NC750 X/S DCT

Ja sam upravo na 58250 km i sutra planiram posjetiti Honda servis u Splitu. Nisam joÅ” odradio provjeru zazora ventila koja je propisana na 48000 km.
Usput ću zamijeniti rashladnu tekućinu koja je joÅ” originalna.
Zamjena svjećice je također predviđena na 48 kkm ali po mom miÅ”ljenju to je bacanje soli u more. S obzirom da je NC opremljena NGK iridijskim svjećicama kojima proizvođač predviđa vijek od 60 do 100 kkm sadaÅ”nja bi zamjena bila bacanje para. Danas sam provjeravao svjećice i vizualno su u izvanrednom stanju. Zazor od 1,10 mm je u tvorničkim tolerancijama pa sam ih vratio natrag da okrenu joÅ” desetke kkm. Nabavit ću nove pa neka čekaju...
Ponukan pisanjem kolege Satelisa o problemima s motorićem koji mijenja brzine odlučio sam pogledati u kakvom je stanju moj. Na moje oduÅ”evljenje nisam primijetio ni najmanje tragove nepoželjnog habanja pa sam sve dijelove ispuhao i očistio te pokretne dijelove lagano podmazao. Sve sklopio i vratio na svoje mjesto.
Jedina stvar koja mi je upala u oko je srediŔnji dio rotora kojem je dio jezgre dobio malo plavkastu nijansu kakvu dobije željezo kad se pregrijava?!
Možda je to ipak normalna pojava jer nikad do sad nisam primjetio bilo kakve teÅ”koće sa Å”altanjem.
Od dijelova koji će uskoro trebat zamjenu su prednje disk pločice. Kupit ću ponovno origigi jer ni malo nisam zadovoljan s ovima Ferodo Platinum koje sam stavio proÅ”le godine. Izdržale su jedva 12000 km Å”to je upola manje od originalnih ali Å”to je joÅ” gore efekat kočenja im je barem 30% loÅ”iji.
 

Attachments

  • IMG_20211025_124740.jpg
    IMG_20211025_124740.jpg
    1.1 MB · Views: 0
  • IMG_20211025_122649.jpg
    IMG_20211025_122649.jpg
    801.9 KB · Views: 0
  • IMG_20211025_122355.jpg
    IMG_20211025_122355.jpg
    820.8 KB · Views: 0
  • IMG_20211025_123031.jpg
    IMG_20211025_123031.jpg
    898.7 KB · Views: 0
  • IMG-41edd7c7b5c2b396b98397779e16140b-V.jpg
    IMG-41edd7c7b5c2b396b98397779e16140b-V.jpg
    464.2 KB · Views: 0
  • Like
Reactions: Å vabo
Kad nemas sta pametno rec onda bolje sutit
Sta te goni da me stokiras po forumu i pises gluposti
Napisa san aj ne zajebaji i tebe je to toliko pogodilo, tako se možeŔ žalit na cili forum da je protiv tebe a tebi nikako nije jasno zaŔto.
Mi te želimo izvest na pravi put, da poÅ”tujeÅ” druge, da ne budeÅ” zavidan, da ne ogovaraÅ” ljude s kojima se družiÅ”, da ne manipuliraÅ” s ljudima u svom druÅ”tvu i da shvatiÅ” da boli koga kurac za tebe i takve likove.šŸ¤”
 
Napisa san aj ne zajebaji i tebe je to toliko pogodilo, tako se možeŔ žalit na cili forum da je protiv tebe a tebi nikako nije jasno zaŔto.
Mi te želimo izvest na pravi put, da poÅ”tujeÅ” druge, da ne budeÅ” zavidan, da ne ogovaraÅ” ljude s kojima se družiÅ”, da ne manipuliraÅ” s ljudima u svom druÅ”tvu i da shvatiÅ” da boli koga kurac za tebe i takve likove.šŸ¤”
To sta si napisa vridi za tebe
Kakav je to post ne zajebaji
Kad san ja tebi takav post napisa
Ko si ti da mislis da tako mozes pisat i da drugi triba mucat
Nikakvo spominjanje tebe i ti se nades pozvan da napises post ne zajebaji
Tamo u dobro jutro tvoj post o kroasanima to je smeceā€¦..
Nicim izazvanā€¦..i tako svaki danā€¦.
Covik spominje pekarski proizvod i ja mu kazen kroasancicā€¦.Zajebancija u birtiji
Ali ne ti se moras javit tagirat moj post i napisat to je smece
Covice pogledaj se u ogledalo prije nego druge optuzis
 
To sta si napisa vridi za tebe
Kakav je to post ne zajebaji
Kad san ja tebi takav post napisa
Ko si ti da mislis da tako mozes pisat i da drugi triba mucat
Nikakvo spominjanje tebe i ti se nades pozvan da napises post ne zajebaji
Tamo u dobro jutro tvoj post o kroasanima to je smeceā€¦..
Nicim izazvanā€¦..i tako svaki danā€¦.
Covik spominje pekarski proizvod i ja mu kazen kroasancicā€¦.Zajebancija u birtiji
Ali ne ti se moras javit tagirat moj post i napisat to je smece
Covice pogledaj se u ogledalo prije nego druge optuzis
Aj ne zajebaji, eto vidiÅ” kako meni ne smeta kad me vriđaÅ” i kroasani su za mene smeće.šŸ¤­
 
Aj ne zajebaji, eto vidiÅ” kako meni ne smeta kad me vriđaÅ” i kroasani su za mene smeće.šŸ¤­
Boli me briga sta tebi smeta i ne smeta kad ti odgovorin na tvoje gluposti
A ja nikad nisan uletia ni tebi ni ilome drugome prviā€¦..
Ali da cu mucat na atake i uvrede koji su bez povoda i vecinom na osobnom nivou e pa necu
 
Boli me briga sta tebi smeta i ne smeta kad ti odgovorin na tvoje gluposti
A ja nikad nisan uletia ni tebi ni ilome drugome prviā€¦..
Ali da cu mucat na atake i uvrede koji su bez povoda i vecinom na osobnom nivou e pa necu
E pa nemoj i neću se viÅ”e igrat s tobon.šŸ˜¬
 
A moga si se javit za kavu
Sve je bilo konfuzno i neizvjesno do samog kraja tako da nisam stigao vidjeti ni neke stare prijatelje u ST. Najprije su mi rekli da bi posao oko Ŕtelanja ventila mogao potrajati do večeri jer je komplicirano i traži rastavljanje puno dijelova. PoŔto se moram večeras vratiti u Dubrovnik skoro sam odustao od cijelog pothvata. Istovremeno iz Motoboxa javljaju da imaju samo zadnju gumu dok prednju mogu imati tek za tjedan dana Ŕto mi je opet polovično rjeŔenje...
Na kraju je ipak zahvat kod Å aga uspio pa je motor bio gotov već malo iza 13 sati. Potom sam motor odvezao u Motobox gdje su ipak uspjeli pronaći i prednju gumu pa sam imao vremena taman da neÅ”to pojedem dok motor bude spreman za povratak kući. Umjesto planiranih 15 sati, iz Splita sam krenuo neÅ”to iza 16. Polako s friÅ”kim gumama do Makarske a onda sam natočio pun tnank i odvrnuo gas. Noć me je dočekala kroz dolinu Neretve a ostatak puta koji poznajem kao vlastiti džep sam vozio malo opreznije zbog straha od divljih beÅ”tija koje noću često pretrčavaju cestu.
Epilog je sljedeći - vratio sam se lakÅ”i za 2,5 kg kuna manje u džepu ali zadovoljan jer sam obavio ono zbog čega sam jutros rano krenuo prema Splitu.
Btw. u servisu su mi rekli da su dva ispuŔna ventila tražila Ŕtelanje dok su ostali bili unutar zadane tolerancije.
 

Attachments

  • IMG-20211026-WA0007.jpg
    IMG-20211026-WA0007.jpg
    528.5 KB · Views: 0
  • IMG-20211026-WA0011.jpg
    IMG-20211026-WA0011.jpg
    451.8 KB · Views: 0
  • IMG-20211026-WA0008.jpg
    IMG-20211026-WA0008.jpg
    565.6 KB · Views: 0
A daaaj kako mozes vrijedat sekija? Pa covjeka nisam znao i zezao sam ga i prihvatio je zajebanciju. Ima dobar smisao za humor ali skuzio sam ga da ga ljudi nekad ne skontaju... uglavnom zao mi je sto nisam mogao doci do neuma da ga pocastim ali prvom prilikom cu mu se javit kad budem u blizini šŸ˜ i nekoj mi sekija dirat ubacit cu ti krumpir u akrapa od tmaxa.
 
Sve je bilo konfuzno i neizvjesno do samog kraja tako da nisam stigao vidjeti ni neke stare prijatelje u ST. Najprije su mi rekli da bi posao oko Ŕtelanja ventila mogao potrajati do večeri jer je komplicirano i traži rastavljanje puno dijelova. PoŔto se moram večeras vratiti u Dubrovnik skoro sam odustao od cijelog pothvata. Istovremeno iz Motoboxa javljaju da imaju samo zadnju gumu dok prednju mogu imati tek za tjedan dana Ŕto mi je opet polovično rjeŔenje...
Na kraju je ipak zahvat kod Å aga uspio pa je motor bio gotov već malo iza 13 sati. Potom sam motor odvezao u Motobox gdje su ipak uspjeli pronaći i prednju gumu pa sam imao vremena taman da neÅ”to pojedem dok motor bude spreman za povratak kući. Umjesto planiranih 15 sati, iz Splita sam krenuo neÅ”to iza 16. Polako s friÅ”kim gumama do Makarske a onda sam natočio pun tnank i odvrnuo gas. Noć me je dočekala kroz dolinu Neretve a ostatak puta koji poznajem kao vlastiti džep sam vozio malo opreznije zbog straha od divljih beÅ”tija koje noću često pretrčavaju cestu.
Epilog je sljedeći - vratio sam se lakÅ”i za 2,5 kg kuna manje u džepu ali zadovoljan jer sam obavio ono zbog čega sam jutros rano krenuo prema Splitu.
Btw. u servisu su mi rekli da su dva ispuŔna ventila tražila Ŕtelanje dok su ostali bili unutar zadane tolerancije.
Uffffff
Zaiebano je sa servisima i gumama
Uvik nepredvidene okolnosti
Bitno da je sve na kraju dobro proslo