Najljepše fotke sa putovanja i vožnji,....

James1100 said:
Nije umjetnička, samo kao zanimljjivost.

Bologna, neko raskrižje... Kamion je pravi, samo je izvađena mehanika.

Stvarno dobra fora za spomenik  (y)
 
Ovo je grad Burghausen.
Iznad grada,nalazi se istoimeni Burg (tvrdjava).
Taj Burg neki nazivaju "najduzi Burg na svijetu". Dugacak je 1051 m,a ta njegova duzina je upisana u Guinness-ovu knjigu rekorda.
Evo izvorni tekst :
"...Die Burg zu Burghausen oberhalb der Altstadt der gleichnamigen Stadt ist mit 1051 Metern die längste Burganlage Europas und gilt seit einem Eintrag im Guinness-Buch der Rekorde als „längste Burg der Welt..."

Slikao sam sa Austrijske strane...rijeka Salzach je granica.
 
banditR said:
Ovo je grad Burghausen.
Iznad grada,nalazi se istoimeni Burg (tvrdjava).
Taj Burg neki nazivaju "najduzi Burg na svijetu". Dugacak je 1051 m,a ta njegova duzina je upisana u Guinness-ovu knjigu rekorda.
Evo izvorni tekst :
"...Die Burg zu Burghausen oberhalb der Altstadt der gleichnamigen Stadt ist mit 1051 Metern die längste Burganlage Europas und gilt seit einem Eintrag im Guinness-Buch der Rekorde als „längste Burg der Welt..."

Slikao sam sa Austrijske strane...rijeka Salzach je granica.
Ne bih zelio da ovo shvatis kao kritiku nego kao mali previd s tvoje strane. Ima tu nekih manjih tvrdjavica po Kini koje su malkice duze od Burghausen-a. Najduza tvrdjava/kompleks u Europi je vec malo bolji prijevod izvornog texta  (y) (y)
 
ICE TIGER said:
Ne bih zelio da ovo shvatis kao kritiku nego kao mali previd s tvoje strane. Ima tu nekih manjih tvrdjavica po Kini koje su malkice duze od Burghausen-a. Najduza tvrdjava/kompleks u Europi je vec malo bolji prijevod izvornog texta  (y) (y)
Hey,ICE....
Ma,kakva kritika....nema problema,bar vidim da ljudi citaju ono sto napisem. :mrgreen:
Sto se tice samog Burghausena,prica je ovakva....Grad poznajem dugi niz godina,ulazio sam puno puta u grad i gledao turisticke table na ulazu.Prije nekoliko godina,pisalo je da je Burg dugacak 1036 m,i da je najduzi Burg u Europi.
E,sad...i ja pravim razliku od Burg i Burganlage.Nemoguce da je sam Burg toliko dugacak....anlage,kao kompleks-to je vec druga prica.
Dalje...zasto je prije pisalo 1036 m (sad pise 1055 m),a u Wiki (odakle sam podatke uzeo) pise 1051 m,to ne znam.
Da je to "..die längste Burganlage Europas ..",sklon sam povjerovati.
..a da je to ".. längste Burg der Welt...",bas i ne. Nije mi ni jasno po kojim su kriterijima radili ta mjerenja i "navlacili" te metre u zadnjih par godina - dakle,ne stima ni to.  :mrgreen:
Naveo sam podatke iz Wiki,a oni su tako napisali  :)
Uostalom,uopce nije ni bitno.Fora je da si to zapazio,to mi je znak da si procitao,sto mi je drago  (y)
 
Tema je sama po sebi po sebi zanimljiva. Kako sam radio na Medvedgradu i "uzeo mu mjeru" na taj način i još posjetio nekoliko takvih starina, već je samo po sebi fascinantno kad se spomenu te dimenzije. Dali je najduži ili ne, manje bitno, marketinška navlačenja u svrhu turizma. Svejedno, ovi podaci + dobre fotke bude želju za posjetom takvim mjestima  (y)


Btw... bio sam  :mrgreen:
pa sam se morao i javiti
 
James1100 said:
Tema je sama po sebi po sebi zanimljiva. Kako sam radio na Medvedgradu i "uzeo mu mjeru" na taj način i još posjetio nekoliko takvih starina, već je samo po sebi fascinantno kad se spomenu te dimenzije. Dali je najduži ili ne, manje bitno, marketinška navlačenja u svrhu turizma. Svejedno, ovi podaci + dobre fotke bude želju za posjetom takvim mjestima  (y)


Btw... bio sam  :mrgreen:
pa sam se morao i javiti
Da...mjesto je stvarno fascinantno.
Nisam skuzio...bio si tamo,u Burghausenu?
 
