Najrobusniji skuter?

NOroad

Member
Tražim skuter koji bi podnosio češću upotrebu na "bijelim" cestama (makadam), a da je veće kubikaže od 50 ccm.
Za sada, tu je samo Typhoon 125 .. i nema ga na našem tržištu .. za Ruckusa i slične znam takodjer, ali ni oni nisu na ovom tržištu..
 
moze ih se jos po oglasnicima nac, jako su kvalitetni i prakticki neunistivi (imao sam 2 komada)
po makadamu bi ti bili dobri i skuteri vecih kotaca, nesto u stilu liberty 125 i sl...
 
pitam se šta bi ostalo od plastika na skuteru poslije vožnje makadamom  :?
 
sudeci po uvodnom postu, nije ti žao motora ni novca, onda uzmi beverly 250. mada ja ne vidim svrhu skutera na makadamu, po obicnoj cesti se od neravnina i vibracija zna popustiti po neki saraf sa plastika, a mogu misliti sta bude nakon par km makadama  :LOL:
 
imaju skuteri koji su zamisljeni za laksu terensku voznju(stalker,typhoon,ark,crosser,rally....) cak se sa takvim skuterima voze i "cross" utrke,ali nije to to,pogotovo tebi jer trazis jaci skuter,unistit ces skuter i ubit ces sebe,jao kad se to otme :mrgreen:
ostavi se ti toga i kupi kakav motoric,ali neki enduro,da nebi sad pitao koji R za makadam :mrgreen:
 
malaga said:
imaju skuteri koji su zamisljeni za laksu terensku voznju(stalker,typhoon,ark,crosser,rally....) cak se sa takvim skuterima voze i "cross" utrke,ali nije to to,pogotovo tebi jer trazis jaci skuter,unistit ces skuter i ubit ces sebe,jao kad se to otme :mrgreen:
ostavi se ti toga i kupi kakav motoric,ali neki enduro,da nebi sad pitao koji R za makadam :mrgreen:

:LOL: :LOL:

ja mislim da od ovog šta si nabrojao stalker najpristupačniji  (y)
 
Phobocaster said:
:LOL: :LOL:

ja mislim da od ovog šta si nabrojao stalker najpristupačniji  (y)
definitivno je stalkera najlakse kupit,ali beta ark je najbolja za to,a poslje nje malaguti crosser(isto je skuter,samo ime vara),samo malaguti ima AC,a to bas i nije dobro

btw.neznam ako je autor teme vozio skuter po makadamu,uglavnom nije to bas veselje....mali kotaci,mali hod vilice,niska grana......
 
sve se slažem...a vidiš da je promjenil prvi post u temi...prvo kad je tražio u igri je bio neki croser...sad ga više nema  :(
 
e to je odlican moped (y) samo tesko ih je naci,nije bas da ima dijelova kao za ostatak dijelova i ta njihova hebena getriba sa kojom se nemoze postic veca brzina ni uz kit,a druge/duze getribe nema(bar mislim da nema u ponudi tuning dijelova,slabo se taj skuter sredivao),a autor teme hoce nesto brze,a tunirani zracnjak po makadamu,neznam bas :mrgreen:
 
jozy said:
moze ih se jos po oglasnicima nac, jako su kvalitetni i prakticki neunistivi (imao sam 2 komada)

o kojim modelima se radi, nisam skužio baš..?
 
uzmi neki kineski enduro od 125-200ccm i gazi ga, ostavi se skutera i makadama
 
Phobocaster said:
pitam se šta bi ostalo od plastika na skuteru poslije vožnje makadamom  :?

da pojasnim; kada sam na otoku, pretežno se krećem skuterom (Majesty 125, nije moj) i žao mi ga uništavati po bijeloj cesti, iako je nje najmanje (1km), ostalo je sve asfalt.

zbog tog jednog km (x5 dnevno), moram uzeti nešto robusnije.. imao sam quad, ali je on na cesti g.vno..

što se tiče kvarova, na ovom su propišali semerinzi na prednjoj vilici i poispadalo par vida oplate..
 
Phobocaster said:
sve se slažem...a vidiš da je promjenil prvi post u temi...prvo kad je tražio u igri je bio neki croser...sad ga više nema  :(

promijenio sam prvi post, jer sam napisao pogrešnu kubikažu..
inače, volim cross/enduro i imao ih nekoliko u životu, ali kada pređeš 40., stare kosti više ne dozvoljavaju skakanje, već praktičnost i udobnost..
:starac:
 
malaga said:
btw.neznam ako je autor teme vozio skuter po makadamu,uglavnom nije to bas veselje....mali kotaci,mali hod vilice,niska grana......

upravo zato sam i postavio pitanje, zato što jesam i sve znam o problemima, samo ne znam da li sam previdio neki model osim Typhoona koji je jedini 125 i ima neke off asfalt predispozicije..
 
uzmi libertyja 125, 200
odlicne makine, zracno hladjene, nisu jake ali izdrzljive!


prednja vilica odlicno upija, super za makadam, a otraga nije toliko lose...


a i nije ti toliko zao skutera :D
 
dobar prijedlog.. (y)
vidio nedavno jednog dedu kako ide u polje s njim, mislim da nije godinama vidio vode i šampona, sav je prašnjav i blatan, ali ide ..