Najrobusniji skuter?

NOroad said:
Tražim skuter koji bi podnosio češću upotrebu na "bijelim" cestama (makadam), a da je veće kubikaže od 50 ccm.
Za sada, tu je samo Typhoon 125 .. i nema ga na našem tržištu .. za Ruckusa i slične znam takodjer, ali ni oni nisu na ovom tržištu..
Po meni ti je to gilera stalker ima san je neko vrime,nema di nisan bia s njo :021: (y) (y) m
 
Niti jednom motoru/skuteru ne odgovara prašina i makadam.. Kad se zapeče sva ta prašina npr vilice i sl.  :hello:
A o nekom ATV nisi razmisljao?  :mrgreen: (y)
 
Robi_PU said:
Niti jednom motoru/skuteru ne odgovara prašina i makadam.. Kad se zapeče sva ta prašina npr vilice i sl.  :hello:
A o nekom ATV nisi razmisljao?  :mrgreen: (y)

Imao.. kako sam i naveo u nekom prethodnom postu, na cesti je sranje ..
 
ima jos jedan skuter koji bi bio dobar za makadam ali je isto 50ccm,radi se o gileri ice,skuter je dosta visok,ima jako malo plastika i taj skuter je napravljen za padanje :mrgreen: pa se ni plastike nece sve "pokrivit" po makadamu,a cak ima i ugradene slidere....jos nisam vidio/vozio skuter a da mi nekako djeluje cvrsce,imam osjecaj kao da je sve u jednom komadu
 
malaga said:
ima jos jedan skuter koji bi bio dobar za makadam ali je isto 50ccm,radi se o gileri ice,skuter je dosta visok,ima jako malo plastika i taj skuter je napravljen za padanje :mrgreen: pa se ni plastike nece sve "pokrivit" po makadamu,a cak ima i ugradene slidere....jos nisam vidio/vozio skuter a da mi nekako djeluje cvrsce,imam osjecaj kao da je sve u jednom komadu

Vozio ga na HR prezentaciji, skočio s njim iz kamiona i preživio :mrgreen:

 
NOroad said:
Tražim skuter koji bi podnosio češću upotrebu na "bijelim" cestama (makadam), a da je veće kubikaže od 50 ccm.
Za sada, tu je samo Typhoon 125 .. i nema ga na našem tržištu .. za Ruckusa i slične znam takodjer, ali ni oni nisu na ovom tržištu..

Mi ti možemo nabavit EU inačicu Ruckusa, koji čak ima i ljepša prednja svjetla, model BWS 125
 
NOroad said:
Tražim skuter koji bi podnosio češću upotrebu na "bijelim" cestama (makadam), a da je veće kubikaže od 50 ccm.
Za sada, tu je samo Typhoon 125 .. i nema ga na našem tržištu .. za Ruckusa i slične znam takodjer, ali ni oni nisu na ovom tržištu..

Typhoon 125 - 16.990 kn

http://www.hr.piaggio.com/hr_HR/listino_prezzi/configurator_step2.aspx?id=320

 
milanche said:
Malo ipak bezobrazna cijena za 125ccm...  :palacdolje:

Cygnus X je bio nešto više od 20 tk, i uredno se prodavao, a ovaj ipak "mirita" više.
 
milanche said:
Malo ipak bezobrazna cijena za 125ccm...  :palacdolje:
Baš sa mislio pitati da li mogu uvesti taj skuter jer sam nešto gledao utility skutere , ali s ovom cijenom to je stvarno previše.
 
Moj stari i masa drugih ljudi po otocima bi rado zamijenili ostarjele Tomose kad bi im se ponudilo nešto praktično poput utility skutera za odlazak u maslinik ili u polje, zato sam i pokrenuo ovu temu..
 
Znam da je tema stara cijelo stoljece, al uvijek aktualna pa da se prikljucim  (y)

Definitivno Stalker ili Typhoon za makadam, najjeftiniji,najizdrzljiviji, najvozniji i najprakticniji...
Vozim ga svako ljeto 4-5mjeseci skoro pa svaki dan po 6km makadama, od blagog m. pa do komadina kamenja. I ne stedim ga. Jedino mi serijski amortizer propiso odmah nakon prvog ljeta rokanja po kamenju.
Ima mesnate gume profila 90, malo spustis tlak i samo klizi, inace leti po makadamu, jedino na tim gromadama treba polako radi hoda prednjeg ovjesa...I skuter je lagan, ak ides u njivu pa zapnes (sta se meni desilo), dignes ga i premjestis, a 125/200 tesko da hoces... Gume su debele pa ide bez beda kroz traktorske rupe pune blata i vode,pogotovo u brdo i nekak uhvate, a Liberty aj bok s onim celanama... Deda koji se vraca s njive moze metnuti sta hoces izmedju nogu, kao i na liberty, u kadu stane integralka, plastike su mat, moja je padala i nikada nisu bocne puknule, malo ogrebane i to je to...Moja je prosla sve i svasta, i skuter je tip top... Vida nije otpala niti jedna, plastike ne lupaju i klapaju... Ak se prospes sve pet, nema sta puknut.
Mana: prednja vilica koja ne sluzi nicemu :?

Beta Ark mi je prejeben skuter, al veci kotaci sa niskoprofilnim gumam, a to za makadam nije.
Liberty nikako, s onim kotacima i gumicama, to je ko da ides specijalkom na kilimanđaro :mrgreen:
Gilera Ice je majka, al nije bas praktican, nemos nista metnut izmedju nogu, pitanje je sta stane u kadu od kaciga, mozda Jet...

Robi_PU said:
Niti jednom motoru/skuteru ne odgovara prašina i makadam.. Kad se zapeče sva ta prašina npr vilice i sl. 

Sta ce se zapeci??? Propuses i gotovo, nema se sta zapeci, jedino filtar treba redivito cistiti jer se pretvori u vapno, pogotovo 7 i 8 mjesec  :(
Sta je najbolje, skuter nema lanac ko motor, pa nemas sta cistiti...samo deres po filtru zraka i to je to.  :D