Najbolje žarulje za BMW

shakazulu said:
Auto je BMW 116i e87 2005. godište
Xenon žarulja se ne može montirati jer je duža od obične h7 žarulje, xenonka dodiruje sjenilo. Mislim da mi treba adapter kakav imaju BMW serija 3 i 5 . Za jedinicu još nisam uspio pronaći. Taj adapter bi trebao malo povući xenon žarulju unatrag i trebalo bi biti ok. Za bolje razumijevanje stavljam i slikice:

sorry na off topicu
Ove dvije firme ti imaju u prodaji te adaptere  thumb_up


http://www.c-mod.hr/

http://www.xenonsvjetla.com/
 
bmw m 5 said:
glede snage gorenja zarulje...upravo su ti Watt-i....koji cine da zarulja svijetli jace...a samim time da i oslobadja vise topline..

Glede snage, ona je ista (standardna - 55/60W) kod svih, tako da ta spika otpada.

No samim time nije ista i količina topline koju pojedina žarulja isijava - ima ih sa različitim faktorima i količinama toplinskog isijavanja i disipacije topline, pa me zanima ona koja daje više svjetla, tj. bolji svjetlosni snop, a da toplinski nije (bitno) povećala opterećenje kućišta i unutrašnjosti fara.

Znači, bitno mi je iskustvo ljudi, jer sami parametri jedne žarulje tu ne znače puno, osim da ista potencijalno spada u razred onih koji bih mogao koristiti.
 
Topljenja farova sam vidio dosta puta i svaku put su bile stavljane zarulje od npr100 w Sutra ću izmjerit temperatur na par sijalica različitih proizvođača ali iste snage
 
nemoj se otresat na cijeli svjet,
 
Baba gura tačke pune žarulja.
Tip je pita kuda se ide za Bjelovar?
Miš gricka sir,a mačku mišolovka opalila po repu.
Uz cestu sama kuruza,a na svakoj banderi po jedna žarulja.
E sad koja je za BMW?
 
Sledgehammer said:
Glede Tomića, mislim da tamo nemam koga pitati za savjet. Pitat ću majstora Fakina, no prije sam mislio pitati i za druga iskustva.

Motovision me zanima, još samo da utvrdim toplinsko isijavanje i opterećenje okolice žarulje.  :wink:
glede Tomića. Dobar dan. Dobar dan. Imam BMW taj i taj. Treba mi žarulja koja ne topi far. I oni će ti dati zarulju koja je tvornicki propisana.
 
deny-zg said:
2. Kod auta koji nemaju H4 ,dugo svijetlo ostaje obicno kako je jer je to zasebni dio fara. Znaci jedan far ima dva reflektora i dvije zarulje. jedno za kratko ,jedno za dugo. H4 far to sve ima zajedno.

Deny, hvala na odgovorima i nadasve na strpljenju .... (y)

Samo da pojasnim (muči me ono 'KISS') - ako imaš jedno svijetlo sa H4 žaruljom (dugo/kratko) u to svijetlo se stavlja (tj. može staviti) samo bi-xenon. Znam da je to logično, ali samo pitam .... :(

Što se tiče BMW posebnosti, mislim da je Sleđ u pravu jer ipak ne pašu svi kitovi na BMW motore, evo primjera na:

http://www.quellidellelica.com/vbforum/showthread.php?t=242842

Hvala još jednom na pojašnjenju ....

Vojo
 
Sledgehammer said:
jer i ja nemam koristi od općenitih pitanja i općenitih odgovora, već tražim odgovore znalaca koji poznaju i uvažavaju specifičnosti BMW motocikala, pa tako i strujnog kruga, optičkih veza, oblika farova i njihovih zrcala, vrsta utora i ležišta, centralnog računala i još nekih "detalja".
:D :mrgreen: Aj Sleđ ne zajebaji!
Ako baš očeš takve otiđi u BMW-a i narući sebi xenon svitla ili drugu verziju žarulja na BMW-u i plati! Garantirano ekipa iz BMW-a su najveći znalci i poznavatelji BMW motocikala, pa tako i strujnog kruga, optičkih veza, oblika farova i njihovih zrcala, vrsta utora i ležišta, centralnog računala i još nekih "detalja"!
Jedini zajeb je u tome što to oni konkretno i naplate. Ako očeš proč jeftinije onda slušaj one koji to ne naplačuju toliko radi toga jer i nemaju toliko prethodno navedenog znanja...bla, bla!
 
Sledgehammer said:
Baš dobro da si to gore sve napisao, jer si pokazao da

1. ne znaš, i
2. otkrivaš toplu vodu prodajom nekakve "logike".

Da si pročitao moj post SA RAZUMIJEVANJEM, ne bi trabunjao takve stvari, jer ja sam spomenuo topljenje zrcala i plastičnih dijelova uslijed topline gorenja same žarulje, što nema veze sa snagom žarulje (snaga je ista 55/60 W - može imati veze, ali i ne treba, ukoliko je konstrukcija fara takva da je za toplinski jače opterećene žarulje premalo mjesta u samom kućištu pa ista prži okolinu; moj BMW ima takvo specifično kućište, pogotovo taj model sa 3 žarulje - dva fara oborenog i jedan far dugog svjetla... i tu nikakve generalizacije i "logike" ne prolaze! Ili konkretno znaš, ili samo plitko nagađaš. Na žalost, radiš ovo drugo...


ne znam kakva kemija je tvoj bmw... ali na bmw od staroga  k1200r.. ja sam sam ko zadnji seljak plug n playo xenon i radi ko zmaj bez ikavih problema...
 
