Najbolji supermoto?

Rage

New member
Zanima me mišljenje ljudi ovdje o najboljem ili najisplativijem, best-buy supermotu na našem tržištu? Uz malo srece i puno novca slijedece godine mozda i kupim jednog :banana: Honda Fmx 650, Yamaha xt660, Ktm neki... bilo sta :p
 
sad ih već ima dosta, od sportskih ktm, husquarna, husaberg i civiliziranijih yamaha, honda, suzuki....zavisi kaj ti treba, meni je xt fav a reko bi i da je best buy
 
Aprilia pegaso, yamaha XT-X, KTM Duke, BMW 650 f i slicni su ti funbikeovi, tj predvidjeni su samo za cestu, dok pravi supermoto idu i offroad.
Ovi modeli koje sam nabrojao su ti sve civilizirani motori, tj. mozes ih voziti i ako si pocetnik (Duke-a ne bas jer ima malo nervozniju masinu od drugih).

Za voziti prave SM ti treba ipak nesto iskustva. nerijetko imaju 70 konja sa 110 kg, i ako se ne zna pripitomiti to onda ti to vise nije gust voziti..
No dobro da ne duljimo reci mi:
-gdje bis se vozio?(cesta,malo offroad-a,da li su kod tebe ravnice, zavoji, po gradu...)
-jesi li vozio nesto prije?
-koliko km bis radio dnevno?
-Da li te brine potrosnja i odrzavanje?

to bi bilo to... :wink:
 
ktm 640 prestige

prijatelj ga vozi i ja ga probo i osto zapanjenj jer motoru nesmijes dat gasa odlican je :cool:
 
Da, skuzio sam da su Duke, Husqvarna i sl. vise 'divlji'... Mislim da imam love brijem da bi odma uzeo Dukea(a i prakticki se jedini da nabavit polovni) jer ak nis drugo mislim da je dizajnom i stilom svjetlosne godine ispred ostalih, makar je najstariji :D Al cuo sam vec to sto si rekao, da nije bas pitom... Jel to nesto sto se moze svladat u recimo pol godine? Jer nije bas da cu kupovat motor svaki cas...

-Najvise po gradu, vrlo rijeto off road, zavoja ima kod mene, rupa ne cesti jos vise :evil:
-Imam iskusta na skuteru, al nije to ista stvar, sa motorima onolko kolko sam morao na vozackom...
-dnevno, ne previse, u prosjeku malo
-e sad za potrosnju i odrzavanje, ne znam kolike su razlike... ako su drastične onda da... :(

Btw, jel moguce da ovi motori imaju 0-100 za cca. 5.5 s? To sam nasao na www.motoplanete.com Npr Suzuki 400 drz 5.2, Fmx 650 5.6...

Danke :cool:
 
Husqvarna je zakon al kostaaaa...vozio sam 125 2t i stvarno je prejak!

al cijena 125ice je oko 40 000kn... :cry:
 
Rage said:
Da, skuzio sam da su Duke, Husqvarna i sl. vise 'divlji'... Mislim da imam love brijem da bi odma uzeo Dukea(a i prakticki se jedini da nabavit polovni) jer ak nis drugo mislim da je dizajnom i stilom svjetlosne godine ispred ostalih, makar je najstariji :D Al cuo sam vec to sto si rekao, da nije bas pitom... Jel to nesto sto se moze svladat u recimo pol godine? Jer nije bas da cu kupovat motor svaki cas...

-Najvise po gradu, vrlo rijeto off road, zavoja ima kod mene, rupa ne cesti jos vise :evil:
-Imam iskusta na skuteru, al nije to ista stvar, sa motorima onolko kolko sam morao na vozackom...
-dnevno, ne previse, u prosjeku malo
-e sad za potrosnju i odrzavanje, ne znam kolike su razlike... ako su drastične onda da... :(

Btw, jel moguce da ovi motori imaju 0-100 za cca. 5.5 s? To sam nasao na www.motoplanete.com Npr Suzuki 400 drz 5.2, Fmx 650 5.6...

Danke :cool:

Duke-a ti nebih preporucio za grad, previse se grije i steta ga je piliti po gradu.Odrzavanje ti je tako, srednje skupo...ne znam po cemu da se orijentiram

uglavnom moja preporuka ti je aprilia pegaso strada, ako ne onda yamahu xt-x ma da ona ia nekh prolemcica sa gasenjem otora (iako se radi o istom agregatu tih dvaju modela)
DRZ 400 nisam vozio, ali kazu sve najbolje o njemu ma da ima malo konja
Honda FMX ti je isto dobar motor, iako ima samo 38 konjica.

