Najbolje žarulje za BMW

velecasni1 said:
Canbus sistem je razvijen u NASA-i i na 2američka sveučilišta po narudžbi USair force i svemirskog progama.U autoindustriju je apliciran iz avioindustrije kao i uostalom i ABS i obične i keramičke kočnice i Driwe-by-wire sistemi i još puno toga i to najprije u teretni program(autobusi i teški kamioni.Dok je bio 1 procesor samo za motor,moglo ga se povezati snopom žica pristojne debljine.Čim se pojavio više od 1 procesora moralo se prijeći na canbus;znači:1 žica za više funkcija tj. prenos energije+prijenos komandnih i info impulsa istovremeno promjenom pojedinih frekvencija za pojedine impulse pri čemu se koristi i binarni sistem.Time se uvelike pojednostavilo i doslovno olakšalo sve i elegantno zaobišlo limitirajući faktor:Odnos napon-snaga-otpor(sjećate se trokut formule iz fizike-6.razred?) Dalje,tu se koriste i optički kablovi zbog velikog kapaciteta.Sve to se koristi naveliko doslovno svagdje.E,sada na 2m dužine motocikla,bilo kojega sve se rješavalo sa par metara žice,ali avaj! Pojavilo se sto čuda kao na autima.Najprije 1 komp. pa drugi pa deseti i imamo canbus.
znam ja sta je can bus sustav....mene je zanimalo povezivanje putem optickog kabla....To me malo buni...jer ipak nisu to toliko super brza racunala da ima treba veza toliko velike propusne moci.....Naime...radio sam 6 godina u jednoj automobiliskoj firmi...cija su vozila koristila takve sustave......bilo je tu umrezeno 5 racunala....i nije bilo govora o optickim vezama....a cisto sumnjam da motocikli ima vise od 2 racunala(i to jedan kao opcija.....abs/tcs)..... :misli:
 
bmw m 5 said:
znam ja sta je can bus sustav....mene je zanimalo povezivanje putem optickog kabla....To me malo buni...jer ipak nisu to toliko super brza racunala da ima treba veza toliko velike propusne moci.....Naime...radio sam 6 godina u jednoj automobiliskoj firmi...cija su vozila koristila takve sustave......bilo je tu umrezeno 5 racunala....i nije bilo govora o optickim vezama....a cisto sumnjam da motocikli ima vise od 2 racunala(i to jedan kao opcija.....abs/tcs)..... :misli:
  Ne bih se upuštao u dublje analiziranje jer sam ograničen poznavanjem elektronike općenito.Do današnjih rezultata se došlo dugogodišnjim mučnim radom i istraživanjima.Samo 1 od više Bosch-vih razvojnih instituta u Njemačkoj ima oko 500 zaposlenih.Od toga 400 i nešto inžinjera i doktora a ostalo su tehničari i 3 čistačice.S tim da razvoj nije stao već se ide dalje.Sve 3 čistačice govore hrvatski, svi ostali njemački i engleski.
 
zadnja generacija mikroprocesora u auto-moto induustriji već spada u superbrze ali situacija se mjenja iz godine u godinu opet na brže.Nema kraja.
 
Sledgehammer said:
Ima puno govora o Philipsovim MotoVision žaruljama, ....

Znam da se spominjalo gdje se kod nas mogu kupit te žarulje, ali sad ne mogu nać .... :misli:

Može li me netko prosvijetliti pa mi savjetovati gdje se mogu kupiti u Rijeci?

Hvala

Vojo
 
vojo said:
Znam da se spominjalo gdje se kod nas mogu kupit te žarulje, ali sad ne mogu nać .... :misli:

Može li me netko prosvijetliti pa mi savjetovati gdje se mogu kupiti u Rijeci?