vojo said:
Samo da pojasnim (muči me ono 'KISS') - ako imaš jedno svijetlo sa H4 žaruljom (dugo/kratko) u to svijetlo se stavlja (tj. može staviti) samo bi-xenon. Znam da je to logično, ali samo pitam .... :(
imas i H4 xenon zarulja na kojima je kratko xenon a pored imas halogenu zarulju za dugo. stane taj sistem u far bez problema ali nema dobra sjenila pa previse rasipa svijetlost i dugo svijetlo je očajno.

 
vojo said:
Što se tiče BMW posebnosti, mislim da je Sleđ u pravu jer ipak ne pašu svi kitovi na BMW motore, evo primjera na:

http://www.quellidellelica.com/vbforum/showthread.php?t=242842
nije poseban bemwe nego ljudi koji ih voze.  :LOL:
 
Uz motor mi je došao i cijeli paket svih mogućih žarulja u originalnim BMW kutijicama koji je kupljen zajedno sa motorom u BMW salonu..
Kad mi je nedavno pregorilo kratko svjetlo išao sam to zamijeniti pa sam provjeravao koji je proizvođač. Ustanovio sam da je i ona originalna žarulja koja je bila u faru i ona zamjenska u BMW kutijici od proizvođača OSRAM.
(kod mene je R1200GS 2007 godište sa H7 žaruljama).
 
deny-zg said:
imas i H4 xenon zarulja na kojima je kratko xenon a pored imas halogenu zarulju za dugo. stane taj sistem u far bez problema ali nema dobra sjenila pa previse rasipa svijetlost i dugo svijetlo je očajno.


kakva nepotrebna komplikacija oko dizajna XD
 
deny-zg said:
imas i H4 xenon zarulja na kojima je kratko xenon a pored imas halogenu zarulju za dugo. stane taj sistem u far bez problema ali nema dobra sjenila pa previse rasipa svijetlost i dugo svijetlo je očajno.


pa i ne bas, meni na Suzukiju (GS 500) nije pasalo, zato jer se keramicki nosac halogenke naslanjao na dosjed u faru, stavio bixenon i sve 5
 
alien said:
Ako baš očeš takve otiđi u BMW-a i narući sebi xenon svitla ili drugu verziju žarulja na BMW-u i plati!

Jeb'ga, lipi, imaš i ti svojih trenutaka kada si pod utjecajem mračne strane, pa ne rezoniraš u skladu sa svojim mogućnostima!

Ja ću otići u BMW, i to za ravno deset dana od danas, i to u njihov najveći shop na svijetu! No neću tražiti žarulje, jer i oni ne nude uvijek ono što je najbolje, iz prostog razloga što su za mnoge komponente vezani ugovorima. Zato ne znači da ako je nešto "original" da je i najbolje, što cijela vojska aftermarket proizvođača često zna dokazivati. Glede žarulja, nisu hitne (ali ima i boljih žarulja od mađarskog Osrama), ali akumulator je superhitan, pa ću u Munchenu otići u Wunderlich i uzeti jedan Odyssey PC680; bolje od toga ne postoji (a neusporedivo je bolji od serijskog Exidea)! A žaruljice ćemo lakše riješiti...  :D :D :D
 
robe said:
Kad mi je nedavno pregorilo kratko svjetlo išao sam to zamijeniti pa sam provjeravao koji je proizvođač. Ustanovio sam da je i ona originalna žarulja koja je bila u faru i ona zamjenska u BMW kutijici od proizvođača OSRAM. (kod mene je R1200GS 2007 godište sa H7 žaruljama).

Glede ovog boldanog - što je tu čudno? Ustanovio si da imaš "original" i u motoru i u setu rezervi...  :misli:

No ako nisi zadovoljan serijalom - si pomišljao na nešto bolje? I ako jesi - na što?

 
Sledgehammer said:
Jeb'ga, lipi, imaš i ti svojih trenutaka kada si pod utjecajem mračne strane, pa ne rezoniraš u skladu sa svojim mogućnostima!

Ja ću otići u BMW, i to za ravno deset dana od danas, i to u njihov najveći shop na svijetu! No neću tražiti žarulje, jer i oni ne nude uvijek ono što je najbolje, iz prostog razloga što su za mnoge komponente vezani ugovorima. Zato ne znači da ako je nešto "original" da je i najbolje, što cijela vojska aftermarket proizvođača često zna dokazivati. Glede žarulja, nisu hitne (ali ima i boljih žarulja od mađarskog Osrama), ali akumulator je superhitan, pa ću u Munchenu otići u Wunderlich i uzeti jedan Odyssey PC680; bolje od toga ne postoji (a neusporedivo je bolji od serijskog Exidea)! A žaruljice ćemo lakše riješiti...  :D :D :D

Oprosti ali tvoji postovi graniče s paramormalnim.
 
Sledgehammer said:
Glede ovog boldanog - što je tu čudno? Ustanovio si da imaš "original" i u motoru i u setu rezervi...  :misli:

No ako nisi zadovoljan serijalom - si pomišljao na nešto bolje? I ako jesi - na što?


Samo sam naveo žarulje kojeg proizvođača se originalno ugrađuju, ako bi nekoga zanimalo.
Ja ugrađujem xenon ovog proljeća.
Prije BMW-a sam imao Vstroma koji je imao bolja svjetla pa sa ovim standardnim na BMW-u nisam baš oduševljen.
 
robe said:
Samo sam naveo žarulje kojeg proizvođača se originalno ugrađuju, ako bi nekoga zanimalo. Ja ugrađujem xenon ovog proljeća. Prije BMW-a sam imao Vstroma koji je imao bolja svjetla pa sa ovim standardnim na BMW-u nisam baš oduševljen.

U Wunderlichovom katalogu nude MotoVision kao aftermarket poboljšanje za BMW lampe, znači da bi moglo biti nešto od toga...  :D :D :D (y)