Natrag na Kawu - želje i potrebe

Isti problem dosta ljudi ima kad svoj skuter (ili maxi, ili 50ccm) poželi zamijeniti za neki motor. Često puta su to odlični skuteri, i dobro održavani, i teška srca se vlasnici istih moraju odlučiti na spuštanje cijene, i to dosta nisko. Tako je i meni bio slučaj ove godine. Srećom, pronašao sam zbilja dobru kombinaciju, i dobio Fazera slične "potrošenosti" i dobro održavanog isto kao što je i moj Xmax bio. Uz sitnu naknadu.  :mrgreen:

Šteta je što novim motorima/skuterima/općenito vozilima pada cijena drastično nakon što izađu iz salona, ali to je jedino pravilno. Zašto bi netko uzeo baš tvoj, a ne otišao u salon i uzeo isti takav?  :misli:
S druge strane, opće poznata je stvar da su kod nas dosta visoke cijene rabljenih motora (pa i auta). Naravno, ova kriza je tržište okrenula naopačke, ali svjedno, ko ima rijedak motor u odličnom stanju, a nije mu hića prodat, sigurno traži dosta love...
 
Odličan motor, neće ti biti žao  (y)

... ali, kao što je netko već napisao, gume odmah u smeće da ne bi bilo  :bicikler:
 
Igoreta said:
Isti problem dosta ljudi ima kad svoj skuter (ili maxi, ili 50ccm) poželi zamijeniti za neki motor. Često puta su to odlični skuteri, i dobro održavani, i teška srca se vlasnici istih moraju odlučiti na spuštanje cijene, i to dosta nisko. Tako je i meni bio slučaj ove godine...

ako netko ima sličan problem, tj. ima dobro očuvan noviji veliki skuter a želi uzeti sportivu (isto tako dobro odžavanu), moj frend prodaje/mijenja apriliu rsv 1000r factory: http://www.njuskalo.hr/sportski-motori/aprilia-rsv-1000-r-factory-1000-cm3-oglas-781577

bili smo neki dan đir od ~300 km po istri, mislim da mu je netko navečer dao 500€ manje da bi ga prodao odmah zbog bolova u guzici...  :mrgreen:
inače, motor je u izvrsnom stanju, sa dosta dijelova od karbona i ima još neke dijelove tvornički poboljšane...  
leo vince topovi mu grme toliko da gotovo ne čujem svoj motor kada je iza mene (serijski zeko). ako nekoga interesira aprilija (slike u full rezi ili koju info) može mi se javiti i na pm.
 
(y) Da rezimiram: Versysa sam danas dopeljao iz Rijeke i cijeli ga dan testiram. Ujutro sam po mokroj i u maglu zavučenoj cesti plovio na Beverlyu do Čavala. Nije bilo baš ugodno, iako imam dobru i kompletnu opremu, ruke su  mi se malo smrznule. Nemam podrukavice a ove IXS su mi mrvicu prevelike. Do Jelenja, magla i voda, potom bura, buretina. Kad sam sjeo na Versysa ponovo sam osjetio motor i vibru - pozitivnu. Toga na skuteru nema i nema. Oprezno sam krenuo,ali je bura cestu osušila a tada mi je Versys pokazao da ima jako dobar ovjes. Udobniji je i od Beva, ali se i drži. Podešen je negdje na sredinu tvrdoće. Iako imam u garaži i VFR (zasada još sa stranim tablicama), Versys me je oduševio. Jednostavno, twisteri su moj broj! Došao sam jaako brzo u Karlovac i odmah svratio u KMS kod starog Daca. Kaze - Dario je imao nesreću sa autom i malo se je polomio. Nisam znao i želim mu brzi oporavak. Naime, ovaj moj Versys je u Malom Motu imao servis na 1000km i to mu je bila i jedina izmjena ulja. Tako da sutra u KMS-u stavljam friško ulje. Stari Dac je kratko rekao: To je novi motor. Popodne je bio test pod max. opterećenjem i moj sin je prokomentirao da mu je na suvozačkom sjedalu udobnije i prostranije nego na Bevu ali i na KLE-u, što me je iznenadilo. Potom smo probali rundu na VFR-u ali i tu je po udobnosti Versys u maloj prednosti. Jako nam se sviđa kako motor moćno bruji, ne treba mu uopće otvorena špulja. Barem ja tako mislim. Kočnice su konačno onakve kakve trebaju i biti a mjenjač mi je dovoljno brz i precizan. Jednom rječju, funbike, allround bike, whatever, za mene - pravi izbor! Sutra me čeka još porezna uprava i prijepis, a tu će biti dosta novaca izbrojano jer je prema tablici  vrijednost 35 tisuća kn za dvije godine stari Versys. We'll see!  :wink:
 
Good job  (y)
 
barraba said:
ako netko ima sličan problem, tj. ima dobro očuvan noviji veliki skuter a želi uzeti sportivu (isto tako dobro odžavanu), moj frend prodaje/mijenja apriliu rsv 1000r factory: http://www.njuskalo.hr/sportski-motori/aprilia-rsv-1000-r-factory-1000-cm3-oglas-781577

bili smo neki dan đir od ~300 km po istri, mislim da mu je netko navečer dao 500€ manje da bi ga prodao odmah zbog bolova u guzici...  :mrgreen:
inače, motor je u izvrsnom stanju, sa dosta dijelova od karbona i ima još neke dijelove tvornički poboljšane...  
leo vince topovi mu grme toliko da gotovo ne čujem svoj motor kada je iza mene (serijski zeko). ako nekoga interesira aprilija (slike u full rezi ili koju info) može mi se javiti i na pm.

Je ta bila prije od onog tipa iz Malog mota?
 
barraba said:
da. ali mislim da su tamo bile dvije... zašto?  :misli:

Onda je to ta.
Samo pitam, onda sam je mislio ja uzet (y)