Najbolja zaštita??

st_driver

New member
Što mislite, je li za pravu zaštitu bolje imati air-bag jaketu, ili običnu jaketu i kornjaču? :misli:
Mislio sam uzest air-bag jaketu ali više ni sam nisam siguran, jel dosta ljudi sam pitao i kažu bezveze, bolje kupit pravu jaketu i kornjaču... :?
 
Ja licno  radije obicna + kornjaca!
 
uzmi air-bag jaknu i vozi 200km/h i srusi se namjerno sa motora i ako prezivis i bude sve ok, uzimaj drugu, malo veca investicija ali bar proverena (y) (y) (y) (y) :LOL:
 
mozda da predlozimo ugradnju pojasa na motor, kao u autu :cool:
 
uzmi običnu i kornjaču, to bar znaš da uvijek štiti dok padaš
 
najbolja je zastita koja ce ikad postojati i od te nema sigurnije;;;;;; KAD JE MOTOR U GARAZI (y) (y) (y) (y) (y)
 
Haponja said:
netko je na forumu pričao da jedino ta airbag jakna štitu ključnu kost pri padu  :misli:

štiti ključnu kost od udarca kacigom što je navodno najčešći uzrok pucanja ključne, al i to isto jer se čini mi se napuhne u biti oko vrata pa ti glava ne pleše....
 
izzyracer_84 said:
štiti ključnu kost od udarca kacigom što je navodno najčešći uzrok pucanja ključne, al i to isto jer se čini mi se napuhne u biti oko vrata pa ti glava ne pleše....

steta sta su taj patent napravili samo za vozace..a sta je sa suvozacima(cama)... :misli:..jedino kornjaca za kicmu..
 
izzyracer_84 said:
štiti ključnu kost od udarca kacigom što je navodno najčešći uzrok pucanja ključne, al i to isto jer se čini mi se napuhne u biti oko vrata pa ti glava ne pleše....

ja nosim onaj promo jastućić od Plive za spavanje u busu što se napuše i staviš ga oko vrata - to ti je u biti ista stvar!
 
Pa i suvozac moze okaciti sigurnosni "okidac" o rucku za koju se drzi ili slicno....

Po meni air bag bolji...
 
vlucic said:
Pa i suvozac moze okaciti sigurnosni "okidac" o rucku za koju se drzi ili slicno....

Po meni air bag bolji...


:misli:...hm..nisam zanala za to... :misli:...sto vise opreme to bolje,makar nazalost nekad te niti to nemoze zastititi.. :?
 
uzmi tu jaknu i kopacke kad padnes da se ne klizes isto  :LOL:  :LOL:
 
ja mislim da je bolja air-bag jakna i uz malo sreće bum je uskoro kupil. kak je rekao jedan moj iskusniji pirjatelj-motorist, štiti vjerojatno nekih 10% više, ali tih deset posto odlučuje život, smrt ili kolica. a svi koji se sprdaju s tom jaknom mi se čini da to rade iz gluposti. nisam čuo baš neki dobar razlog zakaj ne tu jaknu.
 
Ja preferiram kombinaciju...koža+kornjača...
imam feeling da se air-bag kad izletiš u zavoju samo odskačeš ko balon :?...da ne moš klizat,i onda se javljaju veće ozljede,a za grad i sudare,samsiguran da je bolja,...jer i ispod nje ti možeš stavit kornjaču..a ima štitnike za laktove i ramena i tako i tako... :wink:
 
tia said:
steta sta su taj patent napravili samo za vozace..a sta je sa suvozacima(cama)... :misli:..jedino kornjaca za kicmu..

air-bag jaknu mogu koristiti i suvozači....onaj osigurač se samo zaveže ispod sica (negdje na sredini).Dobra je jer čuva trticu,leđa,rebra i vrat od loma(a vrat ti kornjača na može sačuvati).
Za ekipu koja je na stazi postoj i poseban model koji se navlači preko kombinezona s grbom i on ima največu ampulu co2 od 100....druge od 60.