Nema više godišnjeg poreza za starije od 10 g.

luka737 said:
a di (pod kojom oznakom) u prometnoj dozvoli piše godina proizvodnje. Meni u prometnoj iz 2014.g. pod poljem B piše "u prometu od" a pod poljem 4 piše "datum prve registracije u RH"
Konkretno, oba datuma su iz 2010.g. a motor je 2008.g. što znači da sljedeće godine ne bi trebao plaćati porez, kako da ja to dokažem  :mrgreen:
Traži od proizvođača ili zastupnika neki papirić...
Oni znaju po serijskom broju u koliko je sati siša sa trake....


Poslano sa Crkvenog Zvonika
 
Kako vi sve to gledate i razumite al istina je da sam ja prošle subote ponovo registrira moje staro prometalo (Honda  :0648:) i mora san platiti pri registraciji 50 kn poreza. :shock: :shock:Motor je 89 godište !!!!!!!! Jebem u glavu majmuna koji je to izmislio jer mora da nije nikad sjeo na motocikl  i s tim je sve rečeno.Čisti kretenizam u nizu  donesenih zakona od ove vlasti. 
 
barba said:
Kako vi sve to gledate i razumite al istina je da sam ja prošle subote ponovo registrira moje staro prometalo (Honda  :0648:) i mora san platiti pri registraciji 50 kn poreza. :shock: :shock:Motor je 89 godište !!!!!!!! Jebem u glavu majmuna koji je to izmislio jer mora da nije nikad sjeo na motocikl  i s tim je sve rečeno.Čisti kretenizam u nizu  donesenih zakona od ove vlasti.
Pa to ti je taj paušal za oldtimere 50kn... :azn:
 
još samo jednom za moj drlog od 150kn i osobođenje  :LOL: :shock: :LOL: :LOL:
 
Ajd nije ovo lose uopce  (y)
Prije par mjeseci na tehnickom me oderalo dodatno 600kn za porez
Bolje za te novce prominit ulje i natankat rezervar  :mrgreen:
 
Znaći, motor je i dalje luksuz.A majmuna .........
 
Ukida se taj porez al uvode novi na motore i aute starije od 10.godina kao neki eko dodatni. Nešto malo.manji će bit nego ovaj stari
 
piljun said:
Ukida se taj porez al uvode novi na motore i aute starije od 10.godina kao neki eko dodatni. Nešto malo.manji će bit nego ovaj stari
Manje od 50 kn?

:misli:

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

 
Tako i treba biti, to je posteno. Jos mi je samo nepoznanica da za aute i motore kod uvoza imaju sva moguca davanja (poreze, trosarine i sve drugo sto su izmislili), a kod uvoza brodova i helikoptera toga nema, mozda oni nisu luksuz nego potreba.  :misli:
 
enduro said:
Tako i treba biti, to je posteno. Jos mi je samo nepoznanica da za aute i motore kod uvoza imaju sva moguca davanja (poreze, trosarine i sve drugo sto su izmislili), a kod uvoza brodova i helikoptera toga nema, mozda oni nisu luksuz nego potreba.  :misli:
Zato jer oni koji su pisali zakone su gledali na helikoptere i brodove jer je to njima prva opcija za kupiti, a ne neka olupina, koja ni pravo ne more...
 
Do sad mi je bio samo 50 kuna za motor iz 2002 pa kolko bi moglo bit manje od toga , nešto mi tu nije jasno , meni paše da ostane po starom , ovak neka nova eko davanja mi smrdi na više , do sad je uvijek tako bilo  :misli:
 
Pa normalno da će  bit više od.50 kn koji vam je. Reka sam.malo.manje nego za ove do 10.godina
 
Sta nije to bilo nesto u vezi poreza na stjecanje vozila sta je sad 5 posto?

Da ce kao uvesti eko spiku umjesto 5 posto a ne zbog ovoga?

Iznos nove naknade, upravne pristojbe, vjerojatno će se plaćati prema starosti vozila i snazi motora, no kako piše u Prijedlogu zakona, “potrebno je utvrditi kriterije za naplatu upravne pristojbe prema starosti vozila i snazi motora izraženoj u kilovatima”. Dodaju da će se upravna pristojba propisati u Tarifi upravnih pristojbi, no to još nije objavljeno. Budu li naplaćivali prema starosti auta i snazi motora, jednaku pristojbu platit će kupac malog i jeftinog auta s jačim motorom za gradsku vožnju i onaj koji je kupio višestruko skuplji veliki i luksuzni auto jednake starosti i motorom koji prema snazi spada u istu skupinu za obračun.
 
Dobro, jel se priča o godišnjem porezu, ili o porezu prilikom kupovine?

:misli:

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone