a maloljetnike, socijalne službe ...) prića se na sudu završi poprilici negdje kad ti maloljetnici već imaju svoje maloljetnike.

... i ovo je samo dio priće o pravdi i pravednosti u Hrvata  :(
 
Davne '89 maznuli su mi BT-a.
Nađen je nakon mjesec-dve, zapravo, samo ono kaj je ostalo od njega; neke osovine, rezervoar, jedan kotač...
Maznul ga je klinac i raspilil i raskomadal, samo iz razloga kaj ja imam, a on nema motor.
Neki sud se je vodil i kada sam spomenil da ću mu zavaljat šamar, upozoren sam da to nosi 20 dana pritvora.
On kao mlađi maloljetnik nije dobil nikakvu kaznu, nego neko upozorenje ili sl.
Otac ga se odrekao, pa nisam niti preko roditelja uspio  izvući neku pinku, ali vrijeme je prolazilo, on je odrastao,ja sam i dalje bio ljut, pa smo se sreli, popričali, meni je duša na mjestu, a on sigurno taj razgovor i danas pamti.
 
pitanje:
ima li tko rabljene retrovizore za xt?
cep tanka? razvaljen je u...  :eek:pakoljut: :eek:pakoljut:
zmigavce? bilo kakve samo da rade... ahem, 4 ih treba, k'o sto znate...
kufer (kuferic) da mu smeta?

povoljno
na poklon  :LOL:
ako ima nek se javi na pp radi dogovora.
naravno da darovatelj nece ostat zedan/gladan.

voljela bih rijesiti problem voznje bez tablice cim prije, danas, sutra,
jer imam obaveze koje ukljucuju nesto dulji put za vikend.
 
Okica said:
ima li tko rabljene retrovizore za xt?

Tražim i ja, kod nas nigdje nema. Ima nešto jeftino u Louisu...

cep tanka? razvaljen je u...  :eek:pakoljut: :eek:pakoljut:

Imaš u Motormaniji, mislim da nije nešto puno skup, oko 80kn.

zmigavce? bilo kakve samo da rade... ahem, 4 ih treba, k'o sto znate...

Isto tražim, pa ako nađeš gdje ima javi.
 
Vidjela sam te danas kad si tankala motor na Trešnjevci ( s balkona), baš su bezobrazno očerupali motor...pa i maznutom motoru trebaju retrovizori, žnigavci......baš koma... :shock:

Odi do Motomanije, par malih žmigavaca cca 70 kn :wink:
 
Modesty40 said:
Vidjela sam te danas kad si tankala motor na Trešnjevci ( s balkona), baš su bezobrazno očerupali motor...pa i maznutom motoru trebaju retrovizori, žnigavci......baš koma... :shock:

paaa, pripremiljen je za teren, tako je i vozen u tih par dana.
kako se o ukusima ne raspravlja, mozda je nekome lijep tako ocerupan, ogoljen motor, no meni moj nije. trenutno mi je bas jadan.  :(
 
Ma lako to što je jadan, stvar je sigurnosti u prometu......budeš ga polako uredila, pa će bit još ljepši (y)
 
svi mi povremeno vozimo bez davanja zmigavca, ali ovako bez mogucnosti izbora mi se bas ne svida.

moram ga vrlo brzo osposobiti bas radi sigurnosti u prometu.
to malo strojce uredno je odradivalo sve moje i obaveze i zadovoljstva.
od snijega do snijega.
kad se samo sjetim da sam i flax-kosilicu furala na njemu  :LOL: