"Najstariji Moto Klub u RH-a"

lory said:
Ajd fala Bogu da smo i mi u Brodu u nečemu među prvima. :D
1927.god. u Brodu na Savi održana 1.moto trka po Europskim pravilima,da ,da .(u klupskim prostorijama MK BROD na posebnom mjestu stoje medalje sa navedene utrke održane prije jubilarnih 85.g0dina)
 
ZLO said:
Prvi moto klub u Hrvatskoj osnovan je u Splitu, negdje približno kad su u Zagrebu osnovali prvi auto klub. Zvao se Primorski moto klub, a okupljao je motocikliste i automobiliste iz Splita i Dalmacije.

U Vinkovcima se 1926. osniva Sremac, u Osijeku iste godine Slavonac, u Slavonskom Brodu godinu dana kasnije Moto biciklistički športski klub Brod na Savi, a 1930. osniva se Moto klub u Bjelovaru. :mrgreen:




http://www.motori.hr/forum/index.php?topic=19112.0  :jesus:
Drago mi je kad se priključiš a ovakvih tema je bilo i prije ovog tvog linka ali nisu nikad do kraja završene..
Približno je relativna stvar kao sa Splitom i Zagrebom  :wink: (y)
Stjecajem okolnosti puno sam vezan za Bjelovar još dok sam gledao pok.oca i ekipu po boksovima od '78 godine kao i u Osijeku pa mogu napamet pričati danima kako su nastajali ti klubovi koji su izašli sa staze ali mi se neda jer bi se odužilo  :mrgreen:  :wink:

BEŠO - SB said:
1927.god. u Brodu na Savi održana 1.moto trka po Europskim pravilima,da ,da .(u klupskim prostorijama MK BROD na posebnom mjestu stoje medalje sa navedene utrke održane prije jubilarnih 85.g0dina)
Znači da postoje originalni trofeji od prije 85 godina a tko je pravni nasljednik nije bitno dali je klub,grad,država ali je održana u Slavonskom Brodu koji je u RH-a  (y)
 
papillon said:
Drago mi je kad se priključiš a ovakvih tema je bilo i prije ovog tvog linka ali nisu nikad do kraja završene..
Približno je relativna stvar kao sa Splitom i Zagrebom  :wink: (y)
Stjecajem okolnosti puno sam vezan za Bjelovar još dok sam gledao pok.oca i ekipu po boksovima od '78 godine kao i u Osijeku pa mogu napamet pričati danima kako su nastajali ti klubovi koji su izašli sa staze ali mi se neda jer bi se odužilo  :mrgreen:  :wink:
Znači da postoje originalni trofeji od prije 85 godina a tko je pravni nasljednik nije bitno dali je klub,grad,država ali je održana u Slavonskom Brodu koji je u RH-a  (y)

imamo mi vremena, slobodno piši  (y) sigurno ima još ljudi koji bi sa guštom to čitali (y)
 
papillon said:
Drago mi je kad se priključiš a ovakvih tema je bilo i prije ovog tvog linka ali nisu nikad do kraja završene..
Približno je relativna stvar kao sa Splitom i Zagrebom  :wink: (y)
Stjecajem okolnosti puno sam vezan za Bjelovar još dok sam gledao pok.oca i ekipu po boksovima od '78 godine kao i u Osijeku pa mogu napamet pričati danima kako su nastajali ti klubovi koji su izašli sa staze ali mi se neda jer bi se odužilo  :mrgreen:  :wink:
Znači da postoje originalni trofeji od prije 85 godina a tko je pravni nasljednik nije bitno dali je klub,grad,država ali je održana u Slavonskom Brodu koji je u RH-a  (y)
:mrgreen:
i nikad neće biti...završene :wink:
a aj,nisi toliko stari tovar da bi mogao napamet pričati o najstarijim klubovim u rh 8)
 
ZLO said:
:mrgreen:
i nikad neće biti...završene :wink:
a aj,nisi toliko stari tovar da bi mogao napamet pričati o najstarijim klubovim u rh 8)
nisam baš stari tovar a ovdje pišu upola mlađi od mene :mrgreen: ali sam odrastao uz neke ljude i neke staze još kao bebač(možda ne znaš ali nije ni bitno) pa sam na žalost sa jako dobrom memorijom zapamtio puno stvari a u ovoj recimo temi nisam ni mislio na klubove nastale zadnjih 5-10 godina nego neku povijest nastanka današnjih klubova koji su proizašli sa staze i Prvomajskih druženja  :wink:

hebeš wikiplediju i tko je čita a uostalom osobno me ne zanimaju prepisivanja niti hvalisanje nego pola sata priče sa čovjekom od 75 godina koji zna više nego pola knjiga i napisano prepisanih činjenica.
Pozdravi Brankinog rođu  :wink: 
 
koliko je stara ta slka  :misli:, bome ima finih motora za tadašnji pojam  (y)
 
vedro_666 said:
1950 i neke :)
Ženin djed je bio među njima pa tako smo i došli do slike
Vedro bravo za slike  (y)
 
vedro_666 said:
1950 i neke :)
Ženin djed je bio među njima pa tako smo i došli do slike

bome staro  (y), svaka čast za sliku  (y)