Hvala

Vojo
  CHIPOTEKA
 
Danas mi je riknula žarulja kratkog svjetla (H7). Na pumpi sam kupio Hella H7 jer su te jedino imali, i rekoh da na brzinu promijenim sa bilo čim, a onda ću se malo raspitati i vidjeti što valja.. Original (ta koja je riknula) je bila Osramova i bio sam zadovoljan količinom svjetla koje je davala, a i trajala je pristojno dugo.
Na brzinu promjena je bila pravi nightmare i onaj bavarac koji je postavio to ovako je totalni idiot. Prostora za gurnut ruku je minimalno, i to još ide kod skidanja stare, ali ubacivanje nove žarulje zahtijeva spretnost, a da se ne dotakne staklo istovremeno. Ipak zajebancija od skoro dva sata pimplanja bila je zbog toga jer je opruga koja fiksira žarulju u kučištu tako idiotski postavljena da čim je otpustiš ona iskoči iz svog ležišta u kojoj je drži jedan šarafić. Teško mi je to opisati, uglavnom vraćanje te oprugice je stvarno mađioničarstvo za koje smo žena koja ima full tanke ruke i ja utrošili ziher dva sata. Ne bi nikom preporučio takav urarski posao ako unaprijed nije u Nirvani i totalno opušten i pripremljen što ja svakako nisam bio. Sada se uzdam u Hellu i njenu trajnost jer takvo iskustvo si neću priuštiti tako skoro. Hella Rulez  :mrgreen:
 
zokx said:
Danas mi je riknula žarulja kratkog svjetla (H7). Na pumpi sam kupio Hella H7 jer su te jedino imali, i rekoh da na brzinu promijenim sa bilo čim, a onda ću se malo raspitati i vidjeti što valja.. Original (ta koja je riknula) je bila Osramova i bio sam zadovoljan količinom svjetla koje je davala, a i trajala je pristojno dugo.
Na brzinu promjena je bila pravi nightmare i onaj bavarac koji je postavio to ovako je totalni idiot. Prostora za gurnut ruku je minimalno, i to još ide kod skidanja stare, ali ubacivanje nove žarulje zahtijeva spretnost, a da se ne dotakne staklo istovremeno. Ipak zajebancija od skoro dva sata pimplanja bila je zbog toga jer je opruga koja fiksira žarulju u kučištu tako idiotski postavljena da čim je otpustiš ona iskoči iz svog ležišta u kojoj je drži jedan šarafić. Teško mi je to opisati, uglavnom vraćanje te oprugice je stvarno mađioničarstvo za koje smo žena koja ima full tanke ruke i ja utrošili ziher dva sata. Ne bi nikom preporučio takav urarski posao ako unaprijed nije u Nirvani i totalno opušten i pripremljen što ja svakako nisam bio. Sada se uzdam u Hellu i njenu trajnost jer takvo iskustvo si neću priuštiti tako skoro. Hella Rulez  :mrgreen:
Malo je off.ali je slično prekomplicirano.-Za promijeniti žarulju na VWpolu treba otpustiti čak i branik.Njemačka posla.
 
zokx said:
Danas mi je riknula žarulja kratkog svjetla (H7). Na pumpi sam kupio Hella H7 jer su te jedino imali, i rekoh da na brzinu promijenim sa bilo čim, a onda ću se malo raspitati i vidjeti što valja.. Original (ta koja je riknula) je bila Osramova i bio sam zadovoljan količinom svjetla koje je davala, a i trajala je pristojno dugo.
Na brzinu promjena je bila pravi nightmare i onaj bavarac koji je postavio to ovako je totalni idiot. Prostora za gurnut ruku je minimalno, i to još ide kod skidanja stare, ali ubacivanje nove žarulje zahtijeva spretnost, a da se ne dotakne staklo istovremeno. Ipak zajebancija od skoro dva sata pimplanja bila je zbog toga jer je opruga koja fiksira žarulju u kučištu tako idiotski postavljena da čim je otpustiš ona iskoči iz svog ležišta u kojoj je drži jedan šarafić. Teško mi je to opisati, uglavnom vraćanje te oprugice je stvarno mađioničarstvo za koje smo žena koja ima full tanke ruke i ja utrošili ziher dva sata. Ne bi nikom preporučio takav urarski posao ako unaprijed nije u Nirvani i totalno opušten i pripremljen što ja svakako nisam bio. Sada se uzdam u Hellu i njenu trajnost jer takvo iskustvo si neću priuštiti tako skoro. Hella Rulez  :mrgreen:

:LOL:

Meni je prva zamjena žarulje isto trajala oko dva sata. Kada imaš grif i dobre špiccange onda traje manje, sat, sat i pol...  :LOL:
Princip nije isti kao tvoj, na GSu je niš ne drži, a ne ide van...  :mrgreen:
 