Da istina je da imaju takvo ubrzanje, meni za duka pise da ima 3,5 sec do 100 mada mislim da samnom ima vise :mrgreen:

Ali uzmi si i duka ako hoces samo cu ti reci da ga moras drzati uvijek iznad 4000 okretaja jer ako ga vozis ispod isteze ti se lanac distribucije i nije nikako dobro za motor..a na tim okretajima ni nema snage
 
Ja sam sebi u pocetku mislio uzeti husaberg 650 fs, samo sto nema bas zastupnika za tu marku. ne zna kako je kod tebe
 
Tako je jer imaj kratki prijenos. na duku ti je max brzina 180. meni je ta brzina suluda za takav motor. kad idem dalje ne vozim ga nikad preko 130. na 170 npr ne mogu udahnuti zbog otpora vjetra, nema nikakve zastite
 
3.5? Pa to je ko R motori skoro! bolesno :twisted: Mislim nije mi to tolko vazno, al cisto da znam... Meni Drz 400 izgleda fora i ima samo 130 kg, tak da mislim 40 ks nije premalo...dok za hondu bas neznam, 38 ks i 160 kg :(
Xt je vjerujem isto ok, makar mi je malo pre glomazna u odnosu na ove modele...Strada mi skoro pa vuče na naked, al emotivno sam vezan uz apriliu :D I procitao sam da ce skoro izbacit bas supermoto...
E da, kolko Duke guta? Malo mi je nezgodno, sto vecina tih motora nemaju pokazicav goriva :(
 
Rage said:
3.5? Pa to je ko R motori skoro! bolesno :twisted: Mislim nije mi to tolko vazno, al cisto da znam... Meni Drz 400 izgleda fora i ima samo 130 kg, tak da mislim 40 ks nije premalo...dok za hondu bas neznam, 38 ks i 160 kg :(
Xt je vjerujem isto ok, makar mi je malo pre glomazna u odnosu na ove modele...Strada mi skoro pa vuče na naked, al emotivno sam vezan uz apriliu :D I procitao sam da ce skoro izbacit bas supermoto...
E da, kolko Duke guta? Malo mi je nezgodno, sto vecina tih motora nemaju pokazicav goriva :(
Aprilia SXV je trebala izaci pocetkom ove godine ali je imala velike probleme sa agregatima. Izaci ce verzije od 450 i 550 ccm. Normalno da ce samo sliciti onim trkacim verzijama, bez karbona, titana... sa puno plastike...

Duke sad kad sam ga fino ustelao potrosi nesto manje od 10 litara na 100km ali brdske voznje kad je gas stalno na full.
Inace normalne voznje nekih 6l/100km

A to sta nema pokazivac ti nije nikakav problem, meni npr kad se priblizava rezervi pocne lagano trokirati, tada okrenem spinicu na rezervu i vozim se jos 30 km nikakav problem :wink:
Pravi supermoto ti imaju samo okretaje (ako ih imaju) :mrgreen:
 
E da SXV! Vidio sam slike trkaceg modela i sviđa mi se, al ko zna ce cestvna verzije bit takva, kolka ce bit cijena... Al dok cu ja kupovat(na proljeće nadam se), vjerojatno će vec bit vani. Nekak imam filing da bi to mogao bit bobar motor, al vidjet cemo...
U svakom slucaju tenks za savjete (y)
 
aprilia sxv izgleda predobro

cijena je 70soma za 450ccm a 550ccm je 72soma

meni je motor po izgledu stvarno odličan. postoji test u motopulsu br.70
 
Rage said:
E da SXV! Vidio sam slike trkaceg modela i sviđa mi se, al ko zna ce cestvna verzije bit takva, kolka ce bit cijena... Al dok cu ja kupovat(na proljeće nadam se), vjerojatno će vec bit vani. Nekak imam filing da bi to mogao bit bobar motor, al vidjet cemo...
U svakom slucaju tenks za savjete (y)

Sve to štima al probaj pitat za neki dio rezervni i kad ti ga mogu nabavit!  :palacdolje:
 
Rage said:
E da SXV! Vidio sam slike trkaceg modela i sviđa mi se, al ko zna ce cestvna verzije bit takva, kolka ce bit cijena... Al dok cu ja kupovat(na proljeće nadam se), vjerojatno će vec bit vani. Nekak imam filing da bi to mogao bit bobar motor, al vidjet cemo...
U svakom slucaju tenks za savjete (y)

sxv ti nije niekako za nekoga bez iskustava na takvim motorima

al inac i sxv jemoj san  (y)
 
butek said:
sxv ti nije niekako za nekoga bez iskustava na takvim motorima

al inac i sxv jemoj san  (y)
je,samo što ti je malo premalen  :jesus: