Neiskustvo odnjelo još jedan život !

Da ljubomora nema granice Jolly čist dokaz.Ako ti nemaš uslove za pravi motor nego voziš neku kosilicu (da bogda je vozio do kraja života) nemoj pljuvat po drugima,a mrtvim da ne govorim.Slika ti je mrak,lijep si ko tri ružna zajedno.
 
Zašto nas gine ovoliko ove godine?:
zato jer je dolar pa, postoje krediti, gomila ljudi kupila motore a motori sve jači i jači, a iskustva na cesti sve manje i manje.
J..... statistika i matematika ne griše: uglavnom to se mora događati, naviknite se jer će toga biti sve više i više.
Bio sam u Barceloni 10-ak dana: gomila ekipe vozi motore, žena na motorima i to većim ko u priči: al ljudi, nikoga, ama baš nikoga nisan vidija bez kacige!!!!
A ja jučer otiša na posal i zaboravija ponit kacigu i popizdija na samog sebe koji san ja idiot i kako mi se teško vratit po kacigu.
I onda uletin u jednosmjernu ulicu (srića u drugoj) kad iz nje u mene pravo neki debil sa Peugotom 307. Kočija san ko blesav, a posli san zahvaljiva bogu šta san kupija Hondu sa niskim težištem: da san bija na starom motoru i onako se nagnija pri kočenju sad bi se vjerovatno nalazija na Firulama (Bolnica).
I dok san pokušava podignut motor u normalu, faca prolazi pokraj mene i još mi psuje mater: nisan osvetoljubljiv al san mu zapamtija registraciju - bogami ću ga nać!!
Pa ću ga dovest do te ceste i znaka za jednosmjernu ulicu i kunem vas se da više neć prolazit kroz nju!!! Baren ne iz tog smjera!
Eto šta ti je život!
Pogineš radi budale u trenutku!
Zato ponavljam: pamet u glavu jer na cesti ima dovoljno debila koji prave sranja za nas!
I ponovo prijedlog: zabranit kupovinu prvog motora iznad 400 ccm ko šta je u gomilu država u svijetu!
 
BorisZ said:
jolly the roger said:
po meni onaj ko uzme za prvi motor nešto sa 100 i kusur konja je idiot, ma koliko vi pizdili o tome. i točka. bio on mrtav ili ne.

Stvarno si uporan. Prvo i osnovno motor ima konja koliko otvoriš gas!
Drugo, gas ćeš otvoriti toliko koliko ti strah (pamet) to dopušta, a treće ako nemaš sreće nećeš preživjeti na motoru...
12 godina sam na velikom motoru (preko 100 ks) i bio sam u sto pogibeljnih situacija gdje me je samo sreća spasila jer da je bilo malo prije ili kasnije, ili da sam vozio samo malo brže ili da je u tom trenutku netko došao sa druge strane ja sada nebi ovo pisao... Neka se javi netko tko dugo vozi da nikada nije bio u "skoro" situaciji. Tko god sjeda na motor toga mora biti svjestan... Mi smo rizična skupina br 1! Ništa te ne štiti od udarca a svi, baš svi vozimo brže nego bi trebali bilo to 20 ili 100km/h preko ograničenja....
Znači: iskustvo, strah i sreća (ne nužno tim redosljedom) te drže na životu...
Moje saučešće rodbini i prijateljima...
 
Znači: iskustvo, strah i sreća (ne nužno tim redosljedom) te drže na životu...

ev da i ja odma nešt komentiram:
Mislim da je ipak sreća na prvom mjestu.

Ja sam dobio GPX-a 600R i polupo ga nakon manje od mjesec dana pri brzini od oko 50 km/h (do tad sam prešo možd 100 km). Svi bih odma pomislili da je razlog malo iskustva, ali ja sam uvjeren u suprotno.

Polupo sam ga tak da sam se išo malo provoza (jedva nagovorio strce da me puste jer još nemam položito) i vozim se oko 70 km /h, a na udeljenosti od 400 - 500 metara vidim dva lika na biciklu, kad sam im dosta prišao usporim na oko 50 km/h, lijevi žmigavac i pređem na lijevi trak. Jedan od te dvojice pogleda u mene, ukrene se naprijed i dalje nastavi voziti, kad sam im prišo na nekih 10 - 15 m taj lik koji je pogledo u mene skrene pred mene i ja se zabijem u njega i nakon udarca završim u jarku.

Žao mi je dečka koji je poginuo!!!
 
Tomy B. said:
Znači: iskustvo, strah i sreća (ne nužno tim redosljedom) te drže na životu...

ev da i ja odma nešt komentiram:
Mislim da je ipak sreća na prvom mjestu.

Ja sam dobio GPX-a 600R i polupo ga nakon manje od mjesec dana pri brzini od oko 50 km/h (do tad sam prešo možd 100 km). Svi bih odma pomislili da je razlog malo iskustva, ali ja sam uvjeren u suprotno.

Polupo sam ga tak da sam se išo malo provoza (jedva nagovorio strce da me puste jer još nemam položito) i vozim se oko 70 km /h, a na udeljenosti od 400 - 500 metara vidim dva lika na biciklu, kad sam im dosta prišao usporim na oko 50 km/h, lijevi žmigavac i pređem na lijevi trak. Jedan od te dvojice pogleda u mene, ukrene se naprijed i dalje nastavi voziti, kad sam im prišo na nekih 10 - 15 m taj lik koji je pogledo u mene skrene pred mene i ja se zabijem u njega i nakon udarca završim u jarku.

Žao mi je dečka koji je poginuo!!!

Vis.. to ti je neiskustvo.. ja bicikliste prelazim sa najmanje 220km/h.. tako da se sklanjaju sa ceste 300m prije nego ih prodjem..
valjda se zaseru kad cuju motor kako vristi u 4 il 5 brzini :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
Andreas said:
Tomy B. said:
Znači: iskustvo, strah i sreća (ne nužno tim redosljedom) te drže na životu...

ev da i ja odma nešt komentiram:
Mislim da je ipak sreća na prvom mjestu.

Ja sam dobio GPX-a 600R i polupo ga nakon manje od mjesec dana pri brzini od oko 50 km/h (do tad sam prešo možd 100 km). Svi bih odma pomislili da je razlog malo iskustva, ali ja sam uvjeren u suprotno.

Polupo sam ga tak da sam se išo malo provoza (jedva nagovorio strce da me puste jer još nemam položito) i vozim se oko 70 km /h, a na udeljenosti od 400 - 500 metara vidim dva lika na biciklu, kad sam im dosta prišao usporim na oko 50 km/h, lijevi žmigavac i pređem na lijevi trak. Jedan od te dvojice pogleda u mene, ukrene se naprijed i dalje nastavi voziti, kad sam im prišo na nekih 10 - 15 m taj lik koji je pogledo u mene skrene pred mene i ja se zabijem u njega i nakon udarca završim u jarku.

Žao mi je dečka koji je poginuo!!!

Vis.. to ti je neiskustvo.. ja bicikliste prelazim sa najmanje 220km/h.. tako da se sklanjaju sa ceste 300m prije nego ih prodjem..
valjda se zaseru kad cuju motor kako vristi u 4 il 5 brzini :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ajd doro... baš me zanima dali će netko drugi i kako komentirati moje "iskustvo".

:piva:
 
jolly the roger said:
već sam prije rekao da ima iznimaka. uglavnom, vi imate vaše mišljenje, ja imam svoje. što se mene tiče, over and out iz ovog topica.

Moga si i "over and out" iz ovog foruma
 
tuzno
vise ne vidjam tog Z750 po Karlovcu, a oci su mi ispadale svaki put kad sam ga vidio
inace idem u KA u skolu, sad ponekad vidim plavog Z750, odmah se sjetim tipa sta je poginuo, makar ga nisam poznavao