zokx said:
Danas mi je riknula žarulja kratkog svjetla (H7). Na pumpi sam kupio Hella H7 jer su te jedino imali, i rekoh da na brzinu promijenim sa bilo čim, a onda ću se malo raspitati i vidjeti što valja.. Original (ta koja je riknula) je bila Osramova i bio sam zadovoljan količinom svjetla koje je davala, a i trajala je pristojno dugo.
Na brzinu promjena je bila pravi nightmare i onaj bavarac koji je postavio to ovako je totalni idiot. Prostora za gurnut ruku je minimalno, i to još ide kod skidanja stare, ali ubacivanje nove žarulje zahtijeva spretnost, a da se ne dotakne staklo istovremeno. Ipak zajebancija od skoro dva sata pimplanja bila je zbog toga jer je opruga koja fiksira žarulju u kučištu tako idiotski postavljena da čim je otpustiš ona iskoči iz svog ležišta u kojoj je drži jedan šarafić. Teško mi je to opisati, uglavnom vraćanje te oprugice je stvarno mađioničarstvo za koje smo žena koja ima full tanke ruke i ja utrošili ziher dva sata. Ne bi nikom preporučio takav urarski posao ako unaprijed nije u Nirvani i totalno opušten i pripremljen što ja svakako nisam bio. Sada se uzdam u Hellu i njenu trajnost jer takvo iskustvo si neću priuštiti tako skoro. Hella Rulez  :mrgreen:

a koji je tek posao skinit sve oklope na k1200rs  :LOL: kaze prijatelj da prije nego krene skidat prvo popije 2 kave i zapali 4 5 cigara  :mrgreen:
 
iluvatar said:
a koji je tek posao skinit sve oklope na k1200rs  :LOL: kaze prijatelj da prije nego krene skidat prvo popije 2 kave i zapali 4 5 cigara  :mrgreen:

To nije istina, jer se oklop naprijed sastavljen od 2, a cijela stranica ukupno od tri dijela (jer je na RS-u cijela stranica samo jedan komad!!, plus dva manja sa svake strane fara). Da bi došao do fara, ima 6 imbus vijaka sa svake strane, koje kada skine, oklop silazi bez ikakvih komplikacija.  I to je sva priča - jedna imbus i dvije minute da ga ogoliš do kraja.

Mislim da se tvojem frendu prije ne radi, nego što poznaje K 1200 RS-a... ako ne zna, neka veli, ja ću mu skinuti te oklope prije negoli on popuši ijednu cigaretu.  :wink: :wink: :wink:
 
Sledgehammer said:
To nije istina, jer se oklop naprijed sastavljen od 2, a cijela stranica ukupno od tri dijela (jer je na RS-u cijela stranica samo jedan komad!!). Da bi došao do fara, ima 6 imbus vijaka sa svake strane, koje kada skine, oklop silazi bez ikakvih komplikacija.  I to je sva priča - jedna imbus i dvije minute da ga ogoliš do kraja.

Mislim da se tvojem frendu prije ne radi, nego što poznaje K 1200 RS-a... ako ne zna, neka veli, ja ću mu skinuti te oklope prije negoli on popuši ijednu cigaretu.  :wink: :wink: :wink:

mislim na sve plastike ne samo bocne...neznam koja je godina njegov  :misli: mozda ima neke razlike po godistima nisam bas upucen...al to da mu se neradi ili da nezna nebi reka s obzirom da je mehanicar i da ga prije svake sezone pripremi tako da ga kompletno rastavi na proste faktore jer je picajzla i taj motor obozava :LOL: (a opet mozda i pretjeruje  :wink: )
 
vojo said:
Znam da se spominjalo gdje se kod nas mogu kupit te žarulje, ali sad ne mogu nać .... :misli:

Može li me netko prosvijetliti pa mi savjetovati gdje se mogu kupiti u Rijeci?

Hvala

Vojo

velecasni1 said:
  CHIPOTEKA

:no:
..nikada bilo
 
iluvatar said:
mislim na sve plastike ne samo bocne...

Pa i ja sam mislio na sve - ima ih sa svake strane 2 (velika bočna i mala u cockpitu), a ona prednja i nije podijeljena, već se izvlači prema naprijed, znači sve u svemu - PET komada! Čak i manje negoli sam početno spomenuo...  :bonk: :bonk:
 
K1200RS sjenilo nije dizajnirano za Xenon.Snop svjetla sa pokvari sa Xenon pa je vidljivost ceste bolja s kvalitetnom standardnom zaruljom.Ako te vise zanima izgled nego funkcionalnost, onda stavi Xenon ali ne vise od 4500K
 
Takodjer ima u prodaji xenon komplete specijalne za vozila sa CANBUS sistemima i standard za vozila bez CANBUS-a (starije) u svim varijantama (H4,H7) Rondo d.o.o. Matulji. Cijene ne znam,treba pitati.