banditR said:
Hey,ICE....
Ma,kakva kritika....nema problema,bar vidim da ljudi citaju ono sto napisem. :mrgreen:
Sto se tice samog Burghausena,prica je ovakva....Grad poznajem dugi niz godina,ulazio sam puno puta u grad i gledao turisticke table na ulazu.Prije nekoliko godina,pisalo je da je Burg dugacak 1036 m,i da je najduzi Burg u Europi.
E,sad...i ja pravim razliku od Burg i Burganlage.Nemoguce da je sam Burg toliko dugacak....anlage,kao kompleks-to je vec druga prica.
Dalje...zasto je prije pisalo 1036 m (sad pise 1055 m),a u Wiki (odakle sam podatke uzeo) pise 1051 m,to ne znam.
Da je to "..die längste Burganlage Europas ..",sklon sam povjerovati.
..a da je to ".. längste Burg der Welt...",bas i ne. Nije mi ni jasno po kojim su kriterijima radili ta mjerenja i "navlacili" te metre u zadnjih par godina - dakle,ne stima ni to.  :mrgreen:
Naveo sam podatke iz Wiki,a oni su tako napisali  :)
Uostalom,uopce nije ni bitno.Fora je da si to zapazio,to mi je znak da si procitao,sto mi je drago  (y)
Treba razlikovati sluzbene podatke od wikipedie gdje svako moze napisati neki text. Ja se isto ponekad posluzim wikipediom, ali nije bas sigurno 100% da i ta mo sve stima

 
banditR said:
Ovo je grad Burghausen.
Iznad grada,nalazi se istoimeni Burg (tvrdjava).
Taj Burg neki nazivaju "najduzi Burg na svijetu". Dugacak je 1051 m,a ta njegova duzina je upisana u Guinness-ovu knjigu rekorda.
Evo izvorni tekst :
"...Die Burg zu Burghausen oberhalb der Altstadt der gleichnamigen Stadt ist mit 1051 Metern die längste Burganlage Europas und gilt seit einem Eintrag im Guinness-Buch der Rekorde als „längste Burg der Welt..."

Slikao sam sa Austrijske strane...rijeka Salzach je granica.

Pa ak bi po fotki procjenjivali,zidine okolo, bilo bi to tu negdje  8) al se u tekstu ispreplecu rijeci Burganlage i burg i tko poznaje jezik je u trilemi  :jesus: :LOL:
 
banditR said:
Da...mjesto je stvarno fascinantno.
Nisam skuzio...bio si tamo,u Burghausenu?

u Burghausenu, ne u burgu. kamionom.

razvažala se neka ogrijevna drva po selendrama okolo  :mrgreen:
glavni hr. izvozni proizvod  8)
 
James1100 said:
u Burghausenu, ne u burgu. kamionom.

razvažala se neka ogrijevna drva po selendrama okolo  :mrgreen:
glavni hr. izvozni proizvod  8)
...bio si u Burghausenu....trebao si lupit neki mail.
evo ti jedna svjeza slika (od danas).Cekao sam u nekom zastoju,pa kliknuo sliku.
slikano u starom gradu,gore se vidi Burg.
 
banditR said:
...bio si u Burghausenu....trebao si lupit neki mail.
evo ti jedna svjeza slika (od danas).Cekao sam u nekom zastoju,pa kliknuo sliku.
slikano u starom gradu,gore se vidi Burg.


Htio si komentar na sliku:
odmah me podsjeća na jednu vožnju sa ekipom u Celju. Motor idealan prijevoz, dođeš brže i bliže starom gradu, ovisi koliko je dozvoljeno. Onda šetnjica unutra, aparat na stalak i udri panorame. + uživanje u tom nekom miru koji imaju takva mjesta. Jedino što sam rijetko ja taj koji slika jer je obično u ekipi netko talentiraniji, iskusniji i bolje opremljen. Ovaj pogled na stari grad iz žablje perspektive odmah budi želju za takvom vožnjom.

I btw, Motovun je još bolji primjer od Celja, ali sam tamo bio mnogo puta pa mi je nekako uobičajeno, više nema nikakvih otkrića, nego su to povratci na mjesto gdje si se uvijek dobro osjećao.
I sad sam se sjetio, osim Medvedgrada, bio sam kamionom i na tvrđavi u Kninu. Bez aparata, samo dizalica, radio na obnovi  :mrgreen:


Celje, frend je slikao, nisam ja, dodao kao prilog u post. Odlična usputna stanica kas se ide pogledati postava u Vranskom.



 
Kroz Celje sam prosao ove godine,prvi put u zivotu...i u Vranskom smo bili.
Prijatelj isao testirati neke motore,a ja mu isao napraviti par slicica.
I meni je zanimljivo provesti se tamo gdje nisam bio,vidjeti nesto...krajolik me zanima.
...gledanje nekih slika po tim dvorcima,bas i nije moj svijet.
Naravno,ukusi su razliciti i svatko ima svoje-ono sto ga zanima  (y)