Najbolja zaštita??

http://www.magnetix.hr
 
burnout said:
Znači ta jakna se s vezicom kopča za rezerva? (bio sam u čk-u na promociji tih jakni al ko bi se više sjećal kak to funkcionira :) )
Kaj Vam nije malo zeznuto s tom kopčom npr. ak se zaboravi odkačiti vezicu pa se skines s motora? brijem da bi ja bar 50 put godišnje išao na punjenje s tom jaknom  :LOL:

nije to tak jednostavno....bio prilog na tv pa su ljepo pokazali čovjek siđe s motora a ne otkopča se i niš se ne dogodi jer je potrebna sila djelovanja na kopču (nisam ziher al tu negdje) 25 kg, znači ak ju baš oćeš namjerno aktivirat moraš malo jače cuknut....
 
Sad imam pravu jaketu, vjerovatno ću kupit i prsluk, pa kad idem van grada obući ga.
Bilo bi glupo govorit da ću ga nosit stalno, jer bi to bila prva tri dana :mrgreen:
 
st_driver said:
Što mislite, je li za pravu zaštitu bolje imati air-bag jaketu, ili običnu jaketu i kornjaču? :misli:
Mislio sam uzest air-bag jaketu ali više ni sam nisam siguran, jel dosta ljudi sam pitao i kažu bezveze, bolje kupit pravu jaketu i kornjaču... :?

tak ti je to kad nemaš prirodni airbag pa se sad dvoumiš....  :LOL: :LOL: :LOL:
uzmi ti pravu jaknu i zaštitu i to je to.....  :wink:
 
Treba kupit tenk i u njemu se vozit, onda si siguran :mrgreen: :mrgreen:
 
pitaj kinga  :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:

ne, fakat... Ja bih radije te novce ulozio u amortizer volana i jos puno drugih stvari koji sam motor cine sigurnijim na nasim cestama.
Ali zamisli da se spickas, jakna ti se napuni zrakom i zrakom letis... DI STANES???

A ako si bas zamislio te novce dat za jaknu, mos kupit najbolju koznu sa protektorima od NE-SPUZVE I PLASTIKE.
 
blagi said:
U potpunosti imaš pravo. Na stazi vladaju kontrolirani uvjeti pa onda to njima i nije neophodno, al gradske i magistralne ceste su jedan skroz drugi svijet i druga pravila tam vrijede. Tak da je airbag jakna i napravljena za realne prometne uslove gdje nema svih tih sigurnosnih fora kakve imaju ovi na utrkama.

točno, način pada na stazi je drugačiji i u malo situacija se može dogoditi da ti neki auto izleti na stazi :mrgreen: :mrgreen: ili nešto slično :LOL:
 
perepero said:
...da u pravu si. osigurač sad nije tak osjetljiv pa majstor, ak se zaboravi odštekat, u birtiju dovuče motor...  8)
..Zato sad rade birtije u kojima nemoras silazit s motora..,a sank ima utor za motor..onak sam se pristekas na pipu..ko    tankanje aviona u letu.. :mrgreen:
 
Ajde lijepo ne serite svi. :jesus:
Jaknu sam provjerio u drugom mjesecu i radi. (y)
Jakna je i kao svaka druga(ima sve protektore + air bagove)
Jaknu sam koristio po zimi i dobro grije, a u toplije vrijeme se skine podstava i cisto je ugodna za voznju.
Vodonepropusna je i u to sam se uvjerio prije 2 tjedna kad smo se vracali iz Umaga.Kisa nas je prela sve do Delnica i bi sam potpuno suh, a kisnjak nisam imao. (y)
Sve u svemu od viska glava ne boli.
Ak mislite da bu te se napuhli prilikom silazena sa motora kad se zaboravite otkopcat nebute jer jastuci se aktiviraju pri trzaju iznad 25 kg.
 
A šta to znači da je rađena za te brzine? ako se ja vozim po gradu tim brzinama najsigurnije mi je imat tu jaknu???
Je i onda: Sjednem na motor zakačim je , vozim se 200 m stanem na kiosk, odkačim, idem kupit i vratim se, sjednem nazad, zakačim, napravim 500 m, do frenda u dućan se javit nabrzinu, odkačim se i javim. Odem ća nakon 2 min. opet se zakačim odem dalje, dođem po curu doma, odkačim se opet odem po nju, odemo na cugu, zakačim se opet, i odemo na cugu. nakon toga sjednemo na motor opet se zakačim odemo do nje doma opet se otkačim da je pozdravim i onda see spremim doma i onda mi je već pun Qrac kačenja za danas i sjednem i odem doma i tako drugi dan opet pa treći da opet itd itd. i onda je više ni ne kačim za motor. I onda nedaj bože desi se sranje i skupi me neki kombi (što se desilo) i onda ta ista jakna odradi posao kao i svaka druga kvalitetnija za puno manje para. A da ne kažem ako padneš na tu bocu a jakna nije otvorena koji je to onda udarac. Mislim da bez problema lomi sve pod sobom s obzirom da sigurno nije od spužve!!!
Ajde sad Vi meni kažite da nije tako!!!???
Naravno da ću kupiti kožnu i kornjaču jer što će ti ta jakna kad ćeš ionako kupiti kornjaču ako si pametan!
 
DeeJay_ said:
A šta to znači da je rađena za te brzine? ako se ja vozim po gradu tim brzinama najsigurnije mi je imat tu jaknu???
Je i onda: Sjednem na motor zakačim je , vozim se 200 m stanem na kiosk, odkačim, idem kupit i vratim se, sjednem nazad, zakačim, napravim 500 m, do frenda u dućan se javit nabrzinu, odkačim se i javim. Odem ća nakon 2 min. opet se zakačim odem dalje, dođem po curu doma, odkačim se opet odem po nju, odemo na cugu, zakačim se opet, i odemo na cugu. nakon toga sjednemo na motor opet se zakačim odemo do nje doma opet se otkačim da je pozdravim i onda see spremim doma i onda mi je već pun Qrac kačenja za danas i sjednem i odem doma i tako drugi dan opet pa treći da opet itd itd. i onda je više ni ne kačim za motor. I onda nedaj bože desi se sranje i skupi me neki kombi (što se desilo) i onda ta ista jakna odradi posao kao i svaka druga kvalitetnija za puno manje para. A da ne kažem ako padneš na tu bocu a jakna nije otvorena koji je to onda udarac. Mislim da bez problema lomi sve pod sobom s obzirom da sigurno nije od spužve!!!
Ajde sad Vi meni kažite da nije tako!!!???
Naravno da ću kupiti kožnu i kornjaču jer što će ti ta jakna kad ćeš ionako kupiti kornjaču ako si pametan!

pa ti ne nosiš kožnu jaknu :misli:, jel nisi imao neku crveno-crnu.

DeeJay_ said:
Jesi to otkrio prije ili nakon što si se doselio u Ri?  :LOL: :LOL: :LOL:

ne smijem reć, ima Riječanki na forumu
 
Jeli rječanke te muče a? :misli:
One koje dolaze kod tebe u salon? :LOL: :LOL:
Imam kožnu jaknu crnu od odijela, i goretex crveno-crni!
I jedna i druga su zakon.
 
DeeJay_ said:
Jeli rječanke te muče a? :misli:
One koje dolaze kod tebe u salon? :LOL: :LOL:
Imam kožnu jaknu crnu od odijela, i goretex crveno-crni!
I jedna i druga su zakon.

pa zašto ne nosiš kožnu, ti je vruće u njoj ili ju nosiš samo uz odijelo , meni je bez kože kao da sam gol na motoru, ne osjećam se sigurno
 
Nosim kožnu, kad sam siguran da neće kiša, a kad smo se vidjeli bio sam u goretexu jer ako sumnjam na mogućnost kiše onda sam radije u goretexu.
A dapače u kožnoj mi je manje toplo po ljeti tako da sam stalno u njoj.
 
DeeJay_ said:
Nosim kožnu, kad sam siguran da neće kiša, a kad smo se vidjeli bio sam u goretexu jer ako sumnjam na mogućnost kiše onda sam radije u goretexu.
A dapače u kožnoj mi je manje toplo po ljeti tako da sam stalno u njoj.

ja sam jednom dobro pokisnuo u kožnoj i više nikad nije bila ista, sad mi se malo rastegnula na nekim djelovima.
sad isto kad sumnjam u mogućnost kiše ni ne vozim se.
 
Eto znači skužio si o čemu pričam samo ja nisam to probao na svojoj "koži" nego sam to vidio kod frenda. I od tada kad je sumnjivo vozim goretex. Jedino me jednom uhvatilo da sam se vraćao sa Raba kad je pala kiša ali ne po meni nego sam taman od novog do grobnika vozio po mokrom asfaltu ali tu su pomogle čizme tako da se koža nije smočila ni na nogama.
Ali zato me je više puta opralo u goretexu i više sam nego zadovoljan njime.
A ne vozim se jedino kad već počne padati ili gadno vise oblaci a motor je u garaži.
 
SaleKT said:
sad isto kad sumnjam u mogućnost kiše ni ne vozim se.

mic mic  :zeko: :dobar:
 
SaleKT said:
ja sam jednom dobro pokisnuo u kožnoj i više nikad nije bila ista, sad mi se malo rastegnula na nekim djelovima.
sad isto kad sumnjam u mogućnost kiše ni ne vozim se.

e jesi neki bajker  :jesus:
pa kad kisa pada najsladje se voziti  :mrgreen: