Naknadna ugradnja termometra (prikaz temperature okoline)

jolly the roger said:
zato si i pao. jer, da je voda, zanemariva je ta fleka.

Ne lupetaj. Gdje piše da sam zbog toga pao?

Pojašnjenje opće situacije u prometu glede temperature nema veze sa mojim padom, niti je to igdje tako predstavljeno kao uzročno-posljedična veza. Kako si to ti uspio tako shvatiti... ne čudi nikoga tko te poznaje.  8) 8) 8)
 
Sledgehammer said:
na minus 5 sam pao na Horvaćanskom zavoju
Sledgehammer said:
Ne lupetaj. Gdje piše da sam zbog toga pao?

Pojašnjenje opće situacije u prometu glede temperature nema veze sa mojim padom, niti je to igdje tako predstavljeno kao uzročno-posljedična veza. Kako si to ti uspio tako shvatiti... ne čudi nikoga tko te poznaje.  8) 8) 8)

Kako znaš da je bilo -5°C ako nisi imao termometar ..... ili da si ga imao, možda nebi pao ...  :misli:
 
strasilo said:
Kako znaš da je bilo -5°C ako nisi imao termometar ..... ili da si ga imao, možda nebi pao ...  :misli:
čuo je na radiju da je u maksimiru(ili kod trga burze) u zg izmjereno -5°C :mrgreen:
 
strasilo said:
Kako znaš da je bilo -5°C ako nisi imao termometar ..... ili da si ga imao, možda nebi pao ...  :misli:

Pa zato jer u mojim krajevima postoji vremenska prognoza i pregled, pa na kraju dana pročitam kolika je bila temperatura u Zagrebu... ili želiš reći da onaj tko ne nosi termometar sa sobom - ne može znati kolika je temperatura?  :LOL: :LOL: :LOL:

I da sam imao cijelu vremensku stanicu iz DHMZ, pao bih, jer nije ovisilo previše o meni... jer je tip izletio sa parkinga pred mene bez da je gledao, i moj manevar izbjegavanja nije uspio zbog superslabog gripa -<inače vrlo dobrih - Maxxis guma za podlogu... da je bilo vani plus 30, vjerujem da guma ne bi, bez obzira na okretanje upravljača, samo produžila ravno... ovako sam prošao puno bolje.
 
jolly the roger said:
čuo je na radiju da je u maksimiru(ili kod trga burze) u zg izmjereno -5°C :mrgreen:

Da, inteligence, jer kada je na Trgu burze minus 5, na Horvaćanskoj je ziher plus 17...  :dobar: :dobar: :dobar:  :LOL: :LOL: :LOL:

Daj ne njajke bezveze, naporan si s tim izmišljanjem gluposti koje bi ti eventualno dale za pravo, rekoh ti već...  8)
 
Siguran sam da se meteorološka stanica nalazila u neposrednoj blizini ( 2 - 4 metra ) od mjesta nezgode ...  (y)
 
Sledgehammer said:
Da, inteligence, jer kada je na Trgu burze minus 5, na Horvaćanskoj je ziher plus 17...  :dobar: :dobar: :dobar:  :LOL: :LOL: :LOL:

Daj ne njajke bezveze, naporan si s tim izmišljanjem gluposti koje bi ti eventualno dale za pravo, rekoh ti već...  8)
nije bila plus 17, no trebao bi znati da su uvjeti u kojima se mjeri temperatura zraka na trgu burze, i u "mikroklimi" na horvaćanskoj dosta različiti
 
strasilo said:
Siguran sam da se meteorološka stanica nalazila u neposrednoj blizini ( 2 - 4 metra ) od mjesta nezgode ...  (y)

Čuj, mi koji smo u zagrebačkoj vukojebini nemamo takav komfor da je meteo-stanica svaka 2-4 metra, kao što imate vi u Požegi... :LOL: :LOL: :LOL: Meni je dosta mjerna stanica udaljena 2 kilometra, ona na Jarunu, mada ne znam kakva vas mikroklima jebe kada je ljudima dosta - npr. u New Yorku -  da imaju jedan jedini mjerni rezultat za cijeli grad (koji je veličine pola Hrvatske, a vas jebe zračna udaljenost 3 kilometra unutar grada Zagreba...)...

Temperaturna razlika između Horvaćanske i Trga burze je minimalna, a i da je bila tamo minus 3 ili minus 7, opet svejedno... svi se ravnamo u svakodnevnom životu po onom jednom mjerenju kojega izbaci DHMZ, pa ako je to dosta svima, i meni je...  8) 8) 8)

Da sam rekao da sam imao termometar (mada sam ga IMAO, jer Scarabeo IMA termometar na jednom od tri LCD-a...  :jesus: , i to točan, uvijek je pokazivao isto što su rekli i na DHMZ!!), onda bi se opet javio ti u duetu sa Jollyjem i počeo kenjkanje da isti nije bio - baždaren...  :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:
 
e daj mi reci jel se na trgu burze temperatura mjeri u hladu, ili na suncu? i na kojoj visini od tla?
i ne bilo ti teško, reci mi jel asfalt na horvaćanskoj u večem djelu na suncu ili u hladu?
 
Sledgehammer said:
Čuj, mi koji smo u zagrebačkoj vukojebini nemamo takav komfor da je meteo-stanica svaka 2-4 metra, kao što imate vi u Požegi... :LOL: :LOL: :LOL: Meni je dosta mjerna stanica udaljena 2 kilometra, ona na Jarunu, mada ne znam kakva vas mikroklima jebe kada je ljudima dosta - npr. u New Yorku -  da imaju jedan jedini mjerni rezultat za cijeli grad (koji je veličine pola Hrvatske, a vas jebe zračna udaljenost 3 kilometra unutar grada Zagreba...)...

Temperaturna razlika između Horvaćanske i Trga burze je minimalna, a i da je bila tamo minus 3 ili minus 7, opet svejedno... svi se ravnamo u svakodnevnom životu po onom jednom mjerenju kojega izbaci DHMZ, pa ako je to dosta svima, i meni je...  8) 8) 8)

Da sam rekao da sam imao termometar (mada sam ga IMAO, jer Scarabeo IMA termometar na jednom od tri LCD-a...  :jesus: , i to točan, uvijek je pokazivao isto što su rekli i na DHMZ!!), onda bi se opet javio ti u duetu sa Jollyjem i počeo kenjkanje da isti nije bio - baždaren...  :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:

Jelda je baš bez veze imati na vozilu uređaje koje neznaš koristiti onda kad ti trebaju ...  :misli:

Meni osobno DHMZ koristi zato da znam kako ću se obući kad se idem voziti .... a termometar mi služi za to da znam kako ću se voziti ...  :wink:
 
Evo, presjekao sam i kupio ono sto sam mogao naci u ZG (u medjuvremenu sam obisao Bauhaus, neke biciklisticke ducane i sve corci :palacdolje:). Oregon Scientifica ima jako malo i to uglavnom "kucni" modeli. Probao sam naci i Suunto sat sa termometrom (koji dobro mjeri samo kad ga skines sa ruke, sto je i razumljivo), pa je stoga neprakticno, ali i preskupo...

Tako da sam ubo multipraktik Canyon (295 kn)....skinut cu jedan karabinjer sa kompenzatora i zakacit ga za hlace i to je to...pa cemo vidjeti...

Prvi danasnji rezultat:

- voznja samo u T-shirtu i dugim hlacama, bez bubreznjaka na +28°C, vrlo ugodno do 60 km/h, srednje do 100 km/h, iznad bi ga vec stavio...

Ovo je naravno individualno, ali samo da kazem sto zelim s njim raditi...