Natrag na Kawu - želje i potrebe

Depp

Member
U posljednja dva i pol mjeseca sam bio skuteraš i to prvi puta. Na dijelu foruma posvećenog skuterima, napravio sam jedan topic sa željom da se"učlanim" među skuteraše. Zbog toga se sada želim "službeno" vratiti među bikere :D. Dakle, prije sedam godina, kada sam postao član ovog foruma, živio sam u iščekivanju KLE-a i četiri mjeseca na forumu raspravljao o tome, zašto ne dolazi? Kasnije sam uživao u njemu 6 i pol godina, a kako čuvam svoju tehniku, tako sam ga ljetos i prodao - kao novog. Kristijan iz Zeline je došao po njega čim je vidio oglas. Samo jedan dan u oglasu i otišao je za 30 tisuća kn. Nije puno, jer sam uz njega dao puno originalne opreme a imao je samo 13 tkm. U "afektu" sam kupio istoga dana skuter koji mi je imao najviše poveznica sa motorom, prije svega oba dva 16 colna kotača i retro izgled pravog, izvornog Piaggia. Dakle, Beverly 300. Opisao sam impresije na topicu "Novopečeni skuteraš" i bio sam iskren. Naviknuo sam se na Beva i čak i uživao na njemu. Ipak, istog momenta sam jače nego ikad odlučio vratiti se na bike. Svakodnevno kopanje po oglasnicima, sazivanje i iinformiranje kod gotovo svih ovlaštenih salona glede eventualne zamjene. Nažalost, činjenice su poražavajuće za one koji žele prodati nešto što je novo, a registrirano. Ovu temu sam i napravio sa ciljem da opišem svoj slučaj jer sam upoznat sa podosta sličnih primjera gdje se zamjenom, odnosno "pod račun" želi doći do nečeg drugog. Iako sam skuter platio na cestu i sa nešto dodatne opreme malo više od 5000 Eur-a, pravilo o gubitku vrijednosti od 25% za prvu godinu , odnosilo se i na moj skuter. Čim izađe iz salona - minus 25%! To nije realno i to mi je i rekao jedan trgovac, te stoga takve transakcije i nisu pametne. Ipak, uspio sam pronaći vlasnika motora kojeg sam želio imati, motora koji je "nasljednik" KLE-a, Versysa. Zeleni Kawić iz Čavala, vlasništvo mladog bračnog para , koji su ga koristili samo nekoliko  mjeseci tijekom 2008. Petra je zatrudnila i otada se Uroš (koji i svira u rock bandu, često po moto susretima) tek simbolično provozao na Versysu. Zato je na displayu tek nešto više od dvije tisuće km i sa dodatnom opremom motor je koštao i više od 60 tisuća. Čim sam vidio oglas, uputio sam se u maglu Gorskog kotara na svom Bevu i poput vihora :mrgreen: stigao u Čavle. Malo smo se nagovarali i uvjeravali i dogovorili! Beverly kojeg sam opisao sa tisuću km na cageru pod račun za Versysa, plus 16 tisuća kn casha. Obavit ću i servis na tisuću km(na Bevu), a prijepis koji će biti podjednak za oba motora, dakle oko 1500kn plaća svatko sebi. Kako god da okrenem računicu, mislim da je ona relativno poštena. Ja sam Versys želio a Beverly je njima trebao. Otprilike. Eto, sada moram samo na najbrži način obaviti dvosmjernu papirologiju i razmjeniti motore. Versys je stvarno - nov i jako mu se veselim. Mislim da ima još onih koji imaju ovakve ili slične priče a ja sam svoju odlučio podijeliti sa forumašima i "učlaniti" se ponovo među bikere. Odsada pozdravljam ozbiljne skuteraše jer mi je bilo drago kada su na Bevu, bikeri pozdravljali i mene. Kada stigne zelenko, stavit ću i koju sliku. Eto, nova mladost u srednjim godinama.  :D
 
moglo se je to obaviti i mimo posrednika Beverly-a, ali zakaj bi bilo jednostavno ak može komplicirano 8),
 
Pa di čekaš zimu i loše vrijeme.......

Kaj nisi išo ovaj tjedan dok još ima sunca :mrgreen:
 
blagi said:
Pa di čekaš zimu i loše vrijeme.......

Kaj nisi išo ovaj tjedan dok još ima sunca :mrgreen:
:wink: Nije bilo lako doć do njega i sada mi treba malo vremena i sunca. (y)
 
Ja sam u petak išo sebi po tuona i mislim da su to zadnji trzaji prije lošeg vremena.
 
Sretno ti bilo,cekam i ja kad cu ovaj skuterland opet zamijeniti za motor.Na ovom mi se niti ne vozi.
 
Depp said:
U "afektu" sam kupio istoga dana skuter koji mi je imao najviše poveznica sa motorom, prije svega oba dva 16 colna kotača i retro izgled pravog, izvornog Piaggia. Dakle, Beverly 300.
:misli:
 
jednom kad odrastem uzet ću versysa
prvi versys u dalmaciji bio je kod mene na testu :mrgreen:tri dana odmah po izlasku iz blaževića
sve pet osim zaštite od vjetra-treba uzet onaj duži šiber
 
Čestitam na dobroj trampi. Versys je prava makina. Imam jedan mali savjet:
OBAVEZNO promijeni originalne gume - raspitaj se malo kod drugih vlasnika!
n.
 
blagi said:
Pa di čekaš zimu i loše vrijeme.......
Kaj nisi išo ovaj tjedan dok još ima sunca :mrgreen:
e pa sad  :LOL: :LOL: koliko mu je daleko može motor i na ramenu doma donit,a opet slabo vrime  :misli: :misli: ma bit če sunca još,još če se on navozat s motorom :misli:
 
Sretno sa pilom Depp